It's Okay to Not Be Okay
powrót do forum 1 sezonu

Cudowny serial

ocenił(a) serial na 10

Do tej pory moim nr 1 było Descendants of the sun, ale obejrzenie Okey wywróciło wszystkie moje filmowe rankingi, nie tylko te w szufladzie z Kdramami... Bo to chyba najbardziej wartościowy, przepięknie sfotografowany film/serial ze wszystkich w życiu oglądanych (a sporo już tego) Kapitalnie pokazana synergia trójki głównych bohaterów, każde z nich jakoś tam pokaleczone, ułomne a jednak razem tworzą niesamowity miks. Świetne postaci drugoplanowe (szczególnie dyrektor szpitala, przyjaciel od kurczaków i kucharka). Tytułowe bajki skłaniają do głębszej refleksji. Całość to uczta dla oczu, emocji i umysłu, świetna muzyka, więc dla uszu też. Nieprawdopodobna chemia głównej pary, rewelacyjnie zagrany autystyczny bohater. Gorąco polecam. Co z tego, że długie spojrzenia, skoro oczy takie piękne... :)

dodo61

a dlaczego ta matka Moon zabiła matkę tych braci Sang te?

ocenił(a) serial na 10
Weronka90

Była taka scena: matka braci, gdy zatrudnia się jako pomoc domowa w domu rodziny Go, dostrzega, że ich córka (Moon-yeong) wykazuje nieprawidłowe zachowania (podobnie jak jej starszy syn) i sugeruje w rozmowie z panią Go, że wymaga to specjalistycznej pomocy (np. takiej jaką otrzymuje jej syn). Robi to w dobrej wierze, jednak psychopatyczna pani Go, zachwycona swoją córką i jej odmiennością, wpada we wściekłość i postanawia zabić mamę braci. Tak to rozumiem. Zdobywa przy tym zbrodnicze doświadczenia potrzebne jej do kontynuowania swojej powieści.

dodo61

Teraz już wiem i świetny serial koreański:)

dodo61

Tam było o to że Moon-young chciała zabić ptaszka który nie mógł latać bo miał zranione skrzydełka...

ocenił(a) serial na 10
Weronka90

Dokładnie! :)

ocenił(a) serial na 10
dodo61

Polecam też Nevertheless!

dodo61

a to też koreański i gdzie go znajdę online za free?:)

ocenił(a) serial na 10
Weronka90

To jest produkcja dla Netflix zdaję się, tak jak Okay, więc chyba tylko tam?

dodo61

Ja nie mam konta na Netflix bo tam za oglądanie trzeba słono płacić :(

ocenił(a) serial na 10
Weronka90

Dostajesz, za to bez reklam, dostęp off-line świetną jakość obrazu i dźwięku, możliwość wyboru tempa odtwarzania i języka napisów (często w kdramach złe tłumaczenia odbierają sens, warto porównać kilka wersji językowych. Nawet angielski i angielski dla niesłyszących bywają różne i pozwalają dociec, o co naprawdę szło.. )
Może weź okres próbny (30dni), obejrzyj Nevertheless, My Name, Navillera, Alchemię dusz, 25i21, Mr Sunshine plus powtórkę Okay i zrezygnuj z dalszej subskrybcji? Jesli zmieścisz się w 30 dniach to może będzie za free, lub tylko za te ok. 30-40 zł? :)
Ja rodzinnie współdzielę konto i to też wychodzi taniej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dodo61

Choć czytam że zlikwidowali okres próbny w netfliks bo tam dochodziło do łamania regulaminu:/

ocenił(a) serial na 10
Weronka90

No z tym różnie bywa. Trzeba by sprawdzić. Ja praktycznie na Netflix już tylko koreańskie dramy oglądam, od roku. Inne produkcje często porzucam z coraz większym niesmakiem. A kdramy to bardzo specyficzny gatunek, czasem trudno zdzierżyć głupawy humor i brak logiki, ale w sumie odstresowują jak żadne inne. Takie piękne, egzotyczne bajki z zupełnie innego świata :)
Polecam też Viki.com, po rejestracji konta dużo kultowych produkcji bezpłatnie (reklamy!), obowiązkowo można tam obejrzeć Healera i Descendants of the sun:)

dodo61

Zaczęłam oglądać wczoraj Nevertheless

dodo61

Każdy ma inny gust i ogląda co chcę,a mi też przypadly polskie produkcje Śubuk,Sonata,czy amerykańskie 13 reasons why,Euforia albo koreańskie Niezwykła prawniczka Woo.Pani Mecenas :))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones