Królowa piękna z Jerozolimy
powrót do forum 1 sezonu

Po 10 odcinkach już wiem, że chętnie obejrzę drugi sezon tego serialu. Wciągający, emocjonalny, czasem trudny w odbiorze. Daje do namysłu. Czekam na więcej

angelFilmWeb

Ja czegoś nie rozumiem. Na TvTime jest pokazane, ze pierwszy sezon ma 40 ileś odcinków, na imdb chyba 27. Czemu na netflixie jest tylko 10? Są dłuższe od oryginalnych? No i 10 odcinek zakończył się w takim momencie :o

grandi_fossa

Na fdb opisane jest, że odcinek trwa mniej więcej 27 minut, więc pewnie podciągneli tę wersję netfliksową do 40 -50 min. na odcinek. Tak czy siak wychodzi na to, że materiału powinno starczyć na 2 sezon. Oby się pojawił bo zawsze jak coś mnie zaczyna wciągać to okazuje się, że później nie ma kontynuacji :/

angelFilmWeb

Gdzieś czytałam, że 2 sezon ma się pojawić pod koniec 2022 roku. Ale nadal dziwnie się dla mnie kończy ten 1... ;/ Jakby czegoś brakowało

grandi_fossa

To i tak szybko jak na dzisiejsze standardy jeśli chodzi o kontynuacje seriali. A nawiązując do zakończenia to wręcz miałam wrażenie, że to celowy zabieg, by zostawić widza w jak największej niepewności. Gdyby pociągnęli to dalej nie wiem, czy efekt byłby podobny

angelFilmWeb

Ma to sens, sezony zazwyczaj się kończą w taki otwarty sposób, dając furtkę na kontynuację. Racja. A ja byłam taka ciekawa, co zrobi Gabriel, jak wróci do domu, no i bum. Nie doczekałam się ;p

grandi_fossa

Ojjj ten Gabriel to według mnie za przeproszeniem taka dupa wołowa, że jedyne co potrafi to się k....ć na haju ;p Bardziej mnie ciekawiło czy Itamar przeżyje, czy jego rola się skończy na 1 sezonie...

angelFilmWeb

Ja mam taki problem z Gabrielem, że w latach 20. mnie irytuje, za to w 30. bardzo go lubię. A zwłaszcza jego relację z Luną. Widać, że facet się ogarnął. Z kolei, jeśli chodzi o Rosę, w latach 20. lubię ją i ma moje współczucie, a w latach 30. nie mogę jej strawić XDD Zupełny kontrast.

grandi_fossa

A to mam identycznie :D zastanawiam się tylko czy Gabriel się ogarnął bo jest stary i żadna prostytutka nie chciałaby go z własnej woli czy rzeczywiście dojrzał do roli ojca. A Rosa to mnie również irytuje, w ogóle całe to przymuszone małżeństwo. On bo się bał przeciwstawić matce, ona bo chciała się ustawić życiowo i finansowo. Oboje się tylko krzywdzą i gdyby nie dzieci nic owocnego by z tego nie było xd

angelFilmWeb

Myślę, że Gabriel dojrzał. Wydaje mi się też, że takim punktem przewrotnym był ten gwałt. Jak wróci i się dowie, to będzie miał wyrzuty sumienia i może to jakoś wpłynie na jego zmianę? A Rosa, cóż. Bardzo ją dotknęło to, że Gabriel nigdy jej nie kochał i stała się w końcu zgorzkniała. Nie mogę jej oglądać. A w zasadzie nie mogłam XD

ocenił(a) serial na 7
grandi_fossa

Wg mnie punktem zwrotnym był moment gdy Gabriel dowiedział się, że matka chciała uśmiercić dziecko rzucając na niego zły urok. Rosa za wszelką cenę próbowała je uratować. W końcu on przeciwstawił się matce i stanął po stronie żony. Po tej sytuacji wysłał matkę do Hiszpanii a jego relacje z Rosą znacznie się ociepliły.

angelFilmWeb

29 lipca na netflixie pojawi się 2 część pierwszego sezonu ;) https://www.instagram.com/p/CfZIOmKrYU2/

angelFilmWeb

Staram się zrozumieć Rose... ale nie mogę jej znieść. Szkoda mi jej bo ma trudne życie ale są granice. Dla niej brat jest ważniejszy od własnego dziecka... już myślałam że ta imitacja mężczyzny się nie przyzna ( Efraim ) generalnie serial wciągający.

ciastkowa32

Warto oglądać 2 sezon? Włączyłam dosłownie na chwilę i nie wiem czy jest sens oglądać dalej? Co o nim myślicie? Bez spoilerów proszę:D

angelFilmWeb

Po dwóch odcinkach szału ten serial nie robi. Pomieszanie stylów. Muzyka nie pasuje do lat, w których dzieje się opowieść, stroje bohaterek też nie.

ocenił(a) serial na 8
angelFilmWeb

Na netflixie jest już 2 część 1 sezonu

cachemire88

I niestety jest słabsza od pierwszej :(

ocenił(a) serial na 8
Permanentnie_Zadumana

Kwestia gustu ;-) Jestem po 4 odcinkach i uważam że trzyma podobny poziom do 1 części

cachemire88

Mam to samo. Uważam nawet, że ta część była lepsza. Przynajmniej Gavriel trochę się zbliżył do Rosy i zaczął się starać ;) Ale niepokoi mnie powrót Rachel i ten syn... Na pewno namiesza. I boję się, że Gavriel znowu pójdzie za kochanką

ocenił(a) serial na 8
Permanentnie_Zadumana

Obejrzalam 10 odcinkow 2 sezonu czy drugiej czesci pierwszego :)ogladam wszystko od poczatku na raz(20 odc w 4 dni) i nie widze roznicy.serial dobry daleki od prawdy historycznej i pod wzgledem obyczajow ubran itd ale akcja wartka i taka telenowelowa.fajnie sie oglada to przeplatanie dwoma plaszczyznami czasowymi

ocenił(a) serial na 10
ankub

I jeszcze pościel z Ikea :)

ankub

I to jest cudowne, każdy odbierze to inaczej :) W moim odczuciu druga część gorsza. Trochę siadła dynamika i choć jesteśmy dzięki temu, że tempo jest wolniejsze, bliżej bohaterów, mam wrażenie, że wciąż nie wykorzystano potencjału i mocno te relacje spłycono. W pierwszej wszystko było bardziej dopracowane :) Ale oczywiście ta druga część też jest dobra i czekam z niecierpliwością na kolejną część/sezon :)

ankub

Można było zrobić z tego dobre historyczne widowisko, z. którego można było się dowiedzieć o życiu w Palestynie w opisanych czasach. Obejrzałem oba sezony raczej się nie nudząc, ale z niedosytem, że film zrobiono bez oddania istoty czasów, w których się dzieje.

angelFilmWeb

a co tu jest trudnego w odbiorze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones