Gra o tron
powrót do forum 3 sezonu

Hej, obejrzałem wszystkie 3 sezony i przymierzam się do czytania książek. Tylko, że jakoś nie mam ochoty czytać od
początku tzn. od Gry o tron. Chciałem zacząć od Uczty dla wron ale gdzie wyczytałem, że 3 sezon jest oparty tylko na 1
tomie 3 części. Więc od której książki mam zacząć, tak żeby była kontynuacja wątku oraz żebym nie pominął ważnych
wątkow.

rodolfo9

a na czym się skończył serial bo jestem w trakcie oglądania i nie chcę Cię wprowadzić w błąd

rodolfo9

a tak a propos
http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron-2011-476848/discussi...

http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron-2011-476848/discussi...

http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron-2011-476848/discussi...

ma5ti5

Na powrocie Jaimiego do Królewskiej Przystani.

ocenił(a) serial na 10
rodolfo9

I dobrze wyczytałeś. Sezon 3 to ekranizacja 1 części tomu 3 "Stal i śnieg"
Więc jak chcesz czytać od miejsca w którym kończy się serial, to przeczytaj część 2 tomu 3 "Krew i złoto"

Ale generalnie polecam przeczytać od początku.

użytkownik usunięty
rodolfo9

Radzę zacząć od początku, a na upartego to od tomu drugiego "Starcie Królów".

rodolfo9

Nie da się wskazać punktu, w którym skończono ekranizacji.
Niektóre wątki z III sezonu to około 200.-250. strona II tomu "Nawałnicy..." , podczas gdy w I tomie są jeszcze wątki, których nie tknęli i pojawią się w IV sezonie.

Jeśli chcesz poświęcić swój czas na czytanie tak obszernej sagi, warto to zrobić porządnie, czyli od I tomu. Wierz mi, że oglądając serial, widzisz wizję producentów a nie Martina, namiastkę sagi sprowadzoną jedynie do główniej fabuły, głównych bohaterów, i to często z wieloma odstępami.
Czytaj od początku, od pierwszego tomu, bo warto. Tak naprawdę serial nie daje ci dostatecznej wiedzy o uniwersum, by cieszyć się pełnią dalszych powieści.
To nie tędy droga, że "chcę poznać dalsze losy postaci", jak wielu pisze. Jeśli ktoś ma takie podejście, to lepiej, żeby ograniczył się do streszczenia. Sagę tę powinno się czytać, by zagłębić się w świat Westors, a ten, komuś kto obejrzał tylko serial, wciąż wiele oferuje już od I tomu.

ocenił(a) serial na 10
rodolfo9

Temat liczy sobie prawie 4 tysiące postów, repostów i tak dalej. Nogi opadają a ręce się uginają na widok ochsetnego na ten sam temat. Nawet dziś coś takiego się objawiło. Miej litość i nie mnóż oklepanych do niemożliwości wątków.

ocenił(a) serial na 9
rodolfo9

Lepiej nie czytaj i poczekaj na kolejny sezon, skoro Ci się nie chce...

ocenił(a) serial na 10
rodolfo9

Jak sezon pierwszy jeszcze jako tako pokrywał się z książką, tak następne sezony i książki się bardzo różnią... Ale zacznij od początku. Nawet szybko się czyta :) A w Starciu Królów już nie zwracasz uwagi na to, że część fabuły znasz z serialu.

amiXpaskuda

Już mam zakupioną Grę o Tron czyli pierwszą część i fajnie sie czyta. Temat można zamknąć czy cokolwiek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones