Gra o tron (2011-2019)
Gra o tron: Sezon 7 Gra o tron Sezon 7, Odcinek 4
Odcinek Gra o tron (2011-2019)

The Spoils of War

50m
9,0 4 505
ocen
9,0 10 1 4505
Gra o tron
powrót do forum s7e4

s07e04

użytkownik usunięty

Bitwa Daenerys na Drogonie z armią Lannisterów-miazga i te płonące armie Lannisterów coś pięknego :D

ocenił(a) serial na 10

a moze otrzezenie o spojlerze? co za gosciu....

ocenił(a) serial na 10
sobanek

Podczas mojej przygody z WoW-em był na serwerze troll o nicku Lzykoguta. Także troll dalej żyję :(

ocenił(a) serial na 10
lachu186

szkoda, ze admini na FB spia :(

użytkownik usunięty
lachu186

Nie grałem w zadnego wowa ;)

ocenił(a) serial na 8
sobanek

Nie oglądałeś odcinka, a wchodzić w temat o nazwie S07E04, i narzekasz na spojlery? Masz ty rozum, i godnosć człowieka?

ocenił(a) serial na 10
Delfin17

sa pewne zasady, ktorych przestrzeganie nie urwie nikomu dupy... prawda?

ocenił(a) serial na 10
Delfin17

Nie trzeba wchodzić w ten temat żeby zobaczyć co w nim jest napisane ┌∩┐

ocenił(a) serial na 8

Najlepsze sceny od czasu zjednoczenia Dothraków :-)

ocenił(a) serial na 6

Nowym odcinkiem jaram się jak armia Lannisterów :D

użytkownik usunięty
AlexisAthene

haha :D dokładnie tak

użytkownik usunięty

Fajna scena, ale teraz Lannisterowie wiedzą, że wystarczy jedna strzała, żeby powalić smoka na ziemię, skąd łatwo go dobić. Poza tym złoto jest w stolicy, armia nie miała aż takich zniszczeń, przed spaleniem wszystkiego przeszkadzali dothrakowie, więc zamiast ludzi spaliła zapasy, których mówiła że im brakuje (bardzo mądre) i właściwie nic tym nie zyskała, gdyby chociaż Jaime się spalił, albo utopił. A tu nic. Nie wiem, czemu fanów Targaryenów zadowoliła ta scena, poza tym, że fajnie się oglądało i muzyka była według mnie genialna (połączenie deszczów Castamere z motywem Dany).

ocenił(a) serial na 8

Tak sobie tlumacz jak Ci tak wygodnie,wyraznie pokazane bylo ze to co Danka niespalila to Dothrakowie wyrzneli.Praktycznie stracili cala piechote ktora wyruszyla z Wysogrodu po bitwie.Ocalalo zloto i konnica ktora byla w eskorcie tegoz zlota i niby wedle Ciebie Lanisterowie wyszli z tego bez wiekszych strat :D

użytkownik usunięty
Morden74

Tak, bo teraz dostaną pomoc od Żelaznego banku.

ocenił(a) serial na 8

A jaka to pomoc? Nawet jesli Cersei pozyska Zlota Kompanie to i tak ciagle malo,sami Nieskalani bija ich na glowe a gdzie jeszcze Dothrakowie no i smoki.

użytkownik usunięty
Morden74

Jak na razie Dany nie potrafiła wykorzystać swojej przewagi.

ocenił(a) serial na 8

Tylko dzieki lasce Tyriona :)

użytkownik usunięty
Morden74

Nie, bo scena w tym odcinku też nie pokazała potęgi smoka, jeżeli jedna strzała go powaliła. W dodatku teraz została bez zapasów dla swojej wielkiej armii.

ocenił(a) serial na 8

Dlaczego bez zapasow?Spalila wozy z zapasami i owszem ale pewnie czesc ocalala a i zajela Reach.Teraz ma przewage bo na zachodzie w CR Nieskalani a na poludniu ciagle nieruszone Dorne.

użytkownik usunięty
Morden74

Nie wiadomo czy Dorne dalej będzie po jej stronie, Reach przeszło na stronę Lannisterów, ale w następnym odcinku Daenerys będzie z nimi rozmawiać. Przewage miała już na początku i zamiast uderzyć wolała dać Cersei czas na przygotowanie się na atak.

ocenił(a) serial na 10

Jak Żelazny Bank dowie się, że Cersei nie spłaci Długu bo Danka wszystko spaliła, to się od niej odwrócą. Zrozumieją, że Smoki są górą, a przynajmniej tak będą myśleć. Cersei obiecała im spłatę długu. Poinformowała ich nawet, że już ten dług jedzie sobie na wozach, i co teraz?
- Och! Przepraszam mości nie=lordzie, ale ten dług co niby mówiłam, że spłaciłam... poszedł się Jeboć! xD

użytkownik usunięty
varcolac

Złoto dotrało do stolicy, dług zostanie spłacony.

ocenił(a) serial na 10

Tak, już się zorientowałem w swoim niedopatrzeniu :) W takim razie przepraszam i dzięki za uwagę :)
Szkoda, że dotarło. W takim razie Danka nie będzie miała korzyści z łupów.

ocenił(a) serial na 9
Morden74

Nie straciła nawet połowy armii, widzę, że wszyscy mają problemy z słuchaniem Tarlyego, który mówił, że awangarda z złotem dotarła do stolicy.

ocenił(a) serial na 9
Przemo2323

https://www.youtube.com/watch?v=2YDSgWnEsgg&t=19s
Tak wyglądała armia pod High Garden w S03. Porównaj sobie wielkość i skład. Zauważ, że jest tam ciężka piechota gwardii Lannisterów w metalowych kirysach oraz rycerze (od kilku sezonów rycerze niespecjalnie różnią się uzbrojeniem od zwykłych formacji, patrz armia Stannisa bądź Boltonów... koszta). W obronie reszty taborów walczyła jedynie część piechoty oraz wojsko Tarlych (które różniło się wyglądem, tarczą i godłem), reszta znalazła się w straży przedniej i centrum - te były najsilniejsze i dotarły do stolicy. Ataku na ariergardę nikt się nie spodziewał, wszyscy bali się o awangardę, o tym mówi Tarly... wojsko gorszej jakości osłaniało zapasy żywności ściągnięte od chłopów z Reach

ocenił(a) serial na 8
Przemo2323

Ty masz problem raczej bo patrzysz a nie widzisz a sluchmam dobry i tez wystarczy miec logiczne myslenie choc sam serial czesto tej logiki nie ma :P
A i przestan mi tu jechac High Garden w S03.Skoro taki madry jestes to wytlumacz mi gdzie sie podziala armia Ranlego,Freyow,Martellow?

ocenił(a) serial na 9
Morden74

Tylko, że ich nie pokazali nam nigdy, a tutaj było widać co maszerowało i powiem ci, że wyjaśniam to już 21 osobie i 9 osób oczywiście widzi lannistera na avatarze, więc HURRR HURR ON NIE MÓWI PRAWDY HURR HURR ech te danyfagi

ocenił(a) serial na 8
Przemo2323

A poza tym konwoju nie eskortowała przecież cała armia. Część jest w Dorzeczu, część wróciła oblegać Casterly Rock. Do tego pozostały resztki armii ziem koronnych i Sztormlandii. Tyle że po takiej porażce i ewentualnej śmieci Tarly'ego całe Reach może przejść na stronę Dany, która w dodatku ma jeszcze zmobilizowaną armię dornijską, nie wiadomo tylko jak liczną.

ocenił(a) serial na 9
Kinokio

I qyburn ogarnie pewnie złotą kompanie, mam nadzieje, że wreszcie ją zobaczymy w serialu

ocenił(a) serial na 10

Właśnie z tym jednym strzałem i smok od razu gleba głupie mi sie wydaje smok taki słaby ? I mogli tych skorpionów mieć więcej i kilka strzał to było by bardziej logiczne tak mi sie wydaje.

ocenił(a) serial na 9
TyrionLanister

Nie mają już skorpiona bo Drogon już go spalił już nic nie mają na smoki chyba że 2-go skorpiona zrobią ale ile to potrwa?

ocenił(a) serial na 9
ghost21

W Królewskiej przystani mają tego pełno. To nie jest jakaś wielka technika.

ocenił(a) serial na 9
truegod

Quburn powiedział że najlepsi rzemieślnicy trudzili się dzień i noc, może to mnie zmyliło do tego iż wykonanie skorpiona trwa długo

ocenił(a) serial na 10
ghost21

A zniszczenie skorpiona, machniecięm ogona smoka, trwa pół sekundy:-)

ocenił(a) serial na 9
ghost21

Obstawiam, że całe KL jest w skorpionach teraz. A co do samego strzału to tak jakbyś rzucił nożem komuś w bark, albo wsadził wykałaczkę pod paznokcia, niby nie groźne ale boli w cholerę

ocenił(a) serial na 5
TyrionLanister

dokładnie, przyjacielu. Ale smok nie zwalił się, raczej zdziwił i go mocno zabolało, wyrównał lot. Ale ale, dwie maszyny więcej i po smoku. A 10? łuhuhuhu

ocenił(a) serial na 10

A w jakiż to sposób łatwo dobić na ziemi takiego smoka?Który ciągle zionie ogniem, ma metrowe zęby i ogon którym może zmiatać całe zastępy ludzi?

użytkownik usunięty
Boomslang76

Walić w niego strzałami, jak Synowie harpii na arenie.

ocenił(a) serial na 10

Wtedy był znacznie mniejszy i być może wrażliwy na strzały, teraz musiałby to być strzały jak tak jedna co się wbiła.

użytkownik usunięty
Boomslang76

Strzałami ze skorpiona, tak zginął Meraxes.

ocenił(a) serial na 10

Jasne, jasne, patrząc co się dzieje w tym serialu, to pewnie smok zginie w ten sposób, że jak będzie leciał to oślepi go słońce i się rozbije o skały...bla, bla, bla.

ocenił(a) serial na 5

dokładnie, ładna scena, taktycznie blada dupa i smutek wielki. Co nie zmienia faktu że brak zwiadowców w kolumnie to duże dildo w cztery litery Jaimiego,super stratega. Nie podoba mi się brak przemyślenia - świat gry o tron słynął z błyskotliwego panowania i jeszcze inteligentniejszej odpowiedzi. Tutaj dziwy nad dziwami. Nie mam żarcia złoto zawsze sie przyda - ale spalę wozy, mimo że mam super opcję widoku pola bitwy z góry. mogła kazać czekać im chwilkę dłużej i nie palić w poprzek za pierwszym razem, ale wzdłuż linii...ehhh

edit. A właśnie, jeden skorpion, serio? a czemu nie 30 które są już obstawione?

Daenerys powiedziała Jonowi to co on powiedział Mance'owi, żeby klęknął dla swoich ludzi, a nie dla własnej dumy.

ocenił(a) serial na 7
Pajakona

Odcinek robi wrażenie ,a ostatnie 10 minut to najlepsze sceny bitwy fantasy jakie widziałem w serialach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones