PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=551081}

Kontra

Strike Back
7,8 6 233
oceny
7,8 10 1 6233
Kontra
powrót do forum serialu Kontra

Oglądałem :
- Kompanie Braci
- Pacyfik
- Generation Kill
- Czas Honoru

Wszystkie bardzo dobre!

Czy serial jest warty oglądania, czy jest na poziomie ?

Evan_

Obejrzyj pierwszy sezon, nie tykaj drugiego a trzeci jest już wyłącznie dla masochistów, bo takie głupoty to ja toleruję tylko u Monty Pythona.

ocenił(a) serial na 1
Evan_

To i tak kolega wytrwały jest ;].
Ja nie dokończyłem pierwszego odcinka gdy zobaczyłem tą prowizorkę !
Ci aktorzy w ogóle nie wiedzieli jak to powinno profesjonalnie wyglądać.
Żenada i stracony czas.Zastanawiam się jakim cudem ma tak wysoką notę.
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 7
Kamellleon

A kolega to pewnie jakiś były komandos, który dokładnie wie jak to powinno profesjonalnie wyglądać.

ocenił(a) serial na 1
Herma35

Hehe czyli muszę przejść szkolenie w innym przypadku nie mogę negować chłamu ?
Szkoda.
Szkolenia nie przeszedłem .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 2
Evan_

Jak podobały ci się te które wymieniłeś to nawet nie podchodź do serialu. Zobaczyłem zapowiedź w HBO i dlatego się zainteresowałem,.jednak zacząłem od 1szego sezonu, po 2 odcinku wymiękłem - żenada. Naciągana fabuła, słabi aktorzy, beznadziejne sceny walki i strzelaniny, nasz "Czas honoru" to przy tym majstersztyk kina wojennego ... nie umiem znaleźć pozytywnego elementu tej produkcji. Szkoda czasu.

pawel_up

Dokładnie tak samo to ująłem po obejrzeniu 20 minut filmu. Znając filmwebowców ten film ma coś w sobie, to ci gwarantuje. Taka ocena nie jest znikąd, po prostu nam się to "coś" nie podoba.

Evan_

A ja się nie zgodzę, mnie serial się podoba. Nie jest to typowy kilmat Full Metal Jacket czy Band of Brothers. To raczej lekki serial, z poczuciem humoru, fajnymi zdjęciami czy względnym nakreśleniem sytuacji w Afryce. Akcja jest szybka, często się zmienia, serial nie rozgrywa się w 20minut, tylko trwa od pierwszej do ostatniej minuty a każda misja to 2 odcinki (2 x 45 minut). Nie ma super oddanych realiów historycznych, porażającej fabuły czy realizmu jak u Nolana. Realizm jest podobny jak w serialach typu Person of Interest, Human Target czy Leverage.

Główny bohater (bohaterowie) to typowy twardziel, który ma wyje.. na wszystko, nie patyczkuje się i robi, co jest konieczne. Czasem wygląda trochę jak bohater gry komputerowej. W ostatnim sezonie, w jednej ze scen, Michael miał pojmać zamachowca. Gonił go, ale miejscowa ludność dopadła go przed nim. Pyta dowództwo "jak bardzo go chcecie". Dostał odpowiedź, posłał serie w powietrze, nic. Przeklął i postał kulkę w nogi jednego z cywilów, żeby reszta się odsunęła. Wziął zamachowca i zaczął z nim uciekać. Nie wiem czy w wielu serialach by coś takiego pokazali.

Strike Back dobrze nakreśla pewien obraz sytuacji w Afryce, gdzie będąc żołnierzem i widząc dziecko trzymające coś pod kurtką nigdy nie wiesz czy trzyma pluszowego misia czy ak47. A sama fabuła jest w miarę spójna i ciągła. Jeśli pytasz czy polecam serial to mam dla Ciebie bardzo prostą odpowiedź. Obejrzyj pierwsze 2 odcinki (1 misja). Jeśli Ci się spodoba - serial jest dla Ciebie, jeśli nie - cóż, pewnie będziesz miał zdanie jak chłopaki wyżej ;) Semper Fi ;)

dwinch

Podtrzymuje opinie, oryginalność tego serialu mnie nie zadowala. Nie potrzebnie straciłeś "minutkę" na przekonywanie czy tam opisywanie ponieważ serial mnie nie przekonał do dalszej jego degustacji.

Evan_

Nie straciłem minutki na przekonywanie Ciebie, tylko wszystkich, którzy zastanawiając się czy oglądać mogą chcieć zasugerować się opiniami z tematu, który założyłeś ;) Pozdrawiam.

dwinch

Nice try.

dwinch

mi też się serial podoba. ma swój klimat. szkoda mi jedynie Potrera. ale za to Scott nadrabia :)
ciekawi mnie tylko kiedy on w końcu przestanie ruchać ;p

dwinch

Zgadzam się, dobrze spisane. Jedyne co to według mnie 4. sezon był najprzyjemniejszy dla oka.

ocenił(a) serial na 10
Evan_

Ja polecam. Ale każdy ma inny gust :)

Evan_

ja oglądam i polecam :) choć 1 sezon jest inny niż pozostałe, osobiście uwielbiam duet Mike i Scotta :)

ocenił(a) serial na 10
Evan_

Raczej dla fanów Call of Duty, albo Medal of Honor :) Akcja, akcja, akcja... Bez zbędnego "pitu pitu" (czyt. dramatu). Mnie serial wciągnął.

ocenił(a) serial na 9
veins

Zgodzę się. Takie Call of Duty wśród seriali. Ciągła akcja, ale do tego świetne postacie dwóch głównych bohaterów i ich humor :)

ocenił(a) serial na 4
Evan_

Pierwszy sezon jakos da sie przezyc, ale pozostale sa pozbawione sensu. Mlodziezowe kino akcji ze wstawkami erotycznymi. Nie da sie tego porownac do Kompanii Braci, Pacyfiku, o Generation Kill nie wspominajac. Ostatni sezon to festiwal glupoty i niedorzecznosci.

ocenił(a) serial na 8
Evan_

Temu serialowi raczej daleko do tak znakomitych produkcji jak Kompania Braci(Polecam książkę na podstawie której serial powstał,Napisał bodajże Norman Davis i nazywa się,, Komapnia E''),ale mnie się podoba,jest prymitywny momentami,są cycki i johnny walker,ale nie należy spodziewać się wiele więcej jak dobrze się oglądającego serialu akcji,według mnie warto,nie jest to typowy serial o takiej tematyce,i jest sporo chumoru,czasami jest zbyt melodramatycznie,ale ogólnie daję radę.A co do Kamellleona:jeśli się zainteresujesz i sprawdzisz backup serialu to odkryjesz że że aktorzy przechodzili ćwiczenia ze służbami specjalnymi aby się do roli przygotować,jest nawet gdzieś w sieci odcinek poświęcony zapleczu serialu,sprawdź dwa razy zanim coś napiszesz.

ocenił(a) serial na 10
dr_weed

tutaj jest materiał o ich treningu http://www.youtube.com/watch?v=R9_3YY5XcPw . Wpada zauważyć, że dotyczy on sezonu 2 (czyli pierwszego z duetem Scott/Stonebridge), a jak na moje oko w ciągu tych minionych sezonów poczynili znaczne postępy w sposobie 'taktycznego' poruszania się, operowania bronią itd.

ocenił(a) serial na 8
old_school_man

Zdecydowanie się podciągnęli,z sezonu na sezon coraz lepiej to wszystko wygląda,poza tym tych dwóch to świetny duet,miejmy nadzieję że nie będzie to jeden z tych seriali który będzie miał tylko 5 sezonów i basta,bo to była duża strata dla zimowych wieczorów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones