PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789749}

Korona królów

4,3 13 282
oceny
4,3 10 1 13282
2,0 3
oceny krytyków
Korona królów
powrót do forum serialu Korona królów

Obejrzałem 3 pierwsze odcinki tego serialu i zastanawia mnie jedno: PO CO robić taki serial skoro nie ma się na to wystarczająco dużo kasy? Bardzo mnie interesuje tematyka średniowiecznej historii Polski, bo to temat raczej nieobecny w polskiej kinematografii (ciągle tylko II wojna albo komuna), ale to co serwuje nam TVP jest po prostu śmieszne. I nie obchodzą mnie tłumaczenia "jest jak jest, bo mamy mało kasy". Skoro brakuje kasy to lepiej w ogóle się za to nie zabierać.
I czemu w tych wnętrzach jest tak czyściutko? Nawet drobinki kurzu, wszystko takie idealne, nawet ściana pomalowana farbą :) Czy autorzy serialu zapomnieli, że jego akcja rozgrywa się w średniowieczu? Tu nawet nie trzeba kasy, wystarczyło skonsultować się z historykami i dowiedzieć jak wtedy wyglądały wnętrza domów zwykłych ludzi czy nawet królewskie komnaty. Na pewno nie było w nich tak mega czysto jak w "Koronie...".
Serial na razie będę oglądał, bo po prostu interesuje mnie ta tematyka, ale miałem nadzieję, że te prześmiewcze komentarze i drwiny ludzi, którzy nawet nie widzieli serialu były przesadzone. Niestety. Wszystko w tym serialu wygląda bardzo sztucznie i tandetnie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Haldex

Gdzie ja napisałem cokolwiek o ubraniach? To po pierwsze. Po drugie - nigdzie nie napisałem również, że wszędzie było brudno. Napisałem, że nie było tak czysto jak to pokazali twórcy tego serialu. Czytanie ze zrozumieniem się kłania...
A gdzie oglądałem 3 odcinek? Nie wiem czy wiesz, ale seriali nie pokazują tylko w telewizji. Jest jeszcze internet. Na stronie TVP jest już 5 pierwszych odcinków do obejrzenia.

ocenił(a) serial na 10
Haldex

polecam Imię róży, tam średniowiecze wygląda jak należy.

ocenił(a) serial na 3
Haldex

Ty jacus idz posłuchaj se zenka bo się coś nerwowy zrobiłeś a serial piękny cudowny hip hura niech nam żyje prezes jacek jego muza zenek i w ogóle

pisarek007

Nie przesadzaj z tym brudem. Owszem w jakiejś wiejskiej chacie mogło nie być zbyt czysto (choć i tutaj bym nie generalizował), ale na dworze królewskim była służba, która codziennie dbała o porządek. Poza tym w innych zagranicznych produkcjach dwory królewskie również wyglądają bardzo efektownie. Do tego drogie tkaniny na meblach, suknie, biżuteria itd. Zresztą wystarczy pojechać na Wawel. Królewskie rezydencje naprawdę robiły wrażenie.

ocenił(a) serial na 1
glov00

Komnaty na Wawelu które możemy oglądać dzisiaj powstały w czasie przebudowy zamku w XVI wieku, za panowania Zygmunta Starego czyli 200 lat po wydarzeniach w serialu. W czasach Łokietka Wawel wyglądał zupełnie inaczej niż dzisiaj.

ocenił(a) serial na 3
pisarek007

co tam ściany,mnie mocno brakuje słomy lub sitowia, które w średniowieczu powszechnie rozsypywano w pomieszczeniach pod nogami, chroniąc się w ten sposób przed wszechobecnym błockiem (czasem nawet je zmieniano :-) ) W każdym razie nie było wówczas takich lśniących niczym lustra, froterowanych posadzek

pisarek007

Co do ubrań i innych rekwizytów to byłoby dobrze gdyby nosiły one jakieś, minimalne nawet, ślady użytkowania. Większość z nich wygląda jakby dopiero co przywieziono je ze sklepu. Pomijam już koronę króla Władysława, która na pierwszy rzut oka wygląda na plastikową. Mogli się twórcy serialu w tym względzie trochę bardziej postarać.

pisarek007

Podobno najpopularniejsze seriale to Szpital, Szkoła itp., a czasopisma to Super Express. Może właśnie taka realizacja Korony Królów będzie odpowiadać tej właśnie widowni :)

ocenił(a) serial na 4
ballade

Jeśli taki był target to w takim razie brakuje tych wstawek z paskami zawierającymi cytaty i "aktorami" mówiącymi do kamery/do widza co akurat myśleli gdy robili to czy tamto.

Ale może się rozwiną w tym temacie :D

andre_

Kazimierz, lat 32: "Moja żona osiodłała konia w czasie postu!"

ocenił(a) serial na 4
ballade

Władysław Łokietek, król: "Mój syn (Kazimierz, lat 20) nie wie czy chce zostać królem. A kto ma nim zostać, do jasnej Anielki?"

Jest pole do popisu :D

ocenił(a) serial na 1
andre_

Dylematy współczesnego młodego człowieka który zamiast studiować zaczął chlać, po czym obudził się cztery lata później i zaczął się zastanawiać kim ma być ....

Good job !

ocenił(a) serial na 6
ballade

Też tak pomyślałem ale bardziej o operach mydlanych typu Pierwsza Miłość i chyba poniekąd taka była wizja reżysera.

Już pal licho te wystroje ciuchy i inne rzeczy. Najgorsze jest to że wg historyków serial ten przekłamuje historię i to co się wtedy naprawdę działo. Ale obejrzeć można.

ocenił(a) serial na 10
pisarek007

Jeśli nie wiesz po co robić taki serial!? Oglądaj dalej Mode na sukces albo Klan!

Grzesieuu

W sumie trafna uwaga. Moda na sukces albo Klan są porządniej robione niż to coś.

ocenił(a) serial na 4
Grzesieuu

Znawco dający 10 temu czemuś.
Przecież to właśnie jest taki Klan, tyle że scenografia inna. Reszta tak samo drętwa jak u Lubiczów.

ocenił(a) serial na 4
pisarek007

Jak to po co? Przecież się ludowi obiecało że będzie. I niestety jest. Gniot.
A mi serce krwawi, jako miłośnikowi klimatów średniowiecza.

ocenił(a) serial na 1
andre_

To nie film dla znawców średniowiecza tylko dla babć które niedowidzą, niedosłyszą i generalnie spotykają się żeby poplotkować a telewizor w tle ma pykać bo ... ??? Bo najwyraźniej tak. Jak ktoś zaczyna to oglądać, naraża się co najmniej na zniesmaczenie. Szczególnie, że aktorzy i aktorki (te w szczególności) tępym nożem zarzynają swoje role. Ci ludzie prezentują pełną plejadę podstawowych błędów aktorskich. Przy takim "groniu" to żaden serial nie ma szans się udać.

SirDrX

Stroje jak stroje ,może nawet aktorzy się wyrobią ale najgorsze są te głupoty wciskane do scenariusza albo te romanse Aldony po co to ,nich się trzymają trochę prawdy historycznej , a najbardziej mnie zniesmaczyło to ,że trzeba uśmiercić Aldonę bo jej widzowie nie lubią .

pisarek007

Nawet, kiedy się nie ma kasy, można zrobić coś z sensem (patrz Historia Roja). Tu zawiódł scenariusz i realizacja. Wytrzymałam dwa odcinki. Nie dam rady więcej obejrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones