PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=248532}

Hellsing

8,0 16 934
oceny
8,0 10 1 16934
Hellsing
powrót do forum serialu Hellsing

Była bardziej mroczna, klimat był o wiele lepszy i moim zdaniem ciekawsza. W Ultimate szczególnie wkurzają mnie te "pokemonowe" wstawki (np. w OVA 2, gdy Walter przynosi Wiktorii trumnę lub OVA 3, kiedy Wiktoria oprowadza wycieczkę po muzeum, rozdzielając w tym czasie Alucarda i Andersona). Ale ogólnie: 8/10 :P

ocenił(a) serial na 9
Gh0st

A mi się podobają te wstawki:] Rozluźnia atmosferę i bliżej temu do mangi. Jak narazie OVA bardziej mi się podoba od 1 serii (pewnie dlatego że lepiej odzwierciedla mangę). Zresztą te wstawki są bardzo na miejscu bo klimatem i siłą przekazy OVA miażdży starą serie, może czasem aż za bardzo -> patrz akcje jak sobie jeden z braci "V" dogadza sobie... ręką(nie dokońca swoją).

pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
Hanss

"A mi się podobają te wstawki:] Rozluźnia atmosferę i bliżej temu do mangi. "

to chyab nie czytałeś jednak mangi. Bo tak takich wstawek nie ma a jak są to niemalże wogóle. Humor mangi wypływa z dialogu i wykrzywaiania twarzy bohaterów. Problem w tym, że przeniesienie tego wszystkiego w 100% jest tandetne i psuje klimat, tak jakby Batman miał w szmatach biegać i koszulce jak w latach 60. Tylko dlatego, bo w komiksie tak jest.:/


A po za tym nie popadajmy w skrajność, taa jak ma być bliżej mangi to brakuje napisów koło postaci, czyli komiksowego wszędobylskiego "szuch, szuch, szuch" czy podczas strzelania "tąp tąp tąp" Tak zappomnieli o tym.


A tak na serio to nowa seria jest troche bez klimatu dla mnie. Poczkeam obejrze moze sie przekonam

ocenił(a) serial na 10
Gh0st

Racja... Mogliby to pominąć. JAk by wywalić te scenki, i zrobić coś pomiędzy OVA a Tv series... to byłoby super

ocenił(a) serial na 9
the_monster_man

Cóż, to oczywiste jeśli ktoś ma do porównania tylko serię TV a mangi nie czytał że gagi się nie podobają. Ja bardzo czekałem na gag z emerytami ;> Ale uspokoję was, im dalej tym mniej gagów a więcej krwi, zabijania, przemocy, nazistów, wyrywania kończyn, pożerania mózgów i inne smakowite rzeczy ;P No i co najmniej dwie walki z wilkołakiem, nic więcej nie zdradzam żeby nie popsuć zabawy ;]

HuntMocy

Ja z mangą Hellsing miałem nie wiele do czynienia. Jedynie przejrzałem kilka stron na kompie i widziałem te smieszne sceny :P. Miałem jednak nadzieję, że w Ultimate ich nie będzie. Ale jakoś wytrzymałem :P Nie mogę się doczekać OVA 4 - podobno ma być w te wakacje?

ocenił(a) serial na 9
Gh0st

Nie wiadomo, na oficjalnej stronie nie ma jeszcze żadnej informacji co do premiery kolejnej OAVki. Jednak poszczególne części wychodzą w odstępach mniej więcej 5-6 miesięcznych więc skoro trójka była w kwietniu można przypuszczać że czwórka pojawi się na przełomie września/października.

Co do mangi, polecam przeczytać, na allegro wszystkie wydane w Polsce tomy można kupić po niewielkich cenach. Zawsze też pozostaje czytanie skanów po angielsku ale to jednak nie to samo co trzymać tomik w ręce ;> Po pierwsze będziesz wiedział czego się spodziewać w kolejnych częściach (choć czasem i tak robią niezły misz masz w odcinku ;P ) a po drugie będziesz miał pełniejszy obraz na całą historię. No i jeśli czwórka to faktycznie będzie Warszawa 44' to warto znać treść Hellsing the Dawn, mogę dać namiary a polską skanlację ;> Mój mail HUNTER2000@interia.pl

ocenił(a) serial na 10
Gh0st

żeby podobała Ci sie OVA musiałbyś być fanem hellsinga,przeczytać najierw mange,wczaić sie w to.Ja osobiście nie przepadam za I serią,bo z orginałem(znaczy mangą) niedużo miała wspólnego,i nie dawała niczym do myślenia,ani rozwoju historycznej fantazji

ocenił(a) serial na 9
Shrodis

bzdury pleciesz. To tu nie ma niczego do myślenia. Akcja akcja akcja i chaotyczność tak to można określić. Ichyba nie czytałeś jeśli mówisz że nieiwele miała wspólnego. Miała wiele, tylko dodatkowo dowalili nowe rzeczy jak incognita.

"rozwoju historycznej fantazji" - hahaha czyli co to znaczy ???:D

ocenił(a) serial na 9
Redgard

DObra obejrzałem 3episody od dechy do dechy jeszcze raz, po przejrzeniu mangi.

I powiem tak. Jest to produkcja zupełnie inna i jednak jest ok. Po namyśle dochodze do wnioksu, że za dużo ostrych słów krytyki padło. Poprostu, trzeba przyzwyczaić się do specyfiki opowiadania tej serii i tyle:) Dodam, że polecam. Tylko trzeba dać się ponieść w ten sposób narracji:)

ocenił(a) serial na 10
Redgard

no widzisz ;] i nie jestem facetem,tak w woli ścisłości xP


historyczna fantazja-pod tym terminem miałam na myśli wątki III rzeszy,nawiazań postaci Doc'a do dr. Mengele i takie tam

1 seria nie miała związku z mangą,bo wątkiem głównym była walka z Incognito, braćmi Valentine i freakami,kiedy w mandze chodziło własnie o sprawe neonazistów


i wypraszam sobie komentarzy że nie czytałam mangi,bo jako fanka tupie w tym momencie nogą hyhyhy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones