PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685611}

II wojna światowa w kolorze

World War II in Color
8,0 1 151
ocen
8,0 10 1 1151
II wojna światowa w kolorze
powrót do forum serialu II wojna światowa w kolorze

Propaganda antypolska

ocenił(a) serial na 2

Musze przyznać, ze prawie cała serie obejrzałem z zaciekawieniem. Bardzo dobrze ogląda sie te materiały w kolorze. Niestety przedostatni odcinek wyłączyłem z ogromnym niesmakiem , nie dochodząc nawet do połowy. „W obozach koncentracyjnych ginęli Żydzi, Rosjanie, Romowie i więźniowie polityczni” ; „Kraje takie jak Włochy i Polska wprowadzają antyzydowskie regulacje” , poza tym ani jednego słowa o Powstaniu Warszawskim . To jest skandal, w jakim świetle stawia nas ten dokument. Smutno mi ze nasza władza pozwala tak nami pomiatać.

ocenił(a) serial na 2
George_D

Zgoda w 100 procentach, poczułem to samo. To zwykła dezinformacja i przekłamywanie historii.

użytkownik usunięty
George_D

Totalne bzdury wypisujesz... O Powstaniu Warszawskim jest, choć dość krótko, ale jest. Nie przypominam sobie też, żeby w tym dokumencie było coś o antyżydowskich regulacjach w Polsce a jestem świeżo po obejrzeniu dokumentu... Gdybyś oglądał ten serial nie wypisywał byś tych wypocin. Większość z was nawet nie obejrzała tego serialu w całości i jedzie po nim jak po łysej kobyle. Mam podejrzenia, że ewentualnie mogłeś pomyliłeś to z "Najważniejsze wydarzenia II wojny światowej w kolorze", które są na Netflixie, ale to zupełnie inny dokument, choć o podobnym tytule! Tamten faktycznie jest słaby i tendencyjny...

Napewno jest w tytule,, najważniejsze wydarzenia II wojny światowej w kolorze,, możliwe że o yen tytuł rozmówcy chodziło bo w nim ma sto procent jest tak jak pisze rozmówca

Nie oglądałeś uważnie. W odcinku o wyzwoleniu

Nie oglądałeś uważnie. W odcinku o wyzwoleniu Buchenwaldu tak powiedzieli.

George_D

Typ oglądał inny serial, jakiś 5 odcinkowy paszkwil na netflixie, i komentuje na temat innego na filmwebie... :/
Masz pół odcinka o powstaniu warszawskim, masz polaków przy enigmie, ale w tym dokumencie, a nie w jakimś serialu netflixa.
Poza tym gościu, z perspektywy świata, bitewki w Polsce to mało znaczący epizod! Chcesz o Polsce, to sobie Polski dokument obejrzyj!

ocenił(a) serial na 6
Damian_Boj

Mało zaczący? Kampania Wrześniową   to był początek IIwojny światowej! Dokument jest fany ale naprawdę mogli by go pokazać z całej perspektywy, jeden pozytyw że wspomnieli o P.W.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones