PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769054}

Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego

Dirk Gently's Holistic Detective Agency
7,9 15 412
ocen
7,9 10 1 15412
Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego
powrót do forum serialu Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego

Co to było?! Świetna komedia kryminalna z elementami Sci-Fi i jeszcze trochę fantasy? Nie ważne, nie wiem. Wiem natomiast, że niesamowicie wciąga. Na początku wszystko jest takie dziwne i takie głupie, że nie możesz doczekać się, aż zrozumiesz chociaż trochę z tego co zobaczyłeś. Praktycznie wszystkie postacie są dużym wyzwaniem dla aktorów i chyba każdy poradził sobie przynajmniej dobrze ze swoją rolą. Wielki plus za to. Momentami ryje mózg pierwszorzędnie. Polecam.

ocenił(a) serial na 10
Ortiz

Ej, to moja ukochana książka od wielu lat.
Az się boje zacząć oglądać :)

terrabzdeta

Książki nie czytałem, ale serial ryje beret :D

ocenił(a) serial na 10
madjoke

Trochę mnie rozczarowało, że serial dzieje się po książce.
Ale jest rewelacyjny:)
Tak czy owak książkę gorąco polecam - chyba nigdy się tak nie śmiałam przy czytaniu.

ocenił(a) serial na 10
terrabzdeta

A ja uważam to za plus. Po co niszczyć coś dobrego, jak można zrobić coś równie dobrego na bazie tego?

ocenił(a) serial na 10
imjustakid

To w sumie nie była krytyka. Po prostu czekałam na postacie z książki. I przez chwilę się zastanawiałam, czy tak bardzo pozmieniali, czy ja tak bardzo nie pamiętam:)
No i książki chyba jeszcze bardziej absurdalne, w pozytywnym sensie:)
Ale masz rację. Dirk tez zupełnie inny, a bardzo mi się podobał:)

terrabzdeta

jaka książka?!

ocenił(a) serial na 9
pEwNNa

O tym samym tytule, co serial. Douglas Adams i wszystko jasne! Jest również ciąg dalszy - Long Dark Tea - Time of the Soul, ale nie wiem, czy wydano ją po polsku.

ocenił(a) serial na 8
Firthlady

Została wydana jeszcze w latach 90. pod tytułem Długi, Mroczny Podwieczorek Dusz. Adams to jeden z moich ulubionych autorów, muszę obejrzeć! :)

ocenił(a) serial na 8
pleple_2

Powiedzcie mi czy tylko ja tak mam. Kino brytyjskie uwielbiam, seriale brytyjskie -rewelacja - Z pięciu 10 które dałem serialom 4/5 to produkcje brytyjskie a Autostopem przez galaktyke wyłączyłem po 40 minutach bo nie mogłem na to patrzeć(a naprawde mało który film wyłączam przed końcem seansu)

WTF?

BartasBartas

No trochę WTF. Autostopem przez galaktykę to jeden z lepszych filmów jakie oglądałem (to zasługa historii ofc, ale wykonanie jest całkiem ok i nie przeszkadza w odbiorze).

Tylko trzeba lubić ten specyficzny, absurdalny rodzaj humoru. A monty pythona lubisz? Albo czarną żmiję?

ocenił(a) serial na 8
Mailosz

no właśnie dla mnie to też jest wtf !
- uwielbiam angielski humor (tak monthy payton i czarna żmija jak i bardziej dzisiejsze produkcje )
- lubie ogólnie angielskie kino
- lubie klimat kina przygody/sci-fi/fantasy
- do tego martin freeman i sam rockwell to mój absolutny top aktorów i podobają mi się ich role w zdecydowanej większości produkcji jakie oglądałem.

a jak to wszystko połączyć to wyłączyłem film przed końcem... sam nie wiem o co chodzi. Za pare lat podejde do tego filmu jeszcze raz pewnie

ocenił(a) serial na 8
BartasBartas

I jak, spróbowałeś znowu?

ocenił(a) serial na 8
szpieg_ola

ha! :-) nie, nie spróbowałem... odpuściłem bo pomyślałem że jest tyle
dobrych produkcji na świecie do tego ciągle wychodzą nowe i szxkoda tracić czasu na coś co próbowałem i nie podeszło....
Ale Olu żebyś wiedziała że przez ten twój post po 2 latach wrzucam znowu ten film w kolejke do obejrzenia :-) objerze go niedługo na bank :-)

ocenił(a) serial na 8
BartasBartas

To miło! Ciekawe, czy tym razem Ci podejdzie :)

ocenił(a) serial na 9
Ortiz

Douglas Adams! Don't panic!

Ortiz

Wydaje mi się, że to właśnie jest najmocniejsza strona tego serialu gdy ten element dziwności tak świetnie zagrał.
Cała myśl przewodnia Dirka, że losy we wszechświecie się przeplatają i wszystko co ma się wyjaśnić na pewno jakoś się wyjaśni.
I te wszystkie, absurdalne momentami, chwile faktycznie sklejają się stopniowo w jedną i całkiem klarowną całość.

ocenił(a) serial na 8
Ortiz

Najlepsza jest wymiana na moście. Widz jest tak samo skołowany jak postacie!

ocenił(a) serial na 6
Ortiz

Fakt, absurd goni absurd i popycha go absurd...

ocenił(a) serial na 8
Ortiz

Zdecydowanie ten serial mi się podoba. Ma w sobie wiele z Utopii i Misfits _ najlepszych seriali brytyjskich ostatnich lat.

ocenił(a) serial na 8
Ortiz

czy jest tam krew, przemoc i inne niedozwolone dla dzieci sceny?

Kasha

Tak. Całkiem sporo

ocenił(a) serial na 8
isisko

dziękuję Ci, no szkoda... :-(

ocenił(a) serial na 6
Ortiz

Pomysł fajny, oczywiście dla zwolenników takiego gatunku, natomiast gra aktorska właśnie albo słaba, albo przeciętna. Jakby każdy grał co i jak chce. To widać. Starzy wyjadacze radzą sobie lepiej, "drugoplanowcy", najczęściej aktorskie drewienka. Widać pracę marnego reżysera. Reszta mi się podoba. Technicznie, pomysł, a i obsada też by dała radę. No czasem denerwowały mnie idiotyzmy. W prawdzie w tego typu filmach mam znacznie większą tolerancję, ale jednak czasami mnie uwierało takie gimbazowe "oj tam, oj tam". Znowu wynik marnej reżyserii. Przykład? Kidy ginie policjant Zimmerfeld i szef policji "blokuje" śledztwo na podstawie "bo poszliście tam nielegalnie". I nikt nie wspomina o znalezionych 35 ciałach, bo wtedy tekst "poszliście tam nielegalnie" byłby po porostu głupi. Takie filmowe niechlujstwo "oj tam, kto się nad tym będzie zastanawiał, przecież to ogląda plebs".... :)

Jaho63

Ale to wszystko trzymało się ogólnej koncepcji serialu. To miało być przygłupie z założenia by absurdy na każdym kroku goniły absurdy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones