PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=145061}

Klub Winx

Winx Club
6,2 3 556
ocen
6,2 10 1 3556
Klub Winx
powrót do forum serialu Klub Winx

Nie rozumiem 

ocenił(a) serial na 8

Nie rozumiem, dlaczego tyle osób tak nisko ocenia tę bajkę. Mam wrażenie, że w większości są to oceny rodziców, którzy kątem oka zobaczyli kolorową mangową bajkę o kilku przyjaciółkach (na 100% pustych i pozbawionych wartości), a woleliby, żeby ich dziecko oglądało National Geographic oraz wszelkie "ambitne i poważne programy" dzięki którym sprawi wrażenie "bardzo dojrzałego jak na swój wiek". Winx na pierwszy rzut oka może wydać się infantylny, więc spragniony małego geniusza rodzic z oburzeniem wystawi tej bajce niską ocenę.

Ostatnio przypadkiem obejrzałam odcinek tej bajki na youtube i wciągnął mnie na tyle, że obejrzałam całą 4-tą serię, a później 1, 2 i 3 :) osobiście bardzo lubię bajki i nie uważam by było w tym coś złego, że "nie wypada" itp. Przy czym lubię te bajki, które przekazują dobre wartości, przy których można się trochę pośmiać, trochę wzruszyć; nie przepadam za tzw. "nowoczesnymi bajkami" typu Madagaskar, które mają zainteresować dorosłych ze względu na podteksty, które mają zrozumieć tylko oni.

Winx z pozoru jest nowoczesny, w końcu dziewczyny zachowują się jak normalne nastolatki, ale jednocześnie przekazuje wartości takie jak u Disneya: miłość, przyjaźń, poświęcenie, praca itp. Poza tym pokazane są również rzeczy istotne do zrozumienia dla nastolatek, np. że trzeba liczyć się z uczuciami innych, być wiernym, konsekwentnym, wierzyć w siebie, nie zwracać uwagi na opinie ludzi, którzy nic o tobie nie wiedzą itd... W czwartej serii dodatkowo zgrabnie pokazano bycie samodzielnym, przedsiębiorczym, nie nadużywanie gościnności ani zasobności portfela rodziców.

Oprócz dobrych wartości bajka ta jest ciekawa i ma sporo dowcipów sytuacyjnych, postaci są fajnie narysowane (aż mi się przypominają dylematy sprzed lat która z czarodziejek na "Czarodziejce z Księżyca" jest najładniejsza ;p), a zachowanie Stelli jest urocze :). Ogółem -- bardzo sympatyczna bajka.

rybitfa

dziś załapałam się na 1 odcinek 1 serii i ..... wytrwałam tylko pół odcinka - dlaczego? jak dla mnie banalna akcja a fabuła nie trzyma pionu. to nowsza wersja czarodziejki z księżyca i możliwe że większość oceniających podziela moje zdanie albo po prostu jestem na to już za stara. co do oceny to osoobiście wstrzymuje głos ale gdyby to ocena = 5 nie więcej

ocenił(a) serial na 6
rybitfa

Serial był świetny do 3 serii 4 nawet trzymała poziom ale te nowsze sezony 5-7 są słabsze, mniej się ludziom podobają jak zauważyłam.

ocenił(a) serial na 10
Tofi_X

To wszystko wina stacji Nickelodeon

Brandon568

Raczej scenarzystów ;)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

Niewykluczone

rybitfa

Serial był fajny przez kilka pierwszych sezonów. Teraz - nie wiem jak wygląda sprawa z fabułą - ale animacja jest tak paskudna, że aż odrzuca.

ocenił(a) serial na 3
rybitfa

Cóż, dałam tej bajce 3 a i tak mam wrażenie, że przesadziłam. Nie przekonuje mnie to, że skoro to bajka dla dzieci, to może być nielogiczna i głupia. I serio wolę gdy to co ogląda moje dziecko ma jakąś wartość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones