PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789749}

Korona królów

4,3 13 270
ocen
4,3 10 1 13270
2,0 3
oceny krytyków
Korona królów
powrót do forum serialu Korona królów

Polityka, a oceny

ocenił(a) serial na 7

Mam wrażenie, że większość ocenia tą telenowelę zgodnie z zapatrywaniami politycznymi a nie jako serial. To jest po prostu chore. To nie jest plebiscyt popularności Kury!!!

ocenił(a) serial na 2
Dobrosz_65

A ja mam wrażenie, że musiałeś czymś ciężkim dostać w głowę skoro taki chłam oceniasz na mocne 7 :D

ocenił(a) serial na 7
MistiqueAFC

Wypraszam sobie impertynencje. Knajackim językiem rozmawiaj Pan ze swoją rodziną. Może ona to akceptuje. O gustach się nie dyskutuje. Natomiast ocena 1 czy tez 2 na pewno nie jest oceną filmu, lecz kontekstu powstania i producenta.
Mam głęboką pogardę dla gorszego sortu patrzącego na wszystko przez pryzmat polityki.

Żegnam z wyrazami pogardy

Dobrosz_65

Gdyby tak było to chyba zgodnie z sondazami serial powinien mieć ocenę co najmniej na 9 A może po prostu jest kiepski.

ocenił(a) serial na 2
Dobrosz_65

Nie dość, że bezguście to jeszcze na dodatek sztywniak który wszystko bierze do siebie.
Smutne musisz mieć życie :D

ocenił(a) serial na 7
MistiqueAFC

Jeśli sztywniactwem jest organiczna awersja do kretynów, to jestem sztywniakiem.

ocenił(a) serial na 1
Dobrosz_65

Masz awersję do kretynów? To jak ty bidoku w lustro patrzysz? :D

ocenił(a) serial na 1
Dobrosz_65

"Mam głęboką pogardę dla gorszego sortu patrzącego na wszystko przez pryzmat polityki" XDDD tym samym pokazujesz kto tu w rzeczywistości jest "gorszym sortem" patrzącym przez pryzmat polityki

Dobrosz_65

Dobrosz_65
I Ty byś chciał, żeby zwracano się do Ciebie z grzecznością, kulturą i etykietą, jeżeli sam jesteś pełen pogardy dla innych ludzi? Masz tupet, graniczący z bezczelnością.

użytkownik usunięty
Dobrosz_65

Radzę obejrzec grę o tron a potem jeszcze raz ocenić Koronę Królów

Dobrosz_65

Jako jedyny mówisz tu o polityce więc się zastanów

Llookkii

I uwierz mi, nie zasłonisz głupoty ładnym słownictwem, co byle debil może sobie poszukać w internecie inteligentnie brzmiących słów

ocenił(a) serial na 6
Dobrosz_65

Też mam gdzieś politykę fajnie się ogląda ten serial dałem 6/10
Król Władysław Łokietek wygląda jak Papcio Chmiel :)

ocenił(a) serial na 1
giovanni50

A Kazimierz Wielki jak Tytus de ZOO...

ocenił(a) serial na 3
Azazelo

ma to jakiś sens, skoro śp. Łokietek jest bliźniaczo podobny do Papcia Chmiela , duchowego ojca Tytusa de Zoo

ocenił(a) serial na 7
Dobrosz_65

Mam podobne wrażenie. Serial nie w moim typie, ale na takie oceny, moim zdaniem nie zasługuje. Jak dla mnie obejrzenie dwóch odcinków "Przyjaciółek" z koleżanką, było większą męką niż to. Dałam 7, może na wyrost, ale to przez to, że uważam ocenę za zaniżoną. W porównaniu z innymi serialami większości stacji komercyjnych, a szczególnie tych idiotycznych typu "Trudne sprawy", to serial jest całkiem sensowny.

patyczek9105

?czemu używasz argumentu Trudne sprawy, skoro TVP ma swojego reprezentanta w tym gatunku: Na sygnale?
mimo wszystko niższy poziom, lekko bliżej dna i mułu, ale podobnie blisko; jeśli Twoja narracja miała wyszydzić możliwości innych stacji, to okazuje się że używając Twojego argumentu z wyłączeniem pomyłki którą popełniłeś, cały czas nie masz racji.

Wracając do Korony królów; myślisz że patrząc tylko i wyłącznie na scenariusz i aktorstwo serial nie zasługuje na tak niską ocenę? W paradokumentach zgodnie z definicją grają amatorzy, a jakim prawem w telenoweli grają amatorzy?

ocenił(a) serial na 1
Dobrosz_65

Zgadza się, pisiurki oceniają ten serial politycznie - "normalne" pisiurka na 7-8, a nasłane trolle (konta tegoroczne) na 10.

ocenił(a) serial na 2
Dobrosz_65

A ja mam wrażenie, że jednak większość ludzi jest przyzywczajona do pewnego poziomu seriali/filmów. Ten w porównaniu z nimi jest niestety żenująco niski.

Dobrosz_65

A co w tym serialu jest takiego dobrego, że zasługuje na ocenę 7/10?
Muzyka? To zupełnie nie wpadające w ucho jęczenie z czołówki może?
Scenografia? Cały czas mam wrażenie, że ktoś powinien podpierać ją z drugiej strony, bo przy byle wietrze kartony się poprzewracają.
Kostiumy? Moja mama jest krawcową i kiedyś szyła dla koleżanki sukienkę stylizowaną na średniowieczną. Była bajeczna. A to, szkoda gadać.
Fabuła? "przyjedź bracie bo potrzebuję pomocy. nie, wiesz co, nie wyganiam cię, ale lepiej już jedź, bo teściowa krzywo patrzy"
Aktorstwo? Może król Władysław z żoną są zagrani, reszta odlicza dni do wypłaty.
Praca kamery? Żenada.
Montaż? Kiepski.
Och, wiem co cię tak urzekło. Historia Polski, którą przedstawiono w serialu... w napisach przed odcinkiem.
Ta telenowela ma jedną zaletę, znakomicie usypia.
No ale ja oceniłam ten serial na 2/10 nie ze względu na wymienione wyżej powody, ale ze względu na moje zapatrywania polityczne. No to oświeć mnie, geniuszu, co takiego wspaniałego jest w tym serialu, że dałeś mu 7/10. I błagam, niech to nie będzie goły tyłek aktorki grającej Aldonę z pierwszego odcinka.

ocenił(a) serial na 2
Dobrosz_65

jak możecie mówić "serial jest lepszy od przyjaciółek to daje mu 7"?!
Chyba oglądacie tylko polskie seriale
dla mnie gra aktorska korony królów to koszmar (do teraz śmiać mi się chce jak Łokietek mówi że przyszedł na niego czas a Kazimierz mu na to 'nie jeszcze nie ojcze'.. ja bym to lepiej zagrała); nie jeden polki serial ma lepszych aktorów, mało tego większość telenoweli ma lepszą grę aktorską..
kostiumy.. moje ubrania nie są tak nieskazitelne ani tak idealne wyprasowane.. ale cóż, może na historii zapomnieli mnie nauczyć iż żelazko powstało przed Łokietkiem
muzyka.. jaka muzyka
cały serial kojarzy mi się ze sztuką teatralna.. no gdyby aktorzy grać umieli
Niejeden serial był lepszy, niejeden gorszy zapewne jednak szczękę zbieram z podłogi gdy widzę ocenę powyżej 5... bo za co?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones