PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809104}
6,1 487
ocen
6,1 10 1 487
Into the Dark
powrót do forum serialu Into the Dark

horror/czarna komedia

ocenił(a) serial na 6

Jeśli ktoś planuje zabrać się za oglądanie 1. odcinka, to proponuję już na starcie nastawić się na czarną komedię/pastisz, bo horroru w tym niewiele, ale za to mamy tu świetny klimat, coś na wzór starych, niskobudżetowych horrorów, niezłe, groteskowe postacie i sporą ilość scen z luźnym podejściem, które wyśmiewają przeróżne, gatunkowe schematy. Jeśli nie potraktuje się tego serialu zbyt poważnie, to myślę, każdemu może się on spodobać. Polecam! :D

qiks33

Gdzie można to oglądać?

ocenił(a) serial na 6
andrzejduda2222

Legalnie w Polsce nigdzie tego nie zobaczysz niestety. Tak to tylko Hulu/internet. :)

qiks33

czyli pozostają torrenty xd

qiks33

tylko szkoda, że wychodzi jeden odcinek miesięcznie, podobno 1. sezon ma mieć 7 odcinków, czyli skończyłby się dopiero w kwietniu?

ocenił(a) serial na 6
_Bunuel_

Dokładnie tak ma być. :)

ocenił(a) serial na 5
qiks33

Jak dla mnie świetny. Ale często ludzie nie mogą zrozumieć, że to jest właśnie pastisz. Takie seriale nie mają być na poważnie ;)

ocenił(a) serial na 6
Dead_Bite

Bo oceniają według własnych oczekiwań. Czekali na poważny horror, a dostali pastisz i wielce rozczarowani zaniżają ocenę. Fakt, że przed premierą 1. odcinka nic chyba nie zapowiadało, że będzie to właśnie tego typu serial, ale bez przesady... Z tego co widziałem, to wiele osób po prostu nie potrafi rozpoznać czy coś jest robione na poważnie czy z przymrużeniem oka. Albo jeszcze gorzej - w ogóle nie wiedzą czym jest pastisz. A ten serial w swojej kategorii jest naprawdę całkiem niezły. :)

ocenił(a) serial na 5
qiks33

Dokładnie. Kilkakrotnie się uśmiałam ;) Lubię takie klimaty, a po też rewelacyjnym Blood Drive tym bardziej. Czekam na kolejne odcinki.

ocenił(a) serial na 6
Dead_Bite

Kocham czarny humor w takich serialach jak Scream Queens, Ash vs Evil Dead, Santa Clarita Diet czy właśnie wspomniany Blood Drive, tutaj uważam to za naprawdę czarny humor niskich i słabych lotów ;) pastisz też można zrobić w dobry sposób, za to ten serial uważam za bardzo słaby pastisz i bardzo słabo zagrany, ale ten 1 jest był zjadliwy za to dla przykładu 4 to była taka żenada że brak słów.

Rrouge

Co do czarnego humoru to jednak Blood Drive to nie moje klimaty ;)

qiks33

Pierwszy odcinek bardzo dobry aż do momentu kiedy ta blondynka zabija naszego profesjonalistę. Oczekiwałem, że tak się stanie i dlatego miłym akcentem był wbity w jej plecy nóż. Powiedziałem sobie wtedy, że wreszcie coś mnie zaskoczyło pozytywnie. Niestety jak się okazało znów zgrany kawałek i morderca nie potrafi skutecznie dźgnąć w serce. Zepsuło mi to odbiór tego epizodu.

ocenił(a) serial na 6
qiks33

No u mnie jest trochę inaczej, kocham czarny humor i takie seriale jak Scream Queens, Ash vs Evil Dead, Blood Drive czy Santa Clarita Diet a mimo to uważam ten serial za poniżej przeciętnej tak samo jak ten czarny humor, bardzo słaby i nie śmieszny już nie mówiąc o słabej grze aktorskiej, jeszcze 1 jakoś tak na 6 (ale gra aktorska tych 3 nastolatków to był jakiś koszmar...) ale takie odcinki jak 3 czy 4 to tragedia tragedii, jak na razie najbardziej mi się spodobały 2 i 5, były co prawda poważniejsze ale jeszcze raz po prostu ten czarny humor w tej produkcji jest dla mnie strasznie słaby i tak jak 1 jeszcze może ujść to reszta z tym czarnym humorem słabo, szczególnie to co 4 pokazał, to było wręcz żenujące.

qiks33

A ja nie wiem, czy to dobrze wróży serialowi, jeśli zaczyna od zerżnięcia (skądinąd dobrego) shorta https://www.filmweb.pl/film/The+Body-2013-697486 Zawsze mam mieszane uczucia, jeśli ktoś nie ma własnego pomysłu, więc bierze (lub odkupuje) prawa do czegoś, co ktoś inny już zrobił.

Hydeist

chciales blysnac ale Ci nie wyszlo - tak sie sklada ze scenarzysta i rezyserem pierwszego odcinka (bo kazdy z odcinkow rezyseruje ktos inny - jak to w antologii zwykle bywa) jest ten Paul Davis ktory zrobil wspomnianego przez Ciebie short'a ;)

miko1980

* ten sam Paul Davis

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones