PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=248532}

Hellsing

8,0 16 934
oceny
8,0 10 1 16934
Hellsing
powrót do forum serialu Hellsing

Oglądałem kilka lat temu serię TV i wywarła na mnie zdecydowanie pozytywne wrażenie. Między innymi dlatego, że jest to IMO jeden z nielicznych przykładów, kiedy anime okazuje się być LEPSZE od mangi, która w tym wypadku emanuje przesadyzmem i jest zwyczajnie infantylna. Anime wyciągnęło z Hellsinga pogrzebany potencjał, dodało świetną muzykę, i wyszła z tego całkiem fajna seria ze stonowaną dawką czarnej groteski. Co prawda nie było to coś wybitnego, na miarę Cowboy Bebop, ale trzymało poziom (ot świetna konfrontacja Alucarda z Incognito - postacią stworzoną jedynie na potrzeby anime - w rytm kawałka "I.B.C.J. Siege Rope", która na trwałe zapisała się w mojej pamięci).

Tymczasem Hellsing Ultimate to animowany odpowiednik "Maczety", z tą różnicą, że jednak Rodriguez opowiedział jakąś historię, a tutaj mamy zlepek powyrywanych z mangi scenek, z czego każda stanowi podręcznikowy przykład przerostu formy nad treścią. Na dodatek widz jest co rusz gwałcony demonicznymi rechotami i rozpaczliwymi próbami stworzenia czegoś, co ma być czarnym humorem (niestety nie jest).

Generalnie po obejrzeniu 5 odcinków jestem tak zirytowany i zdegustowany, że nie zamierzam oglądać dalej. Seria TV jest na prawdę niezła i ma genialny soundtrack, ale Ultimate ssie jak czarna dziura po przekroczeniu horyzontu zdarzeń.

ocenił(a) serial na 4
Necroscope

Zdecydowanie się zgadzam. Po 50min profanowania pierwotnego obrazu Alucarda stwierdziłam, że lepiej zabrać się za Higurashi no Nako Koro ni - przynajmniej czymś mnie zaskoczą i mechaniczne nietoperki nie będą latać...

ocenił(a) serial na 8
Necroscope

Ultimate jest po prostu wierny mandze. I aby coś ocenić warto to obejrzeć do końca. Historia jest logicznie poukładana wystarczy ogarnąć to szerszym spojrzeniem i obejrzeć resztę:). Zresztą dobrze że jest krwawo i brutalnie bo to w końcu porządna seria o wampirach a nie wazeliniarska bajeczka w stylu Zmierzchu.
A jeżeli chodzi o serial to jest bardzo dobry nie mam nic do niego.

użytkownik usunięty
Czarnogwardzista

pierwsze anime miało klimat - ale ssało fabułą. Gdzie tam wątek główny? coś przebąkują o czipach ale nigdy w końcu nie dowiadujemy się kto je tworzy, czemu ani co dalej z tym. po prostu robią z tego zapychacz żeby pchać bohaterów.

Kontynuacja - jestem w połowie.
Boli mnie jedno - to wciskanie na chama akcentów komediowych (gdzie postacie nienaturalnie się ruszają i robią kretyńskie miny - to pasuje do haremówek ale nie do czegoś takiego...).
fabuła sama w sobie lepiej wypada niż zapowiadała się "na papierze". boli słaba jakość animacji - sceny walk są dalekie od epickich. poziom raczej naruto czy bleach (ofkors brutalniejszy, ale brutalność nie jest wyznacznikiem jakości) a kilometry od takich arcydziełek i perełek jak "ogród grzeszników" "miecz nieznajomego" nawet stareńki "ninja scroll" stoi przed HU z podniesioną głową (mam wrażenie, że jakość nie poprawiła się zbytnio w stosunku do pół dekady starszej - od 1 odcinka HU - pierwszej serii Hellsinga).

generalnie ogląda się to miło. na swój sposób. nie lubię gore ani horrorów. Tutaj horroru mało (nie ma atmosfery za grosz) tylko krwi i flaków w bród. nie jest straszne w stylu silent hill czy amnesia, jest obrzydliwe w stylu niemowlaka w mikserze czy krajobrazu po czołowym zderzeniu roweru z pędzącą ciężarówką (albo całego peletonu z pędzącymi ciężarówkami)...

już widzę, że nie będzie to mój ulubiony tytuł ale na bank nie jest najgorszym co widzę w anime. okiem rzucić warto.
mimo wszystko uważam, że w 10pkt skali jest przynajmniej o pół punktu lepsze od starej wersji.

ocenił(a) serial na 6

Ja na razie jestem po 6 z 10 odc. OVA i co - generalnie jest przyzwoicie, ale szału nie ma - kreska robi wrażenie i rysowanie mi się podoba i pewien klimat, muzyka też jest ok, ale niestety inne rzeczy średnie - Alucard dla mnie papierowy i sporo postaci innych też nie ma większej głębi wg mnie - a przemowy Majory o wojnie są póki co dla mnie tym, co niemal kazało mi dać sobie spokój, by nie męczyć się ze słuchaniem jego tyrad i p.iep.r.zenia.

ocenił(a) serial na 6
introverder667

Póki co 6/10, na zasadzie "zapychacz czasu", który jest głównie podziwianiem kolejnych wybuchów i festiwal flaków i trochę bezsensownej brutalności, która nuży. Muzyka, klimat, kreska zaś sprawia, że póki co - oprócz jednego odcinka - jest to nawet do strawienia i przełknięcia. Dużo sieczki, może aż za dużo, ale - przynajmniej dla mnie - ładnie i efektownie zrealizowanej, czyli takiej ładnej sieczki i ogólnie podoba mi się to jak przedstawiane, rysowane są sceny - oprócz tych scenek/wstawek komicznych, które pod tym względem mi się niezbyt podobają :/.

ocenił(a) serial na 6
introverder667

Generalnie po wysokiej ocenie spodziewałem się bardziej zdecydowanie dopracowanej fabuły, ta po 3. odcinku zaczęła się robić nudna i b. schematyczna, podporządkowana kolejnym scenom "nawalanki" lub sieczki :/.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones