PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842620}

It's Okay to Not Be Okay

Saikojiman gwaenchanha
8,3 3 111
ocen
8,3 10 1 3111
It's Okay to Not Be Okay
powrót do forum serialu It's Okay to Not Be Okay

Nigdy nie widziałem dzieła na tym poziomie, które byłoby tak pełne treści, wartościowej treści, byłoby tak piękne, tak kapitalnie zagrane, tak niemal perfekcyjnie opakowane i do tego... ze wplecioną fantastyczną sztuką, zarówno wizualną, jak i muzyczną.

Spodziewałem się raczej szablonowego psychologicznego dramatu, a zostałem wciągnięty w jakiś miks dramatyczno-baśniowy, z romansem i świetnie ulokowanym humorem, w odpowiedniej dawce.

Ta seria ma wszystko.

Korea południowa ostatnio wypuściła Parasite. Teraz to. Trzeba koniecznie spoglądać w tym kierunku, bo nasi przyjaciele z Azji robią filmy kapitalne.

Każdemu polecam. Niektórych może zrazić pewna azjatycka maniera do pewnej _przesady_ w ukazywaniu uczuć (też nie jestem fanem takich przeciąganych scen "pojedynku na spojrzenia"), ale jeśli się pokona tę "barierę", to dalej jest już rollercoaster emocji i odczuć audiowizualnych.

ocenił(a) serial na 9
jeneral_pl

Trzeba jeszcze powiedzieć o świetnie dobranej muzyce podkreślającej trochę baśniowo mistyczny klimat filmu. No i można poznać super kreacje głównej bohaterki pochodzące od wielu światowych potentatów mody.

ocenił(a) serial na 9
jeneral_pl

Ten ich sposób na okazywanie uczuć to zasługa innego kodu kulturowego - z jednej strony okazują za bardzo, a z drugiej - kamienne twarze z nieruchomymi brwiami. Też nie jestem fanką tych przeciąganych scen, bo wydają mi się kiczowate, ale tutaj było ich tak w sam raz.

ocenił(a) serial na 10
szkockakrata

Słuszna uwaga :)

ocenił(a) serial na 10
szkockakrata

uznałam, że takie a nie inne pokazywanie uczuć jest po prostu właściwością kina koreańskiego tak, jak sceny przypadkowego i nielogicznego seksu w filmach amerykańskich. Każdy ma swoje "różnice kulturowe".

ocenił(a) serial na 9
jeneral_pl

Muszę przyznać że również zakochałem się w tym serialu, chyba pierwszy raz po skończeniu serialu, chciałem od razu go obejrzeć ponownie. Fabuła może nie jest najwyższych lotów, ale relegalizacja, bohaterowie i budowa historii jest fenomenalna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones