PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10024199}
6,3 8 422
oceny
6,3 10 1 8422
5,2 8
ocen krytyków
Griselda
powrót do forum serialu Griselda

Widzę ze fakty nie mają znaczenia,wiele zależy od świadomości spolecznej, z ohydnej,obrzydliwej psychopatki zrobiono kochajaca poczciwa mamite xD czekam na serial o kobiecej zalodze z Oświęcimia ukazanej w podobny sposob

k4tori

No niestety czuję, że Netflix chce wydoić jak najwięcej z uniwersum "prawdziwych historii" związanych z procederem narkotykowym. Tego serialu nie planuje już oglądać, ale jak zobaczyłem zwiastun to nostalgicznie wróciłem do Narcos do tych pierwszych dwóch sezonów.

ocenił(a) serial na 1
k4tori

To samo zrobiono w Narcos.

ocenił(a) serial na 7
k4tori

Nie wiem co oglądales, ale Griselda nawet jak ja trochę wybielili, to wciąż tutaj jest pokazywana jako bezwzględna jednostka ludzka bez wyższych uczuć, także te twoje bzdurki nie jak mają się z treścią

ocenił(a) serial na 3
master_of_vinyl_donuts

jesteś odklejony. Griselda jako dziecko zabiła dziecko. Zabiła wszystkich swoich mężów. Torturowała niewinnych ludzi. Tu ją pokazali jako matkę, która musi nakarmić dzieci i nie umie inaczej niż przez dragi. Nie bylo bezwzględności, byly dwie sceny że miała wyrzuty sumienia, a jakbyś jej stanął na drodze to by się pociachała widelcem na kawałki.

ocenił(a) serial na 7
sikorunien

No ty jestes rownie odklejony co twoj idol żoliborski wladca łupiezu. Jak nie widzisz, ze serial pokazuje ją od zlej strony, to albo przespales polowe seansu, albo sugeruje zbadac swoja percepcje w odbieraniu pewnych przekazów, bo eweidetnie tutaj Griselda jest pejoratywna bohaterka, nawet dzieci to widza. Taaa nie bylo bezwzglednosci, blagam, co chwila byl budowany ten jej upadek moralny, banalnego serialu nie zatrybiles XD

ocenił(a) serial na 6
master_of_vinyl_donuts

Taa ale ci co ogladali dokument o niej to widza wzgledem serialu ze jej wizerunek mocno ugladzili,za mocno.

ocenił(a) serial na 3
master_of_vinyl_donuts

Serial poprowadzony tak, by na końcu jej współczuć. Vergara i twórcy w wywiadach dużo gadają o tym jaka Griselda była mądra, silna, cwana, zero krytyki jej działań. A zobacz sobie jak się wypowiada Penn Badgley o swoim bohaterze z serialu YOU (fikcyjny morderca! a jedzie po nim zawsze jak po świniaku). Gdyby serial nie chciał, żeby była wybielona, to by nie kłamali że miała wyrzuty sumienia, nie sugerowaliby, że jej synów zabito raczej za niewinność, konotacje z Griseldą i przede wszystkim nie ukrywaliby, ile ludzi zabiła. Przy serialu o Pablo Escobarze były podane liczby i fabułę poprowadzono tak, żeby go nie lubic.

master_of_vinyl_donuts

"idol żoliborski wladca łupiezu"
serio? na filmwebie, opisując wrażenia z filmu? co za dno...

ocenił(a) serial na 7
sheppre

o prosze fan kaczafiego po calosci, ojej jakie obruszenie, idz mu pieluszke zmienic, odkad stracil przywileje to ma z tym problem

master_of_vinyl_donuts

serio po wszystkich Twoich komentarzach tutaj widac ze inteligencja nie grzeszysz a dyskusje sprowadzasz do poziomu przedszkola

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
master_of_vinyl_donuts

dalej pokazujesz ze za madry nie jestes XD

ocenił(a) serial na 7
Buli_87

raczej ty, to nie ja mam jakiegos durnego swiniaka w awatarze i nik Buli hah XD

master_of_vinyl_donuts

no tak bo nick i zdjecie swiadcza o inteligencji xD Twoj nick jest za to lepszy xD koncze dyskusje bo nie chce mi sie znizac do Twojego poziomu dziecka gimnazjum

ocenił(a) serial na 7
Buli_87

dokladnie swiadcza o tym kim jestes swinko buli, a mojego niku nie rozszyfrujesz nawet jakbys mial enigme, takze nietrafiony zdeka strzal

master_of_vinyl_donuts

tylko prostak na brak argumentow zabiera sie za nazwe nicka albo zdjecie, swoja droga musisz miec bardzo ograniczone poczucie humoru skoro przeszkadza Ci swinka na zdjeciu, ale czesto inteligencja jest skorelowana z poczuciem humoru wiec jesli brakuje Ci jednego to drugiego takze

ocenił(a) serial na 7
Buli_87

tam zaraz juz szalejesz z rozpaczy, dla jajec wyskoczylem z ta swinka, bo sie tak ponapinales jak slup od latarnii, wiec male odbicie i widze, ze weszlo na banie, a z reszta sam zaczales te dretwe gadki, a jak mu swinke wypomnialem, to sie biedak zalamal
Ciekawe tez, ze tak czesto o inteligdnci wspomina sooba, ktora ma w tym zakresie rownie zajebiste kompetencje co swinia w programowaniu pralki. Masz jakis kompleks. Kto sypie jednym wtornym argumentem, to musi przed samym soba ciagle udowadniac, ze jest bystry, czyli jest zupelnie na odwrot, takze zycze ci poszukiwan tegoz intelektu, ktory rzekomo idzie w parze z pcozuciem humoru, bo tego ci juz na pewno brakuje.

master_of_vinyl_donuts

wiesz ze wmawianie komus czegos co nie ma miejsca moze swiadczyc o zaburzeniach psychicznych? Zegnam bo szkoda mi czasu i zycia na jalowe dyskusje z ludzmi na takim poziomie

ocenił(a) serial na 7
Buli_87

aha, czyli przyznajesz, że masz zaburzenia psychiczne, to dobrze, ze sie uwolniles z tego ciężaru :)
Aha o jakimkolwiek poziomie wspomina swinka buli XDXD

sikorunien

Tak to jest jak się słucha mainstreamowych mediów i mainstreamowych naukowców oni są takimi pyskatymi dyktatorskimi megalomanami. Są o wiele głupsi niż tak zwani foliarze.

ocenił(a) serial na 7
k4tori

Oglądaliśmy ten sam serial? Oglądałeś do końca? Bo dla mnie jest przedstawiona jako bezwzględny potwór, który zrobi wszystko dla władzy.

ocenił(a) serial na 8
k4tori

" z ohydnej,obrzydliwej psychopatki zrobiono kochajaca poczciwa mamite xD" - laska zabijała ludzi, sprzedawała koks, organizowała napady i pobicia a ty piszesz, że zrobiono z niej kogoś porządnego XDD

2076

w porownnaiu do tego jaka byla w realnym swiecie to tak, tak ciezko wam to zatrybic?

ocenił(a) serial na 8
Buli_87

W porównaniu do czego? Co takiego robiła bardziej złego, że zabijanie i pobicia niewinnych ludzi są przy tym niczym? xD

k4tori

Szkoda , że twórcy nie wzięli przykładu z Gomorry .

ocenił(a) serial na 6
michalkuc1993

Ba,mimo,ze lubie Narcos(ktory podobno miazdzy ta Griselde) to i tak nie umywa sie do genialnej Gomorry.Fajnie ze tworcy robia kolejny serial pomijajac tez dobry od nich Zero zero zero.

ocenił(a) serial na 7
aronn

No nie umywa bo Narcos jest duzo lepszy od tej parodii Gomorry, ktora momentami tracala groteska

k4tori

Takie czasy i tacy ludzie. O naukowcach, któży siedzą i opracowują lekarstwa, serial nikt nie zrobi.... Ale o menelni to już kolejny serial powstaje...

k4tori

Ale to jest serial fabularyzowany, a nie dokumentalny, więc skąd te zarzuty, że nie zgadza się z faktami? Film fabularny to przeciwieństwo filmu dokumentalnego. On czerpie inspiracje prawdziwymi wydarzeniami i postaciami, ale nie przestawia prawdziwych wydarzeń.

k4tori

Lewaczków z Netflixa już kompletnie porąbało - próbują z psychopatycznej morderczyni robić ikonę feminizmu, która biedna i uciśniona (xD) musi sobie walczyć o swoje miejsce w przestępczym półświatku zdominowanym przez mężczyzn. Do tego się sprowadza ten serial.

k4tori

Zgadzam się w 100%

k4tori

Z tego co tutaj czytam to jej prawdziwa historia była dużo bardziej krwawa, ale mimo wszystko to jej postać we mnie nie budzi sympatii. Kilka razy w serialu widać,że miała okazję żeby żyć inaczej, ale wybrała większe pieniądze od dużych pieniędzy, ja tu nie widzę kobiety, która musiała uciec przed biedą. W ogóle ci bandyci to są odklejeni ludzie, zabijanie, handlowanie prochami a na szyjach święte krzyżyki, tatuaże jezuska.

ocenił(a) serial na 7
k4tori

Chyba jednak Cię pogięło, dlatego że w 6 odcinkach zabrakło miejsca na 200 zabójstw a starczyło na ok 10 to znaczy, że zrobiono z niej kochającą poczciwą matkę?
Jeśli już można mówić o jakiejś osobie że z czarnego charakteru zrobiono postać pozytywną w odbiorze to powiedziałbym to o Dario.

ocenił(a) serial na 6
Macan_Pacan

Jestem po 2 odc ale co jak co wygladzono jej wizerunek,tworcy tak zrobil,ze mamy jej dopingowac.Mogli zrobic tak jak w Narcos,ze glownym bohaterem jest ktos kto ja sciga a ja pokazac w bardzo negatywnym swietle,ze chcemy by ja dopadli a tu jest odwrotnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones