PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789749}

Korona królów

4,3 13 270
ocen
4,3 10 1 13270
2,0 3
oceny krytyków
Korona królów
powrót do forum serialu Korona królów

jest komentowany politycznie. Owszem może nie jest to cud i miód ale szacunek za podjęcie tematu naszej historii. Na razie jestem po 2 odcinkach i sobie obejrzę dalej, może ktoś wreszcie sięgnie po naszą historię bo mamy ją gotową na filmy i seriale. Pewne plusy też są np. p. Łabonarska. Dużo nowych twarzy.

Ludzie wyluzujcie trochę bo te wasze zaślepienie z obu stron jest nienormalne. Nienormalne jest krytykowanie serialu przed jego emisją jak to robią anty-pisowcy.

I nienormalne jest krytykowanie Mateusza Damięckiego bo gra w rosyjskich serialach jak to robią pro-pisowcy.

Sam serial, spodziewałem się, że taki będzie, lekka rozrywka w realiach średniowiecznych. Poza tym to dopiero 2 odcinki. Obejrzałem sobie z zaciekawieniem. Krzywdę zrobili mu ludzie którzy go reklamowali przyrównując do największych hitów typu GoT.

Nie dla oceniania produkcji ziejąc nienawiścią bo rządzi taka a nie inna ekipa. I ZSRR kręcił świetne filmy i kapitaliści Reagana. Nikita Michałkow jest przyjacielem Putina a kręci świetne produkcje. Dajcie spokój.

ocenił(a) serial na 10
Tommy_DeVito

Mądra wypowiedź nie jak reszta gimbiazy co po kilku minutach jedzie bo to nie podobne do Gry o Sracz a wszystkie seriale poniżej tego to dno a w szkole jedynki z historii bo brak smoków i historia to dla nich dno w szkolę. To serial rozwinięty na wiele odcinków i to nie M jak miłość jak piszą a historia, a muzyka będzie mega bo wiadomo od razu poznałem Marcin Przyłbowicz i Percival fani naszej fantastyki Wiedźmina gry, dla samej muzyki będą nawet oglądać. Dla mnie tytuł dobry, ale jak by zaczęli od początku Piastów i Mieszka to by było mega a tu pokazują sam koniec, a tu rozwinęli to i tak na wiele odcinków to mogli spróbować trochę po streszczać ,ale kilka sezonów i każdy o innym Królu Piastów ale wiadomo masa aktorów wtedy była by potrzebna a to wielkie koszta ale by się raczej zwróciły, lecz teraz ryzyko przez te pokolenie gimbiazy, nie wspomnę już o modzie i ubiorze bo damska moda przechodzi na męską i co drugi taki wygląda jak typowy pedał z wodą w piwnicy w rurkach z kupą w gaciach, a potrafią tylko hejtować w necie bo w szkole są bici codziennie w szkolnej toalecie :) Kiedyś łapali i bili typowych brudasów Punków i tego podobne teraz nawet to pokolenie od nich jest gorsze kilka razy, nie mają swojego zdania tylko wzorują się na paru takich bez mózgach z YT - jak Gimpery, Popki i jakieś tam inne durnie tego typu co nawet nagrywają disco polo a mówią im ,ze to rap hip hop, a klipy kradną z ładnymi dziewczynami i wrzucają pod to muzykę jak jakiś tam Cypis ,a gimbaza mafia 5-10-15 myśli , ze to ich i się podniecają ale stara gwardia Polskiego Hip Hopu się za nich pomału bierze :)

ocenił(a) serial na 2
Leszek_Ga

Przepraszam, czy mógłby pan czasem powstawiać kropki w swoją wypowiedź, bo próbuję to przeczytać już drugi raz i - po raz kolejny - brakuje mi tchu.

Leszek_Ga

A to pisze facet, który jest tak butny, że nie znając nikogo osobiście, z góry ocenia ich mianem gimbazy. Pewnie to jedyne znane Ci określenie ludzi, którzy myślą inaczej niż Ty :)
Czasem nieważne czy ktoś kończył podstawówkę, gimnazjum czy szkołę średnią, ważne by potrafił się posługiwać językiem polskim. Tobie to akurat nie wychodzi, więc gimbaza mogłaby Cię pewnie wiele nauczyć :D

Choć z opinią na temat bezmózgich yeti, fanów internetowych pustych idoli się zgadzam ;) znam jednak wielu takich, którzy do gimnazjum nigdy nie chodzili :)

Ale to jest serwis filmowy, nie forum psychologii społecznej, a Ty jesteś typem człowieka, który ocenia coś albo na 10 albo na 1, podoba się - dajesz maxa, niepodoba - dajesz minimum. Każdy ma prawo do własnych preferencji i gustów ale Twój brak umiejętności oceniania faktów sprawia, że Twoje zdanie, jakie by nie było, tak naprawdę nie ruszy nikogo, poza podobnymi Tobie.

Serial, biorąc pod uwagę producenta, który nie jest jednoosobową działalnością hobbistyczną realizowaną w piwnicy, lata w których żyjemy i jakość innych produkcji, do których możemy, a nawet powinniśmy się porównywać, jest po prostu dnem kompletnym. Trzeba być ślepym albo ostro naćpanym, by być w stanie dotrwać do końca, a już tym bardziej wrócić do oglądania kolejnych odcinków.

Mimo wszystko życzę wielu udanych seansów :)

Tommy_DeVito

Nie interesuje mnie cała otoczka serialu, wiem jedno, ten serial to totalne dno. Ultra tragiczne teksty, jeszcze gorsza gra aktorska, nie mówiąc o masie błędów. Dno, dno, dno, co za różnica jaka jest tematyka skoro wykonanie leży i kwiczy? 1/10 z czystym sumieniem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
Tommy_DeVito

Piękną mamy historie wręcz cudną by kino i TV czerpały z niej pełnymi garściami.
Oburzony jestem tylko tym, że ktoś komuś płaci za produkcje tak kiepskiego serialu ;( , oburzony jestem tym , że na takim "czymś" można zarobić. W życiu bym tego nie kupił ! Ktoś dał kasę ... ktoś zarabia ... tak to się kręci.
Wszystko w nim osiągnęło poziom dna ... tfu mułu.
Serial jest cieniutki jak du__pa węża ;(

Adddam_

Masz sporo racji. Mój komentarz odnosił się gł. do zacietrzewienia ideologicznego i ludzi krytykujących przed emisją. Co do serialu, szału nie ma choć uważam, że inicjatywa potrzebna. Marzy mi się np. serial o czasach rozbicia dzielnicowego który reżyseruje np. Smarzowski. Dużo intryg, krwawe mordy okupione grubymi pieniędzmi na scenografię, scenariusz. A skoro chcą iść w stronę Wspaniałego Stulecia to niech się uczą od Turkòw którzy nie skąpili. Jeden plus, że może ludzie sięgną po historię jednego z moich ulubionych królów czyli Władysława Łokietka ;-)

ocenił(a) serial na 4
Tommy_DeVito

Rozbicia dzielnicowego nie da się pokazać tak by typowy widz telenowel cokolwiek zrozumiał :D a to jest niestety "target" TVP, TVN i Polsatu.

Telewizje w Polsce wychowały sobie przez ostatnie 20 lat miliony widzów których interesują trzy rodzaje produkcji: telenowele, talent show i pseudodokumenty "z życia wzięte". No i sport - ale tylko taki gdzie "nasi górą".

ocenił(a) serial na 3
Tommy_DeVito

bo u nas wszystkie krajowe produkcje są komentowane politycznie i merytoryczna ocena wartości artystycznej samego dzieła, gra aktorów, scenografie, efekty specjalne itd. itd - a więc wszystko, na co składa się film, staje się mało ważne. Pamiętam, jaką burzę wywołał "Katyń" Wajdy. Nie wiem czy 30 % ocen było merytorycznych i poświęconych samemu filmowi jako takiemu. Teraz jest dokładnie to samo. Wykwit nowiutkich, założonych w styczniu br. kont, pierwsze opinie i dziesiątki. Nie mam pretensji do tych lokalnych patriotów za maksymalne oceny, choć biorąc pod uwagę logikę działania portalu, te powinny być zarezerwowane dla absolutnych arcydzieł, a na miano takiego "Korona" nie zasługuje. Więc choć nie popieram takich zachowań, to ich nie potępiam. Trudno mi jednak przejść do porządku dziennego nad językiem, jakiego większość tych neofitów używa. Szowinizm, nacjonalizm, homofobia czy nawet zwykłe chamstwo powinny być zwalczane. Podobnie jak wzajemne pyskówki nie mające nic wspólnego z merytoryczną treścią. Szkoda, że moderatorzy na to nie reagują

ocenił(a) serial na 4
Dar0962

Moderatorów (tak jak prawie wszędzie teraz) interesuje tylko klikalność, licznik odsłon. A usuwanie chamstwa klikalność zmniejsza. Tak to już jest.

ocenił(a) serial na 3
Tommy_DeVito

https://www.youtube.com/watch?v=RQxzW3rlb34
Ten dialog, jeden z wileu zresztą mnie normalnie rozkraczył, jak i samo odegranie tej sceny ,to rozłożenie akcentów, intonacja ...
"Nie było mnie, bo byłem na wojnie" - co to jest?! No chłopie, jak w jakiejś szkolnej inscenizacji. Szacunek za samo podjęcie tematu? Chyba sobie kpisz.

kokonut

Nie kpię bo szanuję za próbę filmowania polskiej historii. Nie pamiętam kiedy ostatnio powstał serial o średniowiecznej Polsce. A, że wyszło tak a nie inaczej to już inna sprawa.

ocenił(a) serial na 3
Tommy_DeVito

Za ośmieszanie polskiej historii należy im się mocny kop, a nie szacunek.

kokonut

Przed emisją serialu wiedziałeś, że będzie jak jest?

ocenił(a) serial na 3
Tommy_DeVito

A kto mądry wie jaki będzie kot zanim wyciągnie się go z worka? Przed emisją wiedziałem jedynie, że TVP zaprezentuje serial historyczny osadzony w epoce ostatnich Piastów. Pomyślałem o, świetnie! Bo naprawdę liczyłem na ciekawy serial historyczny, a nie kiepską telenowelę. Teraz dopiero twórcy bronią się, że ludzie nie zrozumieli konwencji, że to telenowela taka sama jak Klan, tylko osadzona w realiach XIV w, a telewidzowie spodziewali się niewiadomo czego. No tak, teraz wszystkiemu winni są widzowie.
Nie, nie spodziewałem się, że to będzie taki szajs, z tak gównianymi dialogami, że człowiek skręca się ze śmiechu gdy je słyszy, szajs z kiczowatymi dekoracjami i błazeńską charakteryzacją. Piszesz o szacunku, a tym czasem to twórcy wykazali się brakiem szacunku do telewidza. Myśleli, że sprzedadzą ludziom gówno w sreberku, a ciemny lud to kupi i będzie zadowolony. A tu niespodzianka bo okazało się, że są jeszcze w tym kraju widzowie, którzy nie dadzą się nabrać, którzy stawiająna jakość, którzy chcą oglądać dobrze zrealizowane seriale, z intrygującą fabułą, a nie bezwartościowe opery mydlane z dialogami w stylu - no nie mogłem, bo byłem na wojnie.

ocenił(a) serial na 3
Tommy_DeVito

I o ile TVN czy Polsat robią dziadoskie seriale za swoje,to zdaje się, że TVP korzysta z pieniędzy osób opłacających abonament. Czyż nie jest tak?

kokonut

Zgadzam się z Tobą. Tylko mi chodziło o krytykę PRZED emisją serialu.

ocenił(a) serial na 3
ocenił(a) serial na 7
kokonut

Żadnej historii ten serial nie ośmiesza, tylko ją propaguje. Bardzo dobrze ,że powstają tego typu produkcje, bo serial/film historyczny ma prowokować widza do zgłębienia tajników historii a nie ją odtwarzać 1:1 bo takowym zajmują się historycy. Co prawda zdarzają się niewybaczalnie zakłamane obrazy takie jak np. niemieckie "Nasze matki, nasi ojcowie"( nie wiem czy dobrze napisałem tytuł), ale nawet i takie przyczyniają się do zainteresowaniem historią.

ocenił(a) serial na 3
sarmackipolak

Ten serial nie propaguje, a tak jak napisałem - ośmiesza polską historię. I prowokuje jedynie do tego, by ludzie z niego szydzili.

ocenił(a) serial na 7
kokonut

to proszę podać przykłady w których miejscach ośmiesza polską historię.

ocenił(a) serial na 7
kokonut

Czy mogę prosić o podanie przykładów w którym miejscu jest ośmieszana ta historiia? bo jak się krytykuje to należy uzasadnić swoje zdanie a nie tylko " nie bo nie". Zatem czekam na merytoryczne argumenty.

ocenił(a) serial na 3
sarmackipolak

Chociażby zrobieniem z Łokietka niedołęgi pantoflarza i kompletne olanie kilku lat jego panowania, dodajmy - niespokojnego panowania (wyprawa na Ruś i konflikt z Branderburgią, wyprawa przeciw Mazowszu, Wojny z Krzyżakami - wszystko to działo się w okresie pomiędzy małżeństwem Kazimierza z Aldoną, a śmiercią Łokietka) i sprowadzenie historii polski do nic nie znaczących bieda-intryg na dworze. Kazimierz w serialu też sprawia wrażenie półgłowka.

ocenił(a) serial na 7
kokonut

Uhm, czyli to, że nie ukazano całego życia Lokietka (w serialu opowiadającym o Kazimierzu Wielkim!) i wymienionych przez ciebie wydarzeń sprawia ,że serial ośmiesza historię... no tak masz rację ukazanie słabego Lokietka kiedy umiera jest wprost potwarzą dla jego osoby, bo przecież wszyscy wiemy, że w chwili śmierci był pełny sił... Kazimierz wygląda ci na półgłówka, no tak bo przecież sprzeciwia się podzieleniu kraju na dzielnice i liczy się z matką, istotnie świadczy to, że wygląda na półgłówka.... No i intrygi dworskie w telenoweli dziejącej się na średniowiecznym krakowskim dworze, to jakieś wypaczenie historyczne i nieporozumienie...No żeby ukazywać historię poprzez politykę i zakulisowe gierki, kto to słyszał!!! Z tego co widzę idąc twoim tokiem rozumowania to wszystkie filmy ośmieszają historię no bo żeby w Ogniem i Mieczem nie ukazać bitwy pod Beresteczkiem, to już skandal i zakłamanie historii, żeby w Walecznym Sercu Gibsona sprowadzić historię do dworskich intryg i paplaniny o miłości i zemście... Szkoda słów...
Oczywiście masz prawo mieć takie zdanie, ale nie przedstawiłeś żadnego argumentu nad którym można by się zastanowić i którym byś poparł swoje krzykliwe, pełne nienawiści tezy. Jeśli nie podoba ci się serial po prostu o tym napisz ,że nie podoba mi się wykonanie, gra aktorska, scenariusz, ukazanie tego i tego a nie od razu teksty, że ośmiesza historię... Zresztą zastanawiam się jak wogule można ośmieszyć historie? No bo można zakłamać, ośmieszyć postać, ale historie??

sarmackipolak

Wreszcie jakaś mądra wypowiedź. Serial banalny, ale fajnie się ogląda przy obiedzie. Takie polskie "Wspaniałe Stulecie". Nie rozumiem tego wszechobecnego hejtu, przecież nikt nikogo do oglądania nie zmusza.

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 7
klikk12

Dziękuje:) Wracając do tematu krytyka była, jest i będzie zawsze i to dobrze o ile jest ona konstruktywna i poparta argumentami a nie tylko przejawia się w postaci hejtu. Serial z gatunku telenoweli historyczno-kostiumowej nie można porównywać do choćby Szekspira i oceniać go w tej kategorii bo ma to się jak piernik do wiatraka ,ale nie wszyscy to rozumieją. Drugą obsesyjną rzeczą jest to ,że wielu ocenia ten serial pod kątem politycznym, bo oczywiście jeśli jest wyprodukowany przez TVP za rządów PiS musi być zły i propagandowy... Tak jest niestety zawsze, ale życzę sobie i innym aby się to zmieniło i aby każdy zanim coś napisze i kogoś obrazi najpierw się zastanowił i przeanalizował to. Serial nie musi się podobać każdemu to oczywiste i jak najbardziej można oceniać, grę aktorską, scenariusz, scenografię bo po to stworzono ten portal. Nie stworzono go natomiast dlatego aby dyskutować tu na tematy nie związane z daną produkcją tak jak to obserwujemy tutaj.

ocenił(a) serial na 3
sarmackipolak

"Uhm, czyli to, że nie ukazano całego życia Lokietka (w serialu opowiadającym o Kazimierzu Wielkim!) i wymienionych przez ciebie wydarzeń sprawia ,że serial ośmiesza historię" - najpierw postaraj się zrozumieć to co napisałem. Do reszty twojego komentarza się nie odniosę, bowiem mam tę samą odpowiedź - najpierw zrozum, potem zabierz głos.

ocenił(a) serial na 7
kokonut

Brak mi słów... Sam widzisz ,że nie potrafisz przedstawić logicznych argumentów , które by potwierdzały twoją tezę ,że serial "ośmiesza historię" i gdy podważyłem twoje argumenty zarzucasz mi ,że cię nie rozumiem... Naprawdę jest to rozpaczliwe. Chętnie dyskutuję z ludźmi z którymi się nie zgadzam, ale jeśli już wysuwa się jakąś tezę czy oskarżenie to trzeba je chociaż umieć uzasadnić, bo używanie pustych sloganów i epitetów jest infantylne. Ale cóż masz prawo robić jak chcesz.

ocenił(a) serial na 3
sarmackipolak

Tobie nie tylko słów brak. No jeśli nie potrafisz zrozumieć, o czym piszę, to po co w ogóle się ciskasz chłopie? Żadnych argumentów nie podwarzyłeś, bo nawet ich nie zrozumiałeś dobrze? Czy ja gdzieś wspominałem o całym życiu Łokietka? Serial rozpoczyna się pod koniec jego panowania, w którym działo się sporo rzeczy, które też niejako kształtowały przyszłego, młodego wówczas jeszcze władcę Kazimierza Wielkiego. W tym okresie Łokietek nie był pantoflarzem (o ile w ogóle nim był) niedołęgą, a Kazimierz hartował swój charakter. Nie ma z tego nic w serialu, bo i po co? Lepiej pokazywać kuchnię na Wawelu i nic nie znaczące, idiotyczne wręcz rozmowy, które w twoim mniemaniu są jakże świetnymi przykładami intryg dworskich.
Kazimierz w serialu wygląda na półgłówka, bo zachowuje się jak półgłówek, wystarczy posłuchać jego wypowiedzi. No, ale czego spodziewać się od pani Łepkowskiej - mistrzyni seriali dla gospodyń domowych?
Nie ogarnąłeś tego, że istotą mojegozarzutu jest sprowadzenie historii Polski do głukowatych dialogów, mizernych bieda-intryg dworskich, z których koń by się uśmiał, a pominięcie znaczących dla tamtego okresu wydarzeń. No cóż, jaki serial, tacy jego wielbiciele.
Masz rację w jednym tylko punkcie, tak, to jest tele nowela, i jako telenowela pewnie się broni. Z tym że telenowele to takie disco polo sztuki filmowej. Kto chce, niechaj ogląda, ale nie wciskajcie kitu, że jest to świetny serial promujący polską historię, bo tego akurat to badziewie nie robi.

ocenił(a) serial na 7
kokonut

Nadal to samo...
Oczywiście masz pełne prawo do tego ,że ta produkcja ci się nie podoba i w tym komentarzu wyraziłeś swoje zdanie i dobrze. Z tego co piszesz wynika ,że to ty nie rozumiesz o co mi chodzi, bo moje: " Uhm, czyli to, że nie ukazano całego życia Lokietka (w serialu opowiadającym o Kazimierzu Wielkim!) i wymienionych przez ciebie wydarzeń sprawia ,że serial ośmiesza historię..." miało zobrazować bezpodstawność, śmieszność i brak logiki twojego zarzutu co do tego ,że serial jest słaby, ośmiesza i historię dlatego, że praktycznie pominięto w nim wydarzenia z okresu ponowania Łokietka. Nie miało to na celu jednak wkładania ci w usta słów których nie powiedziałeś, tak jak zrobiłeś to ty(chodzi o zdanie " Lepiej pokazywać kuchnię na Wawelu i nic nie znaczące, idiotyczne wręcz rozmowy, które w twoim mniemaniu są jakże świetnymi przykładami intryg dworskich. ")
Przejdźmy dalej:
Jak słusznie zauważyłeś serial jest telenowelą osadzoną w czasach historycznych i w takim gatunku też należy go oceniać. Nie można zatem oczekiwać po telenoweli ukazania 100% rekonstrukcji historii bo i takowe nie istnieją z powodu braków wiedzy (swoją drogą ciekawe jest to ,że mówisz ,że ten NA PEWNO taki nie był a taki był... Ja zajmuje się historią i jakoś ciekaw jestem skąd masz te pewniki... może się podzielisz?). Toteż tak samo nie można porównywać Disco Polo z Chopinem bo to inny gatunek, tak samo nie można oceniać telenoweli historycznej tą samą miarą co epickiego filmu historycznego pokroju choćby Bravehearta, Gladiatora czy nawet naszej rodzimej Trylogii. Nawiązując jeszcze do twojej krytyki telenoweli jako gatunku, to powiem tak, że z telenowelami ( choć sam osobiście nie lubie tego gatunku z powodu płytkości i przewidywalności) jest tak jak (ze wspomnianym także przez ciebie) Disco Polo: niby każdy wie ,że to płytkie, proste, prymitywne i każdy hejtuje i wyzywa od najgorszych, to jednak każdy zna i się najlepiej przy tym bawi... Więc takie jednoznaczne potępiane uważam za hipokryzję.
Kończąc:
Znów wysuwasz tylko oskarżenia nie poparte przykładem pisząc, że z wypowiedzi Kazimierza wiesz ,że jest półgłówkiem. Jeśli tak sądzisz proszę przytocz mi te wypowiedzi na potwierdzenie swoich tez abyś nie był gołosłowny.
I na sam koniec przyznam ci się, masz rację nadal cię nie mogę zrozumieć. Nie mogę zrozumieć tego co według ciebie sprawia ,że ten serial ośmiesza historię...

ocenił(a) serial na 4
sarmackipolak

Ośmiesza, m. in. dlatego bo jej nie pokazuje.
Za to mamy nieustanną gadaninę o pierdołach typu co podać na stół i dlaczego.

Nie dociera to do ciebie? A obejrzałeś chociaż jeden odcinek?

ocenił(a) serial na 7
andre_

Po pierwsze problem jaki poruszyłem dotyczy komentarzy politycznych pod adresem serialu i tego się czepiałem. Nie pisałem nic ,że serial nest mega świetnym, epickim widowiskiem... Powtórzę jeszcze raz jest to telenowela i jeśli ktoś nie chce nie lubi tego typu produkcji to nie musi oglądać i nie musi mu się podobać. Ja oceniam ten serial w kategorii w jakiej został stworzony czyli telenoweli historycznej bo tak należy go oceniać. Twoje zarzuty wynikają z ignorancji.. Zarzucasz telenoweli, że ma cechy telenoweli... I tak wiedz ,że oglądałem jak dotąd wszystkie odcinki z ciekawości, bo dawno takiej produkcji z historią Polski nie było u nas i jestem jej ciekawy. Swoje wrażenia na temat serialu wyraziłem w osobnym temacie na forum, więc możesz sobie przeczytać. I uważam ,że jako telenowela jest niezły, napewno lepszy od tych całych Barw Szczęścia i innych Klanów.

ocenił(a) serial na 3
sarmackipolak

"nie było mnie bo byłem na Węgrzech, a potem byłem długo na wojnie" - to fragment tylko, ale jakże głupiej dyskusji pomiędzy przyszłym władcą, a jego żoną. Proszę, oszczędź mi tłumaczenia dlaczego i podawania kolejnych przykładów, bo nie chce mi się wypracowania tutaj pisać.
I to nie jedyny przykład. Poleciłbym przeczytanie czegoś o życiu Kazimierza, a także jego ojca Władysława Łokietka, no ale po co, skoro to przecież telenowela. Boskoro telenowela, to może był płytko i głupio, bo to taki gatunek?
Co do twojej wypowiedzi na temat disco polo, to już wykazałeś się błędem logicznym twierdząc, że KAŻDY zna i świetnie się bawi. Cóż, nie da się nie znać, bo mało kto żyje w lesie bez dostępu do radio i TV. I nie jest prawdą, że każdy świetnie się przy tym bawi. Tak samo jest z telenowelami.
Dziwne, przyznajesz, że telenowele są płytkie, jednak ta akurat do ciebie przemawia, nie wiem tylko czym bowiem serial ten nie opowiada ani ciekawej historii, a dialogi sąna żenująco niskim poziomie. Nie ma też widowiska. Aż chce się powiedzieć, że po raz kolejny udowodniono, że w produkcji nawet telenowel jesteśmy 10 lat za Murzynami, ale zakładam, że są jeszcze inne kraje, króle realizacyjnie stoją na tak samo niskim poziomie, albo gorszym.

ocenił(a) serial na 7
kokonut

Niestety widzę,że nadal nie zrozumiałeś ani jednego mojego zdania i wypaczasz sens moich wypowiedzi. Ja podaje ci przykłady, argumenty a ty ciągle to samo co sprawia, że i moje odpowiedzi stają się monotematyczne...Rozmowa z tobą to istna orka po ugorze... Ale cóż, zakończmy to, bo tylko zapychamy forum...

ocenił(a) serial na 4
kokonut

Serial dla gospodyń to i kuchnia być musi. A w niej radyjko z disco polo :D
Sarmacie jak widać to pasuje :D

ocenił(a) serial na 7
andre_

Tobie jak widać pasuje ciągle udowadniać swoją ignorancje. To ,że nie lubisz telenowel to twoja sprawa (ja swoją drogą też nie lubię), ale to, że jako wadę telenoweli wymieniasz cechy telenoweli to już brak mi słów... To tak jakby zarzucać filmowi akcji ,że stale padają strzały, są pościgi samochodowe i bijatyki a fabuła jest płytka. Trzeba zrozumieć, że taki a taki gatunek filmowy rządzi się swoim prawami, dotrze to kieddyś?? Czy naprawdę spodziewałeś się epickiej historycznej superprodukcji typu Waleczne Serce Gibsona czy Gladiator Scotta po produkowanej przez telewizje polską historycznej telenoweli?

ocenił(a) serial na 4
sarmackipolak

Tylko wiesz, problem polega na tym że co innego nam obiecywano.
A teraz po iluśtam odcinkach słyszę że "przecież to telenowela więc o co ci chodzi".
Chcieli zrobić serial historyczny, a tu masz ... znów wyszła telenowela.
A ja się czepiam.
Głupi ja ...

ocenił(a) serial na 7
andre_

To fakt, trochę zamieszania wyszło. Na początku prezes Kurski powiedział, że TVP ma w planach serial który będzie taką polską Grą o Tron, potem plany się zmieniły i cała ekipa scenariusza się zmieniła i wtedy sprostowano, że będzie to polska odpowiedź na Wspaniałe Stulecia (i to określenie jest jak najbardziej do przyjęcia) kto słuchał/ oglądał TVP i wywiady z Kurskim i scenarzystką ten wie ,że w fazie przedpremierowej sprostowano poprzednie pogłoski i mówiono tylko o telenoweli historycznej, więc jakoś wybrneli... Ale fakt ,że ro zamieszanie i przereklamowanie zaszkodziło serialowi.

ocenił(a) serial na 7
sarmackipolak

Nie wiem co tam kto mówił gdy serial był w planach, ale od wielu miesięcy zapowiadano telenowelę historyczną więc czepialstwo jest nie na miejscu. Andre_ zwyczajnie się droczy i szuka dziury w całym. Ma "misję" hejtowania KK.
Ja sobie przypominam rozmowę o planach dotyczących serialu "Złote czasy" (a może Złoty wiek" czy jakoś tak), który miał być osadzony w XVI wieku. Może ludziom teraz wszystkie zapowiedzi się mieszają.
Ja sie tylko dziwię jak długo można się dziwić. Ilu potrzeba odcinków żeby stwierdzić, że to nie dramat historyczny tylko telenowela?

ocenił(a) serial na 7
dejker

Dokładnie, masz 100% rację. Jeśli ktoś chce krytykować to zawsze znajdzie powód. To zaś ,że ktoś nie potrafi/ nie chce zrozumieć/ rozróżnić jaki gatunek reprezentuje Korona Królów to jest niestety przykre...

sarmackipolak

Jeżeli jest to odpowiedź na Wspaniałe Stulecie, to mamy katastrofę. Gra aktorska poniżej poziomu, warstwa muzyczna nie istnieje, kostiumy słabe. Pomijanie ważnych wydarzeń historycznych to także tragedia. Wspaniałe Stulecie to świetny serial kostiumowy w 80% czerpiący wydarzenia z historii. Korona Królów to kolejna byle jaka telenowela, tym razem osadzona w Średniowieczu.

ocenił(a) serial na 7
tupac1991

bla bla bla .. ciekawe co masz np. przeciwko kostiumom

ocenił(a) serial na 1
dejker

Aldona: - Kazimierzu naprawiłeś zlew?
Kazimierz: - NIe miałem czasu, byłem na wojnie. Poza tym Niemierza przybył do króla.

/wchodzi pachołek/
Pachołek: - Niemierza przybył do króla.

/wchodzi Niemierza/
Niemierza: - Jestem Niemierza , przybyłem do króla.
Kazimierz: - Więc jesteś Niemierza i przybyłeś do króla?
Niemierza: - Tak, jestem Niemierza i przybyłem do króla.

/cięcie/

sarmackipolak

Mnie i znajomych serial wciągnął i zainteresował dokładniejszą historią Polski, dlatego potwierdzam :) Mam nadzieję na więcej takich produkcji, może nawet od czasów "pogańskich" do współczesnych.

ocenił(a) serial na 7
Inature

Bardzo fajnie byłoby jakby powstała produkcja ,która opowiadałaby historię Polski od początków państwa do rozbiorów. Było by to czasochłonne i drogie ,ale pomarzyć można...

Tommy_DeVito

Racja. Do przewidzenia było, że serial będzie raczej taki sobie, chociażby dlatego że za scenariusz odpowiada "Królowa polskich seriali", ale taka fala krytyki po 2 odcinkach od razu wskazuje, że tu nie chodzi o merytoryczną wartość serialu.

ocenił(a) serial na 3
damianyk

Jaką merytoryczną wartość serialu? Ten serial nie ma żadnej wartości. Jest to prymitywne przedstawienie historii Polski, sprowadzonej do kiepskiej jakości "intryg", żeby niezbyt ogarnięci ludzie mogli się czymś podniecać. To wstyd i hańba.

kokonut

I oceniłeś to po dwóch czy 4 odcinkach? z 70 zaplanowanych?

ocenił(a) serial na 3
damianyk

No chyba normalne, twoim zdaniem muszę obejżeć 70 odcinków, żeby ocenić. Może jeszcze ocenić po 10 sezonach z kilkunastu zaplanowanych? Widzę gówno i o tym piszę, nie muszę obejrzeć całego sezonu.

kokonut

No to gratuluję jasnowidztwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones