PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640247}

Krew z krwi

7,8 23 535
ocen
7,8 10 1 23535
6,8 9
ocen krytyków
Krew z krwi
powrót do forum serialu Krew z krwi

Dźwięk

ocenił(a) serial na 4

Dźwiękowcy tego serialu, odwalili niezłą kaszanę.
Nie wiem jak kogo, ale mnie osobiście szlag trafia, gdy ciągle muszę sterować dźwiękiem, bo nie słychać dialogów, zaś muzyka i efekty dudnią o kilkadziesiąt decybeli wzwyż.
Zauważyłem, że to nagminna przypadłość polskich produkcji.
Strasznie wkurzająca niestety.

ocenił(a) serial na 8
qpon83

zgadzam sie z toba w kazdej polskiej produkcji hujowo słachać dialogi

MovieE_MasteR

Nieprawda,dźwięk w Jezioraku znakomity.I zdaje się że bez postsynchronów.A w Krwi beznadzieja także z powodu chowania się aktorów za pseudopsychologicznym przydechem.

ocenił(a) serial na 8
sam_uel

ach tam pie***lisz!

ocenił(a) serial na 8
sam_uel

To prawda dźwięk w Jezioraku jest jak najbardziej w porządku. Poza tym tytułem nie przypominam sobie innego, no może Pokłosie jeszcze było ok, bo bardzo mi sie podobało, więc może i dźwięk był ok.

ocenił(a) serial na 9
MovieE_MasteR

własnie w nie każdej polskiej produkcji są problemy z dźwiękiem, bo w klanach, m jak miłość, czy jakichś dlaczego ja? wszystko wyraźnie słychać

problem pojawia sie przy tych chociaż trochę bardziej ambitnych produkcjach

ocenił(a) serial na 8
qpon83

Niestety to prawda. Zasada dźwięku tyczy się też polskich produkcji filmowych jak i seriali, w większości jest zrypana.
Jeszcze pierwszy sezon w miarę dawało radę, ale w drugim to już kompletna kicha.

qpon83

potwierdzam

ocenił(a) serial na 9
qpon83

Jezu a już myslałem, że mam coś z tv. Racja dzwięk jest fatalny wogóle mało co słychac dalogi, ale pomijając to serial rewelacyjny.

ocenił(a) serial na 7
qpon83

Dopóki Polacy nagrywali na magnetofonach Nagry - wielkiego dzieła życia polskiego inżyniera Stefana Kudelskiego, stworzonego w Polsce, a dopracowanego i wypromowanego na emigracji w CH, dźwięk w polskich filmach był czysty, synchroniczny z obrazem(Kudelski dopracował kwestię precyzji nagrywania poprzez zastosowanie technologii kwarcowej), a jakość nagrań na tyle znana na całym świecie, że dziś Nagra jest wielomiliardową korporacją z NagraVision, a sam inżynier Kudelski odebrał za swoje dzieło Oskara od Akademii Filmowej. Niestety w Polsce, tak wtedy w czasach PRL, tak i teraz, nie osiągnąłby połowy tego. Zabrakłoby przychylnych jego dziełu i pieniędzy, a dziś z jego osiągnięć czerpią Szwajcarzy, którzy w przeciwieństwie do doskonałych zegarków(które, o ironio, również wypromował Polak - Antoni Norbert Patek i Stanisław Czapek, tworząc podwaliny późniejszej spółki z Adrien Philippe'm, znanej dzisiaj jako Patek Philippe), magnetofonów nie stworzyli sami. Oczywiście później Studer/Revox rozwinęli swoje pomysły, które dorównały Nagrze, jednak to Kudelski pozostał legendą. Dziś jednak polskie pozostało tylko nazwisko rodziny posiadającej większościowy pakiet, prezesa zarządu, założyciela i nazwa - Nagra, gdyż ich produkt nagra wszystko ;). Mam nadzieję, że pokolenia 80, 90 i późniejszych lat będą mniej zazdrosne o sukces, co zdarza się coraz rzadziej i z dumą udowodnią, że Polacy również potrafią. Problemy z wyrównaniem poziomu dźwięku są w Polsce powszechne - reklamy, stacje TV, filmy, seriale - generalnie jest klapa, jakby Łódzka PWST zupełnie zapomniała o swoim dziedzictwie.

qpon83

Problem nie polega na złym udźwiękowieniu, tylko na dykcji aktorów, bądź głuchocie widzów...
Ot i cała prawda.

ocenił(a) serial na 7
qpon83

Masz całkowitą rację. Ja kompletnie nie rozumiem co oni mówią a oglądam na głośnikach. I tak jest z większością polskich filmów. i seriali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones