PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=551081}

Kontra

Strike Back
7,8 6 233
oceny
7,8 10 1 6233
Kontra
powrót do forum serialu Kontra

Lekkie rozczarowanie...

ocenił(a) serial na 6

Większość komentarzy jakie tutaj czytałem jest pochlebnych tej produkcji jednak ja mam pewne
wątpliwości. Pierwszy odcinek bardzo mi się spodobał i (mimo naprawdę drobnych błędów) miałem
nadzieję, że cały cykl sześciu odsłon będzie trzymał poziom. Niestety później narastały głupie
potknięcia scenarzystów i osób odpowiedzialnych za zachowanie autentyczności przedstawianej
akcji.Nie chcę robić spoilerów, bo sam tego nie lubię jak ludzie mi psują zabawę, a mimo tego co
napisałem serial może się podobać i sam wystawiłem 6/10 - mimo zauważalnych błędów (nie tylko
w scenariuszu). Podam taki drobny przykład, który nic z fabuły nie zdradzi, a zarysuje co mam na
myśli. Otóż w jednym z odcinków (nawet bodajże dwóch odcinkach) jest scena gdy wesoło sobie
wędrują szczytem jakiegoś wzniesienia czy płaskowyżu. Ktoś mógłby spytać co w tym złego...
Otóż, John Porter jako były członek SAS'u NIGDY w ten sposób nie pokonywałby drogi. W
każdych oddziałach specjalnych jest zasada 5xS i jedna z nich mówi - to naprawdę bazowy trening
i aż głupio że taki błąd popełniono w filmie - że nigdy, pod żadnym pozorem nie idzie się szczytem
wzniesienie, ponieważ wtedy na tle nieba cały oddział jest widoczny. Należy iść bokiem zniesienia,
tak by zarys sylwetki nie wystawał ponad linię wzniesienia. Więcej nie ma co wymieniać, ponieważ
to co pisze nie ma na celu zrugania filmu, ponieważ naprawdę przyjemnie się go oglądało, a jeden
z odcinków nie wiem nawet kiedy minął ^^, ale istnieje dużo takich małych (i większych) potknięć,
które łatwo można było wyeliminować tworząc tym samym genialny miniserial europejski jako
odskocznię od zalewu takich produkcji z ameryki. :)

ocenił(a) serial na 9
proud_pl

a kolega wie KTO pisal serial???n wie kto to jest Chris Ryan??

ocenił(a) serial na 6
ziomek77

Nie wiem kto "pisał serial", ale dał w tych kilku miejscach ciała...

ocenił(a) serial na 9
proud_pl

Chris Ryan to jeden z operatrorow SAS z patrolu Bravo Two Zero to ten ktory doszedl 160km do Syryjskiej granicy....chyba wie o czym pisz co?? fakt realizatorzy mogli "dla celow telewizyjnych" udramatyzowac historie ale glowny autor serialu wierz mi wie o czym pisze....

ocenił(a) serial na 6
ziomek77

No akurat na przykładzie, który podałem w pierwszej wypowiedzi, nie widać tego żeby "wiedział o czym pisze".

ocenił(a) serial na 9
proud_pl

NO co ja napisalem? "telewizyjna dramaturgia" sylwetki na szczycie wniesienie wygladaja po prostu "fajniej" na ekranie...ja osobiscier za Ryanem nie przepadam...wole ksazki jego kolegi z oddzialu Andy McNaba ale braku wiedzy o taktyce Regimenu zarzucic mu nei mozna...

ocenił(a) serial na 6
ziomek77

Wybacz mój błąd. ;d Nie doczytałem ostatniego zdania. Oczywiście, że Ryanowi nie odbieram wiedzy na temat taktyki jako operatorowi SAS'u i pewnie masz rację, że to "prawa telewizyjne" wymusiły niektóre momenty.

proud_pl

No to jest dokładny przykład sprzeczności interesów filmu i rzeczywistości;-) W rzeczywistości odział ma iść tak, żeby go nie było widać, tylko słabo się wtedy filmuje taki oddział z szerokiego planu, bo go kurna słabo widać na tle skał, lub piasku. W takich sytuacjach prawa filmowe wygrywają, chyba że ktoś chce oglądać lekko rozmazane plamki na tle zbocza (taka gra, wpatrz się i wskaż gdzie się schowali;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones