PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848204}

Klangor

7,7 23 047
ocen
7,7 10 1 23047
7,8 16
ocen krytyków
Klangor
powrót do forum serialu Klangor

Czy tylko u nas w Polsce są te platformy jak Player tak pazerne?! Nie mogą wydać całego sezonu na raz jak robię to Netflix!? Nieeee bo tak, by jeszcze ktoś wykupił albo. na miesiac, obejrzał wszystkie seriale a to są „straty” na ich luksusy. A tak to jeden sezon jest rozciągnięty na ponad miesiąc i trzeba zapłacić za 2 miesiące.

berol

Nie trzeba. Możesz poczekać do ostatniego odcinka kupić i wtedy obejrzeć całość. Wykorzystują twoja ciekawość i to ze nie umiesz opanować własnych emocji. Tak samo robi HBO. Tylko Netflix daje wszystko na raz.

ocenił(a) serial na 7
berol

Nie, Disney+ czy Prime Video też wypuszczaja seriale na raty.

berol

Przecież Canal+ to stacja telewizyjna, a Netflix to streaming, a w TV normalnym jest, że wychodzi 1 odcinek tygodniowo, np. Gra o Tron.

ocenił(a) serial na 8
digital8

W czasach platform streamingowych VOD wydawanie serialu co tydzień jest delikatnie mówiąc staromodne robione według starego modelu. Nic dziwnego ze Netflix odnośnie taki sukces a straci odchodzą.

ocenił(a) serial na 7
berol

Netflix sam sobie strzela w kolano takim modelem dystrybucji. A widzowie tak już się do tego przyzwyczaili, że gdyby to się zmieniło to wyszliby na ulice strajkować. Tym sposobem muszą co tydzień wydawać jakąś nowość co przekłada się na jakość, a raczej jej brak. Wracając do canal+. Nie mogą wydać od razu całego sezonu na vod, bo niektórzy widzowie wciąż oglądają tv i byłoby to nie fair w stosunku do nich, bo oni muszą czekać tydzień.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Szybszy

Pomyliłeś adresata - to po pierwsze. A po drugie: ja rozumiem, że pandemia i zszargane nerwy, ale proponuję się troszkę uspokoić i nikogo nie wyzywać od idiotów. Odnośmy się do innych z szacunkiem, jeśli chcemy również być tak traktowani przez innych na forum publicznym (i nie tylko). Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Szybszy

Nie. Napisałeś do MacGyvera, a on nie jest autorem tego tematu. Ochłoń.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Szybszy

Właśnie to robisz, ale to normalne, że gdy brakuje argumentów to idą epitety personalne. Zaparz sobie herbatki i nie świruj, ok?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Szybszy

W sumie stwierdziłeś, że nie rozmawiasz z imbecylami próbując mnie obrazić, a my sobie ciągle gawędzimy. Logika nie jest twoją mocną stroną, no i przede wszystkim kultura u ciebie zanikła (jeśli ją w ogóle wcześniej posiadałeś). 

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Szybciej napisze niz pomysli.

ocenił(a) serial na 8

Kurde, daj namiary do Makgajwera XD

użytkownik usunięty
Valhilla

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi.

ocenił(a) serial na 8

Taki żart. Z komentartza wyżej można wywnioskować że znasz MacGyvera. Nie ważne nie przeszkadzaj sobie. Zdrówko.

użytkownik usunięty
Valhilla

A dziękuję. Wzajemnie.

ocenił(a) serial na 8
Szybszy

Panie Szybszy jest waść psychopata a takich się zamyka. Tu się tylko pisze a pan wali po gębie za inny pogląd. Nieładnie i wstyd. ...a metafory możesz pan sobie żonie zostawić. Serdeczności

berol

Zdziwiony, że firma, która ma zarabiać pieniądze, zarabia pieniądze. Ile masz lat, dziecko? 4? Nie ogarnąłeś, że tylko N wypuszcza wszystko naraz, a WSZYSCY inni, od wieków, dają jeden odcinek tygodniowo?
Nie chcesz - nie płać. I po problemie.

ocenił(a) serial na 8
erdece

Chce oglądać i płacić, tak jak mam na Netflix, płace i mam serial od razu cały. Chodzi mi o to, ze te pazerniakiaki z playera boją się, ze ktoś kupi na miesiac, obejrzy wszystko i zrezygnuje.

berol

Zdradzę Ci sekret. Czekasz aż wyjdą wszystkie odcinki, kupujesz na miesiąc i oglądasz wszystko na raz. W ten sposób oszukasz "pazerniaków". Nie musisz dziękować.

ocenił(a) serial na 8
berol

Stoperan weź i wyloguj się.

berol

Ja mam wykupiony player, obejrzałam pierwszy odcinek, a dodatkowo za następne muszę płacić :/

ocenił(a) serial na 8
kleo_4

Mówię to sztraszne pazerniaki diabelskie, bo czego chce chory człowiek który ma kasę? Więcej kasy. Do tego ich apka w tym roku przez prawie 2 miesiące nie działa na TV, kasy nie zwrócili tylko kazali oglądać na tablecie. Do tego, nie ma już darmowego playera, nawet z reklamami trzeba płaci 8 zł. Irytuje mnie, że filmłeb ich reklamuje. Ale na szczęście są też inne źródła i adbloki.

berol

nie wiem, to dla mnie dosyć zabawne, jeśli dorosły człowiek jest tak niecierpliwy, że nie potrafi oglądać odcinka tygodniowo, a jeśli chce maraton, to nie potrafi poczekać paru tygodni aż wyjdzie serial w całości ;)

berol

Wrzucanie całego serialu na raz, to najgorsze co spotkało seriale. Dzięki temu, że odcinki są pojedynczo można o nich dyskutować dłużej. Rozmawiać o każdym kolejnym odcinku itd. Nie wyobrażam sobie oglądania Gry o Tron jako całości. Nie byłoby później dyskusji całotygodniowej o tym co się wydarzyło i co może w następnym odcinku się wydarzyć. Serial przez to mocno traci, bo przez krótszy czas zaprząta głowę widza.
Oglądanie maszynowo całych sezonów to zabójstwo idei serialu. Całej otoczki w okół pojedynczych odcinków. Otoczki finałowego odcinku i dyskusji o nim itd.
Netflixowe seriale, nawet te dobre są jednorazowe i szybko wylatują z głowy. Mało kto rozmawia o danym serialu tydzień po premierze. A o serialach dawkowanych, gada sie na długo przed premierą i na długo po.
Netflix zrobił z seriali dłuższe filmy, które łykamy jeden po drugim, bez większej refleksji, zastanowienia, analizy, próby odkrycia tego co chciał autor itd. Ogląda sie cały w jeden wieczór ew. weekend, podyskutuje w poniedziałek i tyle, bo we wtorek jest już nowy i tak w kółko.

ocenił(a) serial na 8
berol

Wreszcie jak wreszcie, jest sporo dobrych polskich seriali ostatnio. A co do odcinka co tydzień nie jest to takie złe. Do dziś wspominam po dwa odcinki "Lost" w czwartki w gimnazjum, na które czekało się z zapartym tchem.

ocenił(a) serial na 6
berol

Czekanie na nowy odcinek też ma swoje plusy.

berol

Klangor to nie serial playera, ale canal+,więc dają na playerze tak jak canal+ wypuszcza seriale.

berol

Netflix nie wszystkie seriale wrzuca w całości, nie chodzi mi o seriale które dystrybuują od innych jak np. Outlander który co tydzień puszczają dzień po emisji w USA, czy Star Treka, ale też swoje zaczęli dzielić, np. Lupin, który kilka m-cy temu wypuścili w połowie, czyli chyba sześć odcinków a niedługo wyjdzie druga część 1 sezonu. Jest to pewnie spowodowane przez epidemię, że rozdzielają seriale na dwie części.

Ale to przecież żaden problem. Jak się jest niecierpliwym, to można poczekać jak poleci całość. Ja oglądałem na bieżąco, a moi rodzice obejrzą teraz jak leci co tydzień.

Plusy ma dystrybucja wypuszczania całych sezonów,ale też jednego, dwóch odcinków na tydzień. Są seriale które ogląda się lepiej jak są w całości, np. 24 godziny, Line of Duty, ale też takie co lecą co tydzień np. Czarnobyl, Opowieść podręcznej ogląda się lepiej.

Ale też minusy jak coś wychodzi w całości, bo mówi się o nich tydzień, góra dwa tygodnie po premierze, a o serialach, które wychodzą co tydzień to żyją 8-10 tygodni, dzięki temu zyskują widzów, zwłaszcza jak serial jest chwalony, tak było np. z Czarnobylem, Grą o Tron, która zyskiwała widzów z każdym kolejnym sezonem/odcinkiem.

Ile się mówi o Stranger Things, Wiedźminie i innych hitach Netflixa? Kilka dni premierze i koniec, bo wchodzi kolejna produkcja. To nawet Disney+ widzi który wypuszcza swoje star warsowe i marvelowe seriale co tydzień, i inne platformy. Dzięki temu seriale żyją dłużej. No i oczywiście ludzie przedłużają abonament, ale też można poczekać jak poleci całość.

A jest jeszcze jedna sprawa. Załóżmy że dosłownie każdy serial wychodzi w całości na HBO GO, Amazonie, Disney+, Apple, to wtedy nie dałbyś rady obejrzeć wszystkiego co byś chciał. A dzięki temu że część wychodzi co tydzień, w pon., wtorki, środy, czwartki, to jestem na bieżąco z każdym serialem. No i bardziej się docenia niektóre produkcje po czasie jak wychodzą tradycyjnym systemem.

Nie mam żadnych zaległości. Super jest to że mogę wybrać sobie dzień i godzinę seansu sam, jak mam Canal+, HBO GO, Amazon, Netflixa, ale dzięki temu, że co tydzień wychodzą to nie mam zaległości. Jakby co tydzień każda nowość lub powrót wychodził w całości to człowiek by zginął w tych serialach, zakopał się.

ocenił(a) serial na 7
berol

Nie tylko u nas, robi tak olbrzymia większość platform streamingowych. Netflix rzeczywiście jest wyjątkiem, ale zauważ, że nawet oni odchodzą pomału od wypuszczania wszystkich odcinków naraz, często dzieląc sezon na dwie części, które mają premiery w różnych miesiącach. Tak było chociażby z finałem "BoJack Horseman" czy obecnie ma miejsce z "Kajkiem i Kokoszem".

berol

Być może jesteś wzorem cnót i uczciwości, jeżeli tak to szczerze podziwiam, to nie ironia! Tylko nie rozumiem, jakim cudem w maju 2021r. ktoś jeszcze płaci za oglądanie... Polecam zapoznać się z KODI i zainstalować w kompie. Chwilkę może zająć zrozumienie i rozkminka, to trochę skomplikowane na początku, ale potem masz wszystko, zawsze i wszędzie! Można by rzec, na drugi dzień po premierze, ale w istocie, często nawet przed... Oglądasz, nie ściągasz, żadnego ryzyka, to taki komputerowy odtwarzacz DVD z wszystkimi video świata na półkach :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones