Gra o tron (2011-2019)
Gra o tron: Sezon 8 Gra o tron Sezon 8, Odcinek 5
Odcinek Gra o tron (2011-2019)

The Bells

1h 18m
5,6 6 641
ocen
5,6 10 1 6641
Gra o tron
powrót do forum s8e5

S08E05

ocenił(a) serial na 7

To będzie długa noc przy pomocy %%% bede ogladać szykując się na najgorsze, na trzeźwo nie da rady bo może być tragifarsa byle do 3.00, byle do końca.

ocenił(a) serial na 7
filippo_2

Ja mam już kilka pomysłów czego się spodziewać (nie czytałem spojlerów):
- bramy miasta będą doskonale strzeżone, a jako, że bohaterowie "zapomnieli" o istnieniu tajnych przejść pod miastem, to Jaimie, Ogar i Arya teleportują się do środka;
- Szary Chrobok musi zginąć, a będzie wyglądać to tak - wersja 1: stoczy pojedynek z Górą, gdzie finalnie ugodzi go włócznią, jednak nie zrobi to Górze większej krzywdy, jako, że jest w tej chwili czymś w rodzaju zombie. Włócznia utknie w jego ciele, a wtedy Góra go załatwi; wersja 2: próbując się dostać do Cersei stoczy samotną walkę z osłaniającym ją oddziałem, gdzie dużą część z nich wybije. Pod koniec walki zostanie ugodzony, jednak nie śmiertelnie, dlatego dalej będzie kontynuował dziesiątkowanie przeciwników aż do momentu gdy trafią go 4 lub 5 raz. Wtedy rozłoży ręce, spojrzy tęsknym wzrokiem w niebo i wykituje (najlepiej w zwolnionym tempie);
- Cersei wraz z Górą pójdzie ukryć się w twierdzy, po drodze spotka Ogara i dojdzie do pojedynku braci. W tym czasie ktoś inny odprowadzi Cersei do komnaty, a gdy dojdą na miejsce okaże się, że to Arya w przebraniu;
- zaskoczenie Eurona na trailerze wynika z tego, że zobaczył Dankę lecącą na smoku. Fakt, że widział to już wcześniej, ale zapomniał.
Po pierwszych 4 odcinkach moje oczekiwania są zerowe, więc i tak się nie zawiodę.

Beton_z_Szyszkami

Ona leci na tym smoku bez ubrania. Euron ślini się na ten widok i postanawia zmienić stronę w zamian za tete-a-tete...

ocenił(a) serial na 9
bazant57

hehe

ocenił(a) serial na 6
Beton_z_Szyszkami

Taka śmierć Szarego Robaka była już w filmie "Pluton", a później znacznie ulepszona wersja w "Jajach w tropikach" - o czym pewnie doskonale wiesz :) Osobiście uważam, że jest to jedna z lepszych śmierci i życzyłbym sobie, żeby twórcy filmów częściej po nią sięgali :)

ocenił(a) serial na 7
Beton_z_Szyszkami

Podsumowanie 8 sezonu przez aktorów:
https://www.youtube.com/watch?v=EA7UQOYskas

ocenił(a) serial na 10
Beton_z_Szyszkami

Beka oni sami mają chyba beke z tych głupot

ocenił(a) serial na 4
Beton_z_Szyszkami

Haha, dzięki za podesłanie :D Ten materiał to złoto

ocenił(a) serial na 7
Beton_z_Szyszkami

No to grubo widze może być...

ocenił(a) serial na 7
filippo_2

Jeśli będzie inaczej, to może być tylko lepiej. Nie są w stanie gorzej rozpisać kluczowych scen, choć może jeszcze mnie zaskoczą.

ocenił(a) serial na 7
Beton_z_Szyszkami

Oby było inaczej bo inaczej DDeków powinien czekać marsz pokutny. SHAME tfurcy SHAME!

ocenił(a) serial na 7
Beton_z_Szyszkami

haha wyszło gorzej niż mówiłeś

filippo_2

To był zdecydowanie jeden z najlepszych odcinków tego serialu. Trzymał w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty

ocenił(a) serial na 9
kamilxxx09

No odcinek naprawde super.Moim zdaniem lepszy od 3 który był głośniej promowany.Na minus początek ,postać przeżyła tyle czasu dzięki swoim intrygą a tu złapana jak małe dziecko.

ocenił(a) serial na 7
kamilxxx09

Co ty mówisz masa bzdur i przecieki sie sprawdzają oglądałem myślałem że gorzej być nie może a jednak

ocenił(a) serial na 7
filippo_2

To po co czytasz przecieki?

ocenił(a) serial na 7
WTTW_FILM

Po to żeby przygotować się na najgorsze i tyle.

ocenił(a) serial na 7
filippo_2

Ale z tego co piszesz wiedzę że przecieki wpływają na twój odbiór, jak mogłeś się spodziewać czegoś więcej niż w przeciekach?

Ale walić to, jak się okaże że ta sama osoba co w przeciekach zostanie królem to... wtedy obniżę ocenę o jeden XD (mam nadzieję że wiesz o kogo chodzi)

ocenił(a) serial na 7
WTTW_FILM

Bo wiesz nadzieja matką głupich że może pozytywnie się zaskoczę.

Oj wiem wiem i raczej tak bedzie :P

ocenił(a) serial na 7
filippo_2

Pytanie czy to był pewnego zakończenia czy może autor przecieku dotarł do akurat tego zakończenia, bo miało być ich kilka aby uniknąć spoilerów. Cały czas mam nadzieję że jednak skończy się to inaczej, ale nic na to nie wskazuje gdyż wszystko co było w przecieku się sprawdziło.

(SPOILER)
Bo Jon po zabiciu Danki wracający do straży (w ogóle po co straż jeszcze istnieje skoro Inni zniknęli, wszelkie życie za murem prawdopodobnie wyginęło a jedyne co zostało to gromadka dzikich z którą są dogadani, to dopiero jest nielogiczne) daje mało satysfakcji, Bran jako król? On nawet nie chciał być Lordem Winterfell co podkreślał wiele razy, aczkolwiek to chyba jedyny dobry człowiek (wie wszystko i widzi wszystko).

ocenił(a) serial na 7
WTTW_FILM

Właśnie On sam mówił że nie jest juz Brandonem tylko Trójoką Wroną, wyrzekł się tytułu Lorda, mur zniszczony a był zbudowany za pomocą magii, czego mają tam ruin pilnować? Nocna Straż chyba cała wygineła a magia u Martina była tylko języczkiem uwagi.
Bran owszem dobry człowiek ale niestety jest bezużyteczny poza swoimi one-linerami. Jeszcze Bronn w radzie ma być haha.

Za przeproszeniem ani kupy ani dupy się to nie trzyma.

ocenił(a) serial na 7
filippo_2

Ale jakby na to spojrzeć, Bran na króla by się nawet nadawał, nie ma uczuć a jedyne co nim kieruje to wiedza. Aczkoliwek Bronn w radzie XD ch*uj przynajmniej dostanie ten zamek, lubię tą postać :)

To jeszcze zrozumiem ale Nowa Nocna Straż? To jest bez sensu, chyba że przeciek mówiący o tym że w ostatnim odcinku Jon znajdzie za murem ciało z spiralą białych wędrowców okaże się prawdziwy. Ale to też zyebe całą ideę jako to Nocny Król był tym dowódcą wszystkich XD

ocenił(a) serial na 7
WTTW_FILM

Po tym szaleństwie Danki mnie nic już nie zdziwi. Bronn zostanie starszym na burdelami haha. Wiedza tak ale musi mieć potomka a on chyba nie może po tym wypadku, chyba że nastanie demokracja to co innego. :)

Też lubie Bronna.

ocenił(a) serial na 7
WTTW_FILM

A może to na odwrót? Bronn będzie królem, a Bran będzie w radzie. :D

ocenił(a) serial na 7
Nelson777

No to będziemy mieli mały harem :)

ocenił(a) serial na 7
Nelson777

Ale by był wygryw ze strony Bronna, nie zamek a całe królestwo XD

ocenił(a) serial na 7
kamilxxx09

Cleganbowl miał być epicki a wyszło słabutkio

ocenił(a) serial na 8
filippo_2

Akurat to nie było złe:-)Nieśmiertelny Góra mnie zaskoczył:-)

ocenił(a) serial na 7
Polski_Charlie

Taki ładny amerykański był :)

ocenił(a) serial na 7
Polski_Charlie

Zreszta ser Gregor na gołej klacie strasznie mi Draxa przypominał z Strażników Galaktyki :)

ocenił(a) serial na 10
filippo_2

Właśnie co oni z tą Górą zrobili sztylet w łeb a on go zaczyna wyciągać myślałem że to będzie jakaś dobra walka braci a nie pokazanie jaki GÓRA jest nieśmiertelny i okazuje sie że nawet miał jakąś tam świadomość i mógł podejmować własne decyzje więc co on wybrał chodzenie za Cersei w poprzednich sezonach jak jakiś cień ?

ocenił(a) serial na 7
TyrionLanister

Otóż to. Ja bym to nazwał Cleganeballs :-)

ocenił(a) serial na 7
kamilxxx09

Ja mam inne zdanie ten przeskok i pózniej ujawnienie szaleństwa Danki naciągane to strasznie na cud nie licze ale każdy ma swój gust.

ocenił(a) serial na 8
filippo_2

Jon zginął czy żyje, bo wyglądało na to ze Danka go upiekła.Jak Aria patrzyła na krajobraz po bitwie ta ręka trzymająca miecz z wilkiem?
Aria podzieli los Nymerii chyba ,ze jeszcze będzie chciała teraz Dankę zaciukać.
Może to zmyła z ręką i mieczem? hm

ocenił(a) serial na 7
Ami_656

Jon żyje to pewnik

ocenił(a) serial na 8
filippo_2

To co to była za łapa z tym mieczem, kojarzysz ?
Gdyby żył było by fajnie.

ocenił(a) serial na 6
Ami_656

Dziecko spałone. Trzymało nie miecz tylko konia

ocenił(a) serial na 8
oZzzzzzzzzzzzzzzzzz

kurcze musze jeszcze raz to zobaczyc

ocenił(a) serial na 7
Ami_656

Nie kojarze ale na pewno to nie Jon, bo Jon dokończy żywot Danki taka jego "wierność".

ocenił(a) serial na 10
filippo_2

Jon żyje na 100%, widać go na początku zapowiedzi finałowego odcinka, gdy idzie z Davosem przez zgliszcza KP.

ocenił(a) serial na 7
KeeRay

Właśnie i wróci na mur jak potulny baranek. Pytanie ile on przysiąg złamał??

ocenił(a) serial na 8
filippo_2

Pytanie jest jeszcze mur i po co , nie ze się czepiam tylko chyba niema? A północ to jego dom może pojechać sobie na daleką północ i tam życ z Tormundem i duchem, którego tak haniebnie potraktował.

ocenił(a) serial na 8
KeeRay

oki , dzieki , bo sie przestraszyłam trochu

ocenił(a) serial na 10
Ami_656

Myślę, ze Aria będzie chciała zabić Danke

ocenił(a) serial na 8
ania8k

Ten jej koń tez podejrzanie cos przezył. Pan ma dla niej jeszcze jakies zadanie by wychodziło.

ocenił(a) serial na 9
filippo_2

No na pewno było lepiej niż dotąd :D Mnie raziło stosunkowo mało rzeczy, głównie jak Dance udało się spalić wszystkie skorpiony, dlaczego żaden nie trafił lub bezużyteczność złotej kompanii
Sam szał Danki też był według mnie trochę naciągany...
Ale w tym odcinku można przymknąć na to oko, bo cała reszta świetna

ocenił(a) serial na 7
hevi129

Raptem Danka zrobiła spustoszenie a wcześniej nie mogła Bogu dzieki za alko bo sam nie wierze w to co widze. Wychodzi na to że lord Warzywo będzie królem nie wiem czy śmiać się czy płakać.

ocenił(a) serial na 9
filippo_2

Wychodzi na to ze mogła już w poprzednich sezonach po prostu przylecieć na smoku i spalić miasto. Oszczędziłoby to widzom oglądania jak serial schodzi na psy

ocenił(a) serial na 8
hevi129

Złota kampanie można wytłumaczyć tym ,ze byli w szoku. Ze smokami nie mieli do czynienia i się poddali.
Danka spaliła miasto pomimo poddania się, bo dzwony słyszała.
Rzymianie zrównali Kartaginę z ziemią a Aleksander tzw. wielki Persepolis.
Anglicy z premedytacją i planowo niszczyli kulturę Szkotów po powstaniach jakobickich i im się udało całkiem dobrze. Dzisiaj kultura szkocka niemal nie istnieje o języku rodzimym nie wspominając.
Dankę można zrozumieć wojna to wojna, ale chyba nie to twórcy mieli na celu żeby ją zrozumieć.

ocenił(a) serial na 7
Ami_656

Obstawiam że Danka zginie przez Jona bo taki wymysł DD. Ja kocham Cersei i licze po cichu że przeżyje ale cieżko mi to wierzyć.

ocenił(a) serial na 6
filippo_2

Arya zabije Danute

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones