Gwiezdne wojny: Andor (2022)
Gwiezdne wojny: Andor: Sezon 1 Gwiezdne wojny: Andor sezon 1, odcinek 10

Teraz albo wcale

One Way Out 43m
8,6 1 265
ocen
8,6 10 1 1265
Gwiezdne wojny: Andor
powrót do forum s1e10

Star Wars: Andor", odcinki 9 oraz 10 sezonu pierwszego: społeczność fanów Gwiezdnych Wojen, w tym fanów klasycznych starwarsowych treści i lucasowskiego stylu powinni być zadowoleni. Na pewno zadowolony jestem ja, starwarsowy geek, specjalizujący się w okresie Wojen Klonów. Odcinki te to bite około 85 minut dobrze sportretowanej prawdziwej, surowej a nie baśniowej, idei narodzin Rebelii oraz idei korupcji społeczno-politycznej, która niczym rak trawiła kleptokratyczne Imperium. Dostaliśmy przemyślaną narrację, ciekawą linię emocji, suspens i dynamikę w kreacji atmosfery oraz związane z tym postępujące z sekundy na sekundę napięcie w każdym z tych odcinków napięcie; dodajmy do tego diabolicznie władczą imperialną biel z imperialnego kompleksu więziennego, w którym przebywał Andor (oba odcinki) rodem z surrealizmu interpretacyjnego orwellowskiej rzeczywistości, a mamy przed sobą wybitnie wyprodukowane jedne z kluczowych odcinków serialu.

Aktorski magnetyzm emanował cholerną mocą! To zagrało i to jak! Nie zapominajmy o nawiązaniach w tych odcinkach: easter-eggiem była (według mnie) biel przykrywająca wnętrza kompleksu, która jest mrugnięciem oka do "THX 1138" George'a Lucasa - zresztą wygląd więźniów, ich ubiór i ubiór strażników także. Serkis wcielający się w pewną istotną dla fabuły końcowego etapu sezonu "Andor", to wypisz wymaluj George Lucas. Żadnych nawiązań do "Squid Game" czy jak to się tam nazywało, nie doszukałem się... no i dobrze. Inne Uniwersa, inni producenci, inny styl twórczy.

Oceniam odcinki 9 i 10 pierwszego sezonu "Star Wars: Andor" na, każdy z nich: 9/10 (a może i jeden z nich: 10/10)... A myślałem, że po odcinku 6-tym będzie tylko gorzej :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones