PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5984}
6,9 2 777
ocen
6,9 10 1 2777
Gwiezdny Pirat
powrót do forum serialu Gwiezdny Pirat

ten serial był moim nr. 1 wśród wszystkiego co oglądałam. muzyka do serialu świetna, fabuła ciekawa, akcja jest, nie ma kiczu. po prostu moje dzieciństwo i marzenia. z przyjemnością zobaczyłabym go po raz kolejny. szkoda, że nie istnieje książka wokół której kręcił się serial. gorąco polecam. dla dzieci o wiele lepsze od głupich animowanych bajeczek.

ocenił(a) serial na 8
LeaMao

Tak ten film oraz ''Tajemnica Sagali'' i ''Maszyna zmian'' kojarzą mi się z moim dzieciństwem szkoda że teraz już nie robią takich seriali

ocenił(a) serial na 7
Gienek16

Dokładnie. To se ne Vrati

LeaMao

Podbijam posty sprzed lat :)
A dziś po nocnej zmianie trafiło mi sie rano na TV POLONIA.
Straszny sentyment.

No i za dzieciaka byłem zakochany w Marcie :D Ten dreszcz kiedy sie pojawiała :)

ocenił(a) serial na 8
Radqew

chociaż tyle pożytku z TVP Polonia :P

LeaMao

Teraz powtarzają to na TVP ABC o 15:55 i 20:00.

Kiedyś powtarzali "Maszynę zmian", "Tajemnicę Sagali" i "Słoneczną włócznię".

A czy nie uważasz, że czołówka jest bardzo myląca? W czołówce widzimy gwiezdnych piratów ścigających się w przestrzeni międzygwiezdnej i walczących ze sobą i można odnieść wrażenie, że serial też pokazuje głównie to, że pokażą w nim powierzchnię tej planety, z której pochodzi Emilio. Ale nie - nie pokazują tego, a akcja cały czas dzieje się na Ziemi, wyłącznie w Polsce - w Warszawie i na Dolnym Śląsku.

Nie wiem jak Ty, ale ja gdy to oglądałem w czasach podstawówki, czułem się oszukany.

I czy zgodzisz się, że serial był za krótki, a pułapek było za mało?

I w sumie to plagiat filmu "Goonies", z tym że zamiast pirata morskiego był pirat kosmiczny. Ale poza tym wszystko to samo - grupa dzieciaków szukających skarbu w podziemiach pod piwnicą domu, bardzo podobne pułapki, grubas mówiący że gdy burczy mu w brzuchu to zły znak, przerysowane i niemądre czarne charaktery...

I mogę się założyć, że główny bohater dostał na imię Krzesimir wyłącznie dlatego, że muzykę do tego serialu robił Krzesimir Dębski. oraz że autorka książki ma nazwisko od rodziny z "Ogniem i mieczem".

ocenił(a) serial na 8
Trojden

ja to oglądałam tak dawno temu i byłam tak mała, że nie odpowiem Ci na to bo tak dogłębnie nie analizowałam tego :) byłam w wielu przedszkolnym bądź najwyżej w pierwszych klasach podstawówki.

Trojden

Widziałem Goonies nie tak dawno i nie dopatrzyłem się żadnego podobieństwa do Gwiezdnego Pirata". O żadnym plagiacie nie ma mowy. Trzeba nieźle naciągać fakty żeby znaleźć podobieństwa między Goonies (nawiasem mówić to kiepski film) a Gwiezdnym Piratem.

ocenił(a) serial na 8
LeaMao

"Gwiezdny pirat", "Tajemnica Sagali", "Słoneczna Włócznia"... Z tymi serialami mi się kojarzy dzieciństwo. Tyle lat minęło. Tyle lat...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones