Hazbin Hotel
powrót do forum 1 sezonu

Liczyłem na coś naprawdę dobrego, ale nie co się zawiodłem.
Fandom również nie jest jakiś zły (przynajmniej robią fajne fan-arty 18+), komiksy z tej serii również są zarąbiste, fanowskie krótkometrażowe filmiki (pomimo, że fanowskie) są naprawdę wyśmienite.
Szkoda tylko, że twórcy serialu nie wzorowali się twórczością fanów.
Serial ma dobre momenty, ale czasami miałem cringe oglądając ten serial. Czemu? A na przykład przez:

- zbyt szybką akcję (akcja serialu wręcz zapier***la niemiłosiernie co jest sporym minusem).

- za dużo postaci bez rozwinięcia ich wątków.

- czasami rozwiązania problemów lub ich powstanie jest wręcz dziecinne i nie co głupie.

- musical (nie każdy lubi tego typu seriale, gdzie pierwsze skrzypce odgrywa śpiewanie. Piosenki (nie które) były serio dobre i miło się ich słuchało, ale żeby cały serial był musicalem? No nie zbyt dobry pomysł).

- niebo (mogli się postarać przy tworzeniu nieba, aniołów, zasad panujących w niebie itd. Oglądając niebo stwierdziłem, że skoro był bym martwy i nie miał bym nic do stracenia to chyba lepiej było by trafić do piekła, gdzie mógł bym robić co chcę i kiedy chcę. Przez to nie za bardzo rozumiem czemu potępieńcy chcą trafić do nieba skoro tam jest tyle zasad a tak mało jest zaoferowane tam niż w piekle).

- VVV (w fan-fikach i komiksach są oni kreowani na serio bad-asów, ale w serialu wyszli na takich ... przegrywów, którzy coś próbują osiągnąć w piekle, ale im się nie udaje bo ktoś jest lepszy od nich).

- Lucyfer i Adam (Lucyfer został lepiej zrobiony przez fanów (z charakteru) niż przez twórców serialu. A Adam? Adam w sumie jest ikoniczny, śmieszny i ma dobre piosenki, ale jest kilka nieścisłości z jego oryginalną historią a między serialem a i jego charakter też nie co psuje wizerunek "tych dobrych aniołów i ludzi w niebie").

- piekło (serio ludzie ... piekło nie zbyt się różni od nieba w tym serialu i to jest wada. W odcinku pilotażowym piekło wyglądało ... jak piekło a w serialu? Gdzieś to straszne piekło nagle zniknęło).

- Bóg i archaniołowie (gdzie jest Bóg? Gdzie są archaniołowie? Fani zrobili piękne i ciekawe (z charakteru) postacie Boga i archaniołów a w serialu tak jakby ich nigdy nie było. Kto stworzył anioły? Kto podejmuje decyzje w niebie? Skąd się bierze święta broń egzorcystów? Jak najpotężniejszy anioł (Lucyfer) został strącony do piekła jeśli to on był najpotężniejszy? Bóg i archaniołowie byli by odpowiedzią, ale ich nie ma, więc ... jest problem).

- demony (niby akcja dzieje się w piekle, ale jedyną istotą, którą można nazwać "wzorem demona" jest Alastor, Valentino a reszta? Ch@j wie ... w demonach dostrzegłem więcej dobra niż w aniołach, więc ktoś chyba pomylił światy (i nikt tego nie zauważył) albo tego nie przemyślał).

Tych wad nie co jest przez co ciężko mi pozytywnie ocenić ten serial. Rzecz jasna to jest tylko moja opinia o wadach, jednak część z nich jest trafna a przy niektórych można się kłócić.
Mimo wszystko wady jednak wpływają na odbiór serialu przez co daję taką ocenę jaką daję. Dla tych co chcą oglądać ten serial mam tylko jedną rzecz do dodania.
"Nie spodziewajcie się zbyt dużo po tym serialu bo możecie się zawieść" tylko tyle i aż tyle mam do powiedzenia. Do zobaczenia w piekle moi drodzy.







Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones