PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789749}

Korona królów

4,3 13 264
oceny
4,3 10 1 13264
2,0 3
oceny krytyków
Korona królów
powrót do forum serialu Korona królów

nadziewanie na pal

ocenił(a) serial na 2

czym się różni korona królów od nadziewania na pal? Jedno sprawia niesamowity fizyczny ból, a drugie to nadziewanie na pal

Oli1992

sie uśmiałem, dobre dobre.

ocenił(a) serial na 8
Oli1992

Tzn. mamy w Polsce ponad 3 mln skrajnych masochistów?
Ciekawe.

ocenił(a) serial na 1
krzych66

nawet ponad 5mln
bo tyle głosowało na pis

inkawa

A co ma pis do tego?

sirobert

A to, że tzw "scenarzysta prowadzący" się zeń wywodzi . W tej sytuacji niejedna nauczycielka historii reprezentująca tę opcję czuje się zobowiązana, by kazać uczniom klas siódmych i ósmych, żeby to codziennie oglądali, a potem z tego pyta i robi kartkówki. Gdyby ktoś pytał, skąd taka oglądalność, to już wie

Pawcio_filmaniak

czyli o jakosci filmu decyduje skad sie wywodzi scenarzysta i że jakas nauczycielka na psiej wolce każe to oglądać?

sirobert

Akurat w tym przypadku ma to spore znaczenie - albowiem środowisko rządzącej partii to wyjątkowe skupisko beztalencia we wszystkich możliwych dziedzinach.

Pawcio_filmaniak

Nie o jakości. O oglądalności. To dwie różne rzeczy. A co do nauczycielki, to skąd założenie, że z psiej Wólki? Może z Krakowa na przykład?

inkawa

Po ostatnich wyborach nawet ponad 8 mln : )
I bardzo dobrze.
W nastepnych będzie jeszcze więcej : )
Miłego dnia.

ocenił(a) serial na 1
drzewo_topola

buahahahahahaha no tak debili nie ubywa, nie znają się na gospodarce i łatwo ich przekupić :)

inkawa

<ziew>

drzewo_topola

Kwitowanie ponurej prawdy "ziewem" to niedobra oznaka.

ocenił(a) serial na 8
inkawa

Masz jakiś wypaczony mózg . To forum o filmach a jarmark się zrobił jak pod wyborcza . Lecz się i idź do psychiatry .

ocenił(a) serial na 1
Oli1992

xD Hahahahahha to jest właśnie to co czuje xD hahahahhaha dobre !

Mateusz_Wasiak

Po ilości "xd" rozumiem, że chodzisz jeszcze do gimnazjum?

ocenił(a) serial na 1
Robaczek_12

Po liczbie w nicku rozumiem, że masz 12 lat. Gimnazjum już nie ma, pójdziesz do 7 klasy

Mateusz_Wasiak

Moje konto było zakładane ponad 10 lat temu, za to Twój komentarz jest sprzed roku.

ocenił(a) serial na 1
Robaczek_12

Czyli masz 22 lata xD Skończyłeś szkołe że czujesz się taki poważny ? Znajdź prace xD

Mateusz_Wasiak

Ponad 10 lat temu może oznaczać 11, 13, albo 15 lat temu...ja zgadywać nie muszę by wiedziec, że chodzisz do gimnazjum :)

ocenił(a) serial na 1
Robaczek_12

serio nie ma juz gimnazjum, idz oceniaj kolejne gowniane polskie produkcje np. film o piłsudskim czyli człowieku który zabijał generałów którzy wiedzieli więcej niż on i który uciekł w bitwie warszawskiej

Mateusz_Wasiak

Tak, nazwy "gimnazjum" już nie ma, ale dzieciaki niestety cały czas takie same.
Pewnie sam gustujesz w "szkole" albo "19+" czy innym chłamie. typu Avengers, Strażnicy galaktyki itp...

ocenił(a) serial na 1
Robaczek_12

avengers zajebiste to popieram :D chociaż tony umarł i mi smutno :( ale na szczescie niedlugo bede mial swój wieżowiec :D

ocenił(a) serial na 8
Mateusz_Wasiak

Nie wypowiadaj się o historii nigdy więcej . Naprawdę nie kompromituje się .

Oli1992

geniusz.

ocenił(a) serial na 3
Oli1992

To troszeczkę nie ma sensu...

Oli1992

Hejt, hejt, hejt, bo oczywiście, to polski serial....
Co z tego, że chyba to jeden z lepszych seriali, który emitują praktycznie codziennie....ale typowy, prawdziwy polak, to powinien gustować tylko w serialach typu: Kiepscy, Dlaczego ja, Szkoła( uwielbiana przez młodzież)....te oto demoralizujące seriale są najbardziej uwielbiane. Płytka rozrywka zawsze najlepiej się sprzedaje....

użytkownik usunięty
Robaczek_12

W sumie masz rację. Płytka rozrywka sprzedaje się najlepiej. Dlatego Korona królów ma swoich oddanych widzów. Prosta i tania. Ale dobrze robi z mózgu sieczkę. Ale w TVP od dawna nie chodzi o żadną misję i promocje kultury, tylko o robienie z ludzi idiotów, więc wszystko gra.

Nauka o historii poprzez serial to płytka rozrywka? od kiedy? Już bardziej Grę o Tron bym porównała do płytkiej, bo jest to serial fantasy.....Nie mam zamiaru bronić TVP, ale akurat pod względem kultury, to tvp ma największy udział i promocje - koncerty symfoniczne, raz w tygodniu teatr, dużo filmów, klasyków a nie beznadziejnych Avengersów tak jak ma polsat i TVN, korona królów(krótka historia....czy jakoś tak) z której w ciekawy sposób można dowiedzieć się czegoś o naszej średniowiecznej historii ....jż nie wspomnę o osobnym programie tvp kultura.

użytkownik usunięty
Robaczek_12

Nie chodzi mi o to, że nauka historii jest płytka. Tylko o to jak to się robi. Dobrze zrobiony serial fantasy, może nieść ze sobą większą wartość artystyczną i intelektualną, niż kiepska telenowela inspirowana faktami. Już nie mówię, że Gra o tron to jakaś bardzo ambitna produkcja. Tylko, o tym, że to co jest oparte na faktach nie oznacza, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym. Wszystko zależy jak się to robi.
TVP jedyne co obecnie robi to szczuje na siebie ludzi, uprawia tanią propagandę, serwuje koncerty disco polo i zabawia swoimi słynnymi paskami w codziennym wydaniu wiadomości. Ot tyle, jeśli chodzi o misje telewizji publicznej.

Ale zobacz sobie na poziom obecnych seriali w Polsce. Kiedy TVN i Polsat codziennie stawiają na żałosną papkę typu szpital i trudne sprawy, tvp stawia na serial, który przynajmniej czegoś uczy. Wolałabym żeby moje dziecko oglądało koronę królów, a nie żałosne paradokumenty....Nie mówię, że Korona królów jest mega produkcją rodem z Hollywood, ale nie potrzeba mega efektów wizualnych i wydawania milionów, by serial był wartościowy i co najważniejsze pouczający a do tego pokazujący naszą historię. Gra o tron po prostu jest dobrym serialem rozrywkowym, tyle...
Ja nie wchodzę w politykę... jeśli interesuje mnie kultura, to nie obchodzi mnie na jakim jest programie...i jeśli mam być obiektywna, to tvp oferuje najlepszy program kulturalny. Inne stacje nawet jednego programu nie potrafią stworzyć( typu teatr, koncerty z opery, historyczne), a pozują na mega kulturalnych i inteligentnych. Taak, słynne disco polo do którego nikt się nie przyznaje, a każdy na większych imprezach słucha i dobrze się bawi. Sama codziennie nie słucham, ale nie bądźmy hipokrytami....Irytuje mnie to, że na disco jest taki hejt, a zagraniczne disco z ameryki, które powstawało w latach tych samych co tworzył przeboje Martyniuk jest zachwalane i ludzie mają do niego sentyment i wiążą dobre wspomnienia.....ale na wszystko co polskie musi być hejt. A jeśli tobie przeszkadza disco polo, to przecież wesela, czy inne imprezy możesz świętować w rytmach rocka, metalu, bądź techno :)

użytkownik usunięty
Robaczek_12

Ciężko mi się wypowiadać o programach, serialach, czy innych rzeczach które lecą w tv. Bo nie oglądam telewizji. Czasami zobaczę coś na National Geographic. Jakieś programy podróżnicze. Od święta, raz na ruski rok, zobaczę co dzieję się w serialach. No i trafiła się Korona królów. Fajnie że przedstawia historię Polski. Ale nie zmienia to faktu, że wygląda jak amatorska produkcja. Jest to słaby produkt. Nie obchodzi mnie kto to robi. Jaka telewizja, i jacy ludzie. Tylko niech to będzie dobre. I tyle.
Można dobrze bawić się na weselu, na którym nie ma disco polo. Wiem z doświadczenia. Więc nie wiem skąd to przekonanie, że bez disco polo nie ma udanej imprezy. Nie słucham, ale nie przeszkadza mi, że inni słuchają. Tylko tvp ma jakąś misję. Ma promować kulturę. A oni tu serwują lipną muzykę, gdzie każdy utwór jest robiony na jedno kopyto. To nie jest żadna promocja kultury. No chyba że towarzystwa z pod budki z piwem.
Nie wiem o co chodzi Ci z tym hejtem wszystkiego co polskie. Tu nie chodzi, o to, że Korona królów jest polska, że disco polo jest polskie. Tylko o to, że jest słabe. Z tym ludzie mają problem. A nie z Polską, polskością, czy czym tam jeszcze. Ludzie chcą produktu dobrej jakości.

Trzeba było napisać od razu, że jest słabe, bo Twoim zdaniem kiepsko nakręcone, a nie wyskakiwać z propagandą tvp itp :) Ja osbiście również byłam na weselu zrobionym z muzyką rockową i mam nadzieję, że ostatni raz....choć słucham rocka i przeróżnej muzyki, ale rock cały czas na weselu...no nie. Myślę, że tvp chce przypaść do gustu większości. Mało kto będzie oglądał sylwestra w stylu rockowym( zresztą bodajże tvn w tym roku tak chciał i z marnym skutkiem) czy w stylu opery symfonicznej...jest czas na zabawę i na ukulturalnianie się, że tak powiem , a tvp oferuje i jedno i drugie. Każdy coś znajdzie.
Nie wiem dlaczego, ale spod budki z piwem kojarzy mi się nie disco, a hip - hop...szczególnie wśród polskiej wulgarnej i patologicznej młodzieży jest to dosyć częste. Co jest słabego w disco? muzyka jak każda inna, choć to współczesne disco faktycznie jest niskich lotów - muzyka jak i tekst, ale stare, klasyczne disco moim zdaniem jest spoko. Taki Martyniuk sam musiał na wszytko zapracować, się wybić...bardziej musiał tyrać, niż niejedna współczesna gwiazda różnego typu muzyki.
Chodzi mi, że np do Modern Talking nikt się tak nie przyczepia, a zagranicą? stare disco jest uznawane jako dobry klasyk, a u nas? szkoda gadać...a od kiedy tvp jest pro pis, to już w ogóle hejt płynie strumieniami.

użytkownik usunięty
Robaczek_12

Korona królów, to nie tyle serial historyczny, co telenowela. Chciano zrobić coś w stylu Wspaniałego stulecia. Nie wyszło. Wieje taniością i amatorszczyzną.
Nie wiem dlaczego tyle osób uważa, że do dobrej zabawy potrzebne jest disco polo. Dziwne przekonanie panuję w tym narodzie. Ale prawdopodobnie dlatego tvp zalewna nas na każdym kroku tą muzyką.
Jest disco, i disco. Jest Modern Talking i jest np. Zenek. Fragment tekstu który kiedyś tam przyszło mi usłyszeć: "srutututu pęczek drutu". Koleś śpiewał o czymś tam, i ni z tego, ni z owego, wyskakuję z takim tekstem. Tak, nie wątpliwie jest co cenić. Muzyka może i dobra, ale na festyn w jakiejś zapadłej i zabitej dechami dziurze.
Nie, na tvp nie wylewa się hejt. Ludzie najzwyczajniej w świecie nie lubią jak traktuję się ich jak idiotów. I starają się im to dać do zrozumienia. Jeśli ktoś kogoś hejtuję to raczej tvp. Lekarzy, niepełnosprawnych, nauczycieli, wszelkiej maści mniejszości. Czy innych którzy nie pasują do ich wizji wspaniałego państwa.

Nie mamy o czym gadać. Temat inny, a ty schodzisz na politykę - żałosne...

ocenił(a) serial na 8

Nawet nie dostrzegasz jak masz wyprany mózg indoktrynacja polityczną pisząc takie komentarze . Żal mi ciebie .

Robaczek_12

Akurat nie do końca rozumiani przez wszystkich Kiepscy, to Himalaje w porównaniu z tym czymś.

ocenił(a) serial na 10
Oli1992

Ktoś cię zmusza do oglądania? To nie lata 90-te kiedy w tv było 5 kanałów i nie było internetu.

ocenił(a) serial na 1
allan_houston

Qrwa , dałeś 10 ?!? To Grze o Tron dałeś ile , 1000 ???

ocenił(a) serial na 1
allan_houston

Już wszystko jasne , cokolwiek zrobi PiSoland dajesz 10 jak np Smoleńskowi ... Jednak PiS to stan umysłu

yossarian3x

Może dla beki tyle dał :)

Smoleńsk - wolski odpowiednik Archiwum X...

ocenił(a) serial na 1
ocenił(a) serial na 6
Oli1992

Zawsze możesz sobie Ukrytą Prawdę w TVNazi obejrzeć.

Oli1992

Żart pierwsza klasa... nie ma co.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones