Gra o tron (2011-2019)
Gra o tron: Sezon 8 Gra o tron sezon 8, odcinek 6
odcinek Gra o tron (2011-2019)

The Iron Throne

1h 19m
4,5 6 621
ocen
4,5 10 1 6621
Gra o tron
powrót do forum s8e6

I to nie sarkazm. Ale o tym niżej.
Musicie zrozumieć coś bardzo ważnego co zdaje się jeszcze do was nie dociera mimo tylu przykładów dookoła. Otóż... był to koniec serialu. Nie planowali kontynuacji zatem producenci chcięli odpowiedniego zakończenia. Odpowiedniego do podsycenia dyskusji by o serialu mówiło sie jeszcze długo, nawet po latach od jego powstania (bo tantiemy to tantiemy). Zatem zakończenie specjalnie jest takie jakie jest byście WY dali sie złapać i wszczęli na różnych forach odpowiednio duże dyskusje. I podobny schemat będzie sie powtarzał jeszcze wiele razy póki będziecie sie łapać na taką prostą sztuczkę. Ich nie obchodza wasze niskie oceny. Ich interesuje wasza dyskusja. Więc zakończenia było bardzo dobre... dla producentów.

ocenił(a) serial na 7
mr_freeman

Jak ktoś ci pluje w twarz to mówisz że deszcz pada?

ocenił(a) serial na 9
WTTW_FILM

Coś więcej napisz. Jestem ciekaw twojej drogi rozumowania.
Może powinienem też dodać że w zasadzie jest to droga bez wyjścia. Cokolwiek widzowie by nie napisali i tak niczego to nie zmieni. Gdyby producenci planowali kontynuacje można by ją było bojkotować a tak nie mamy w zasadzie żadnych argumentów.

ocenił(a) serial na 7
mr_freeman

"Nie planowali kontynuacji zatem producenci chcięli odpowiedniego zakończenia."
-Nikt z widzów nie oczekiwał kontynuacji albo furtki, oczekiwaliśmy godnego zakończenia które ma sens. Każdy spodziewał się domknięcia historii z sensem a nie byle żeby było.

"Odpowiedniego do podsycenia dyskusji by o serialu mówiło sie jeszcze długo, nawet po latach od jego powstania (bo tantiemy to tantiemy). Zatem zakończenie specjalnie jest takie jakie jest byście WY dali sie złapać i wszczęli na różnych forach odpowiednio duże dyskusje."
-Dyskusja nie toczyła się stricte o samym zakończeniu a o tym co spowodowało że było ona takie nędzne. O tym jaki serial zaliczył zjazd od 5 sezonu. Przecież takie zakończenie jakie jest nie byłoby tragiczne gdyby tylko wątki po drodze do niego sensownie prowadziły, nie były dziurawe albo przeleciane po macoszemu. O skrótach fabularnych, urywaniu lub domykaniu wątków na szybko nie mówiąc.

Zresztą wydaje mi się że nie rozróżniasz "całkowicie zepsutego nie tyle zakończenia co całego serialu" od zakończenia wywołującego dyskusję jak np zakończenie w Incepcji. Bo idąc twoim durnym tokiem rozumowania można do każdego nędznego tworu dopisać geniusz producentów i określić nas odbiorców jako idiotów.
Może Tommy Wiseau też był geniuszem i nakręcił odpowiedni film dla producenta bo przecież ludzie dalej mówią o tym jak ten film był zły a od premiery minęło prawie 20 lat.

Poza tym, jeśli było takie dobre dla producentów to dlaczego nie dostali angażu w nowym serialu z tego świata od HBO oraz powylatywali z innych projektów?

ocenił(a) serial na 9
WTTW_FILM

Nie wiem, nie znam się, jestem tylko durniem.
Nie czytałem książki więc nie mam porównania, więc jestem tylko odbiorcą masowym serialu. Jedyne co to z ciekawości poczytałem sobie trochę wiki fandom oraz z np "Pytania do maesterów" z fsgk.pl
Nie wiem czemu serial był taki krótki. Nie wiem czemu sezon 7 i 8 miał mniej odcinków i czemu nie chciało im sie ciągnąc kury znoszącej smocze jaja. Może DB DB to idioci którzy potrafią tylko wykorzystywać klisze a może było jak było z jakichś konkretnych powodów. Ja wypowiadałem sie raczej o końcu serialu czyli od odcinka bitewnego. I tu ... gdyby wszystko było jak należy to dyskusja nie była by tak wielka a jak wiadomo nie ważne jak mówią, ważne by mówili. Bywa że kontrowersje często sa "reżyserowane".
Czemu ich kariera potoczyła sie tak a nie inaczej? Nie wiem. Nie jestem trójoką wroną. Może to przez fanów GOT a może z innych powodów.

ocenił(a) serial na 8
mr_freeman

Jeśli KAŻDA absolutnie KAŻDA teoria fanów jet ciekawsze od zakończenia takiego serialu to chyba coś jest nie tak

ocenił(a) serial na 7
mr_freeman

Rozumiem twój tok rozumowania, ale według mnie było to słabe posunięcie. Specjalnie psuć zakończenie serialu, robić z niego zbitkę sztucznych i nielogicznych wydarzeń, żeby o serialu powstawały dyskusje jeszcze przez spory okres czasu? Przecież to sprawiło, że oceny są niższe, bo nasza pamięć działa tak, że najlepiej pamiętamy początek i koniec, więc logiczne jest to, że te dwa momenty są decydujące.

Mam nadzieję, że kiedyś postanowią nagrać 8 sezon od początku i zmienią swoje niesprawdzone w praktyce rozwiązania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones