PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005531}

Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window
6,2 11 783
oceny
6,2 10 1 11783
Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie
powrót do forum serialu Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie

Nie wiem, czy twórcy byliby w stanie znaleźć sobie lepszą aktorkę do roli Anny, bo Kristen Bell robi ten serial i jest fantastyczna w tym ciągłym tłuczeniu brytfanek, rozlewaniu wina na (oczywiście!) jasny fotel czy zabawie w detektywa. Pewnie, że to wszystko już było: sam tytuł głośno nas o tym informuje i nie ma zamiaru niczego przed nami ukrywać. Kobiety i mężczyźni w oknach, dziwni dozorcy, sąsiadka, która musi plotkować czy „nowi” w okolicy, nie wspominając już o Lecterze dla ubogich albo samym morderstwie (a w ogóle jakieś było?). Dorzućmy do tego niewiarygodną narratorkę i Netflix puszcza oko do „Kobiety w oknie” z Amy Adams (sceny w deszczu są łudząco podobne, sama fobia też przywołuje skojarzenia).

Szkoda tylko, że reszta obsady (poza odtwórcą roli Neila) nie do końca dojeżdża do standardów wyznaczanych przez Bell, jeżeli chodzi o elementy komediowe i satyryczne. Przez to niektóre sceny wypadają nieco sztucznie, brakuje im polotu. Ale wtedy na szczęście wjeżdża wątek kryminalny, który tylko początkowo wygląda na sztampowy – nie trzeba długo czekać na to, żeby twórcy zafundowali nam rollercoaster i dorzucili kilka niepokojących tropów.

A i tak ciągle nie wiadomo, czy Anna sobie to wszystko wyobraziła (bo DUŻO potrafi sobie wyobrazić), czy nie przedawkowała leków, czy cokolwiek w ogóle się wydarzyło. Wydarzenia oglądamy z jej perspektywy, więc dokładnie tak, jak ona, prowadzimy swoje własne dochodzenie. I ja się przy tym świetnie bawiłam.

Więcej opowiadam w recenzji: https://youtu.be/VL_MZiiRSoE

ocenił(a) serial na 7
Alexandraaa

mi też ten serial się podobał

Alexandraaa

Alekssandra - zgadzam się z Tobą praktycznie w każdym calu .Główna bohaterka daje świetnie radę i trudno mi wyobrazić sobie kogoś innego w obsadzie. Ja łyknąłem serial w jeden dzień dobrze się przy tym bawiąc. Serial oceniam na 8.5 /10.

ocenił(a) serial na 8
Alexandraaa

Mi jeszcze skojarzył się ze Stewardesą - czarny humor, niestabilna główna postać i jej problemy z alkoholem. Oba seriale to takie specyficzne perełki. Ja się uśmiałam równo, bo akurat lubię wszelkie te zaginione dziewczyny w pociągach z oknami czy książki w takiej tematyce, podobało mi się to że aktorzy grali na poważnie i raczej było puszczanie oka do widza niż śmiech z puszki i zaznaczanie „halo, my tutaj żartujemy”. Dodatkowo bardzo mi się podobały ujęcia kamery czy oświetlenie - tak bardzo w klimacie oryginałów z których serial czerpie. A najbardziej spodobał mi się niezawodny korkociąg i nalewania wina obiema rękami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones