PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=248532}

Hellsing

8,0 16 934
oceny
8,0 10 1 16934
Hellsing
powrót do forum serialu Hellsing

Napisze co mysle o obydwuch serialach ale pewnie i tak nikt nie bedzie chciał tego czytać. Zauwazyłam ze 13 odcinkowy serial był gozej narysowany od H.U. i ze cały sierial opiera sie na Victori to znaczy na tym co robi, mysli i czuje. Integra zdawała sie byś bardziej oschła i wymagajaca. Sądze ze hellsing jest bardziej szczegółowy - 7 odcinków serialu H. to 2 odcinki H.U. i taki szczegół jak pocałunki medzy wampirami.
W Hellsingu Ultimate natomiast wszystko jest pokazane ze strony Alucarda i nawet Integra była milsza i łagodniejsza a Victoria zadko w nim występowała.
Gdybym miała wybierac to napisałabym ze Hellsing Ultimate jest lepsze i tak własnie myśle. pozdrawiam :}

ocenił(a) serial na 10
dziobasek2

Gwoli scislosci - Hellsing Ultimate to nazwa troszke robocza - Powinno byc helling oav - czyli seria odcinkow wydana od razu w targecie dvd.

Poprzedni hellsing to byla seria tv czyli mniejsza kasa , gorsza animacja etc.

Ogolnie Hellsing OAV jest wiernijszym oddaniem pierwowzoru czyli mangi. Leszpa kreska/animacja, dla mnie powalajacy klimat. Nadal kocham Hellsinga TV ale oavka staje sie klasa sama w sobie. Szkoda tylko ze tak rzadko wychodzi.

Aha no i Seria TV sie urywa na 13 odc. ale fabuly to jest tak dopiero gdzies polowa (manga). Wiec prawdopodobnie Hellsing Oav pokaze nam wiecej niz TV.

ocenił(a) serial na 9
DarkOne

Hellsing OAV to poprostu prawdziwe anime na podstawie prawdziwego Hellsinga, seria TV to tylko taka rozgrzewka, nic więcej.

Jeżeli chodzi o tą zgodność z mangą to wsumie narazie nic specijalnego gdyż w serii TV w odcinkach bazujących na mandze mieliśmy niemal to samo a OAVce też jest sporo braków (wyleciał niemal cały drugi rozdział z pierwszego tomu, usunięto wiele świetnych gagów). Dopiero na serio zacznie się od trzeciego odcinka czyli Elevator Action (misja w Brazylii). A później to już wiadomo, Wojna Totalna z Millenium, możliwe że wplotą też fragmenty z Hellsing the Dawn a więc II Wojna Światowa.

A odpowiadając na pytanie założyciela tematu: Hellsing OAV jest robiony przez inne studio, jest wierniejszy mandze pod względem klimatu, kreski, ilości krwi i brutalności, ponadto w serii OAV znajdzie się miejsce dla wszystkich wątków z mangi.

"Szkoda tylko ze tak rzadko wychodzi."

No cóż, szkoda ale wolę poczekać te 3-5 miesięcy na kolejną OAVkę ale żeby była taka jak trzeba niż żeby wychodziła powiedzmy raz na miesiąc ale była krótsza i robiona po macoszemu. Trzeba się uzbroić w cierpliwość poza tym oczekiwanie na trzecią OAVkę będzie o tyle przyjemniejsze że już w listopadzie bądź grudniu powinien się w Polsce pojawić 8 tom Hellsinga ;-)

DarkOne

a OAV to ile ma odcinków??
czyli skoro jest wierniejsza niż Hellsing tv to znaczy różnią się w treści

ocenił(a) serial na 10
dziobasek2

Na razie trudno powiedzieć która seria jest lepsza. Ale jak na razie pierwsza seria bardziej przypadła mi do gustu. Fakt że Wiktoria pojawiała się o wiele częściej niż Alucard, za to w Hellsing Ultimate jest jak małe dziecko. Styl jakim jest rysowana w niektórych momentach (np. gdy budzi się już jako wampirzyca i sprawdza czy nadal ma ranę postrzałową) niezbyt mi się podobał wiedząc jaka z niej twarda dziewczyna. Natomiast bardzo w nowym Hellsingu podobała mi się walka Alukarda z księdzem Alexandrem, Miodek. Poczekamy na następne części i zobaczymy jak się sprawy potoczą.

johnny_nawalony

Najważniejsze pytanie: widziałeś mangę? Ten infantylny wygląd Victorii jest wzorowany właśnie na wersji papierowej tej historii. OVA jest dość dokładną kopią mangi i w tym tkwi jej siła. Zachęcam do zapoznania się z pierwowzorem, bo to może diametralnie zmienić twój pogląd na ova :)

godrom

A ja nie widziałem komiksu i wydaje mi sie że ova jest lepsza i tyle.
Klimat bomba.

oicyp

No klimat niezły ale brakuje muzyki z poprzedniej serii. :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones