PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 922
oceny
8,8 10 1 381922
7,4 27
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

co macie z zakładaniem tych nowych tematów? Po co aż 6 tematów o tym, że już pojawiły się odcinki z nowego sezonu? czytajcie co piszą inni zanim stworzycie kolejny taki sam temat x.x masakra

szepcik

Tych tematów o wycieku czterech odcinków jest już chyba 17, o ile się nie mylę... Dodatkowo są trzy tematy dotyczące pierwszego odcinka.

NikKlik

@NikKlik, tego zjawiska nie da się opanować, każdy człek chce sobie założyć temat.. a teraz jak wyciekły 4 pierwsze odcinki to w zasadzie będą już istnieć tematy do 4 odcinków s5 lada chwila.. xD

matiiii

Myślałam, że dopiero jutro nas napadną.

fune

Haha :D

ocenił(a) serial na 7
fune

Napadną -jak to -co -kto dlaczego?

ocenił(a) serial na 10
matiiii

Części osób nie chce się przeglądać stu stron forum, by znaleźć pasujący temat. To w ramach usprawiedliwienia.

ocenił(a) serial na 6
szepcik

Bo filmweb namieszał i pierwsze podstrony forum pokazują "od najlepszych" zamiast "od najnowszych" i nie widzą. A ludzie chcą być pomocni więc nie zesrajmy się i tak te tematy znikają po paru sekundach.

BaranDupoglowy

No jasne, bo strasznie ciężko sobie kliknąć "od najnowszych", żeby się przekonać, co napisali przed nami.
Naprawdę każdy z nich jest przekonany, że to on odkrywa swym tematem Amerykę? Zwłaszcza, gdy minął poranek?

ocenił(a) serial na 6
fune

Niestety ale prawdopodobnie tak.

ocenił(a) serial na 7
BaranDupoglowy

Tym bardziej, że posty pojawiają się z opóźnieniem (teoretycznie dwie lub więcej osób może pisać mniej więcej w tym samym czasie nie zauważając że się dublują).

Tak przy okazji skąd pomysł na "czarną owcę"?

ocenił(a) serial na 6
zjonizowany

Autoironia.

ocenił(a) serial na 6
zjonizowany

Autoironia.

fune

Fune, ja na ten przykład dopiero w watku dowiedziałam się o tych lajkach. Swoją drogą administratorzy już całkiem zwariowali, drugą twarzoksiążkę robią

ocenił(a) serial na 8
Qwertyna71

Pamiętam filmweb z epoki, kiedy nie można było opisywać oceny, komentować jej, lajkować, lajkować komentarza pod oceną, polecać komuś film ani rzecz jasna lajkować samych ocen czy tematów...

I tęsknię za nią.
Teraz mam masę śmieciowych powiadomień. Już wolałabym, żeby rozwijali możliwość skomunikowania się z innym użytkownikiem, choćby jakiś przyzwoity czat na kształt gadu-gadu czy facebooka.

Enterraz

Tak więc - like it:)

BaranDupoglowy

Aha... Dzięki. A ja myślałam, że to coś nie tak z moim komputerem :) Nie zauważyłam wcale, że jest taka opcja posegregowania kolejności wypowiedzi.

ocenił(a) serial na 7
szepcik

Tzn. że tę opcję można sobie zmieniać?

zjonizowany

Tak. Możesz mieć odp po kolei albo wg 'lajków' albo wg kolejności dodania.

ocenił(a) serial na 7
szepcik

Wow. Super, że można wybierać -ale jak to zrobić (wolę mieć wg. kolejności, bo chodząc po forum odniosłem wrażenie, że większość nie myśli logicznie więc ich oceny zaniżają wartość).

ocenił(a) serial na 7
BaranDupoglowy

Czyli chodzi teraz o to, że aby wyświetlać się na górze wyników trzeba mieć dużo głosów na plus.
Zorganizujmy więc grupę wspierających się "klikaczy" kazdy każdemu podbije temat jeśli ten będzie chciał (siła w jedności)

ocenił(a) serial na 8
szepcik

Mnie tam bardziej denerwują tematy typu "bitwa postaci" itp. których też jest od zaje... tzn. dość sporo ;) A także to, że multum tematów odnosi się do samych książek i nijak nie są związane z serialem pomimo, że to ponoć forum filmowe. W porównaniu z tym jakoś nie przeszkadza mi to, że parę osób przez nieuwagę powieli ten sam temat o wycieku odcinków.

ocenił(a) serial na 8
Krzesimirus

17 to nie parę.

ocenił(a) serial na 8
KarmazynowyKokos

No dobra, to jest ich od cholery i jeszcze trochę. Chodziło mi o to, że na forum pojawia się wiele zbytecznych tematów i nie ma sensu w związku z tym zakładać kolejnego niepotrzebnego wątku, w którym będzie się krytykowało inne niepotrzebne wątki. Ja po prostu pomijam te nieszczęsne "bitwy postaci" i tym podobne tematyki, więc tak samo można przewinąć "newsy" o nowych odcinkach nie robiąc z tego problemu.... no chyba, że w końcu będą one zajmować ponad połowę forum, wtedy to co innego ;)

Krzesimirus

Zbyteczne tematy to są, gdy wchodzisz w główną stronę forum (że o tym jego fragmencie, który głónej stronie serialu nie wspomnę) i widzisz wszystkie takie same. Które połączone w jeden normalny temat stworzyłyby może i nawet dyskusję, ale nie, każdy przecież musi napisać swego posta w osobnym temacie. I albo same takie, że odcinki wyciekły, bo to wiadomość na miarę tego, że wybrano Polaka papieżem, albo obejrzałem odcinek i sądzę, że fajny/głupi. Bądź też marudzenie, że niezgodne z książką albo marudzenie, że marudzą, że niezgodne z książką. No i tradycyjnie pojawia się pytanie, czy warto oglądać, co tam, że pięćset osób zapytało przede mną i dostało odpowiedź, lub też oglądałem i to straszna kupa / genialne arcydzieło, co tam, że wisi mnogość takich tematów i można by się zwyczajnie podczepić. To się właśnie nazywa śmietnik.

Śmieszne, że w tym całym beztroskim zajmowaniu na forum tematów z jedną, dwoma czy w ogóle bez odpowiedzi, będących kopią kopii kopii kopii do potęgi entej innego tematu (że już o trolowych spamach nie wspomnę) przeszkadza Ci jeden z bitwą postaci czy drugi z inną zabawą, który właśnie spokojnie można przewinąć, jeżeli to nie Twoja bajka. Ale jest wiele osób, dla których to fajna rozrywka i zdecydowanie nieszkodliwa dla innych użytkowników i w przeciwieństwie do wyżej wymienionych jest tam ruch i zainteresowanie plus jeszcze spełnia funkcję społeczną.

ocenił(a) serial na 8
fune

Te bitwy postaci itp. odnosiłem bardziej do całego forum, nie tylko Gry o tron (bo coś takiego pojawia się przy wielu większych filmach lub serialach i często też nie ogranicza się tylko do jednego tematu) i nie tyle mi one przeszkadzają co po prostu niezbyt rozumiem ich sens.Trochę może przesadziłem pisząc, że mnie denerwują, chodziło mi o to, że denerwuje mnie, gdy jest ich zbyt dużo. Same tego typu zabawy jeśli innym się podobają to nic mi do tego. Nie przesadzałbym z tym, że pełni to jakąś funkcję społeczną, ale rzeczywiście w porównaniu z trollami i tekstami typu "kupa" bez podania jakiegokolwiek argumentu nie jest to nic złego ;)

Krzesimirus

Kiedyś brałam udział w ''Bitwie postaci'', ale potem nie miałam czasu a z niektórymi wyborami się nie zgadzałam, więc się poddałam. A to z tego względu, że na początku brały w niej udział i serialowcy i książkowcy. Serialowcy w pewnym momencie przestali kojarzyć kto jest kim, więc gra toczyła się wsród książkowców i to wydało mi się niesprawiedliwe. Tak, tak- jestem ksiązkowcem i do pewnego czasu wiernym obrońcą serialu- nie chce mi się tłumaczyć dlaczego obszernie, więc napiszę tylko, że stałam na straży zdania iż serial a książka to dwa różne twory, uzupełniające się. Teraz trochę zdanie zmieniłam, bo jednak we łbie pozostaje, to co ruszało w książkach a zostało pominięte w serialu. No taka skaza na mózgu i nic na to nie poradzę. Co oczywiście nie znaczy, że hejtuję serial, wręcz przeciwnie z wywieszoneym jęzorem czekam na kolejne odsłony :) I nie, nie po to żeby pohejtować, ot podzielić się wrażeniami. Serial lubię, prawie bardzo, ba jest to jedyny serial, na który czekam i oglądam legalnie opłacając sezonowo HBO- właśnie dla tego serialu.
Natomiast jeśli nie podoba Ci się gra internautów ''Strażnicy Nocnego Fortu'', to nie rozumiem. Nawet jak nie bierzesz w niej udziału, warto zajrzeć. Mnie porwało i śledzę wątek namiętnie. Wszystkie teksty w tej grze świadczą o oczytaniu graczy, inteligencji, umiejętności posługiwania się językiem polskim oraz świetną znajomością konstruowania języka książkowego. Sam zobacz jak ewoluują w swoich wypowiedziach. Prześwietne choć to przecież amatorzy a nie jacyś wyjadacze :)

Quiz wiedzy z uniwersum "Pieśni Lodu i Ognia" też Ciebie drażni? Nigdy nie brałam udziału, bo zwyczajnie nie mam aż tak dobrej pamięci i sagi Martina nie delektowałam tak jak np. Fune ino przeczytałam bardzo szybko po obejrzeniu pierwszego sezonie. A to oznacza, że wiele rzeczy z niej umknęło mi, bo ja już chciałam wiedzieć, co jest w następnej książce. Wątek quiz założony przez PieczykM często czytam, żeby sobie odświeżyć pamięć. Skoro już mam się wypowiedzieć, chcę mieć pewność, że nie pirlollę bzdur wynikających z niepamięci. I absolutnie zgadzam się z Funę, że wątki 'typu ''gry'' spełniają swoja rolę. Nie wiem czy społeczną, natomiast mozna wiele wartościowych rzeczy się z nich dowiedzieć.

ocenił(a) serial na 8
Treehouse

Jak już wspomniałem w poście odpowiadającym Fune, trochę przesadziłem pisząc, że te gry mnie drażnią. Nigdy mocno się w to nie zagłębiałem, kiedyś przeglądałem to na szybkiego, a teraz po prostu je omijam. Odpowiadanie na pytania z fabuły nie wydaje mi się zbyt porywające, tak samo jak bitwa na punkty bohaterów... ale skoro inni chcą dzielić się swoją serialową/książkową wiedzą lub wyłaniać ulubioną postać to spoko, nie miałem zamiaru urazić fanów tego typu zabaw, których trochę tu jest. Na przyszłość postaram się lepiej dobierać słowa ;) A na "Strażników Nocnego Fortu" chyba nie zaglądałem, więc na ten temat wypowiedzieć się nie mogę.

fune

Kiedyś brałam udział w ''Bitwie postaci'', ale potem nie miałam czasu a z niektórymi wyborami się nie zgadzałam, więc się poddałam. A to z tego względu, że na początku brały w niej udział i serialowcy i książkowcy. Serialowcy w pewnym momencie przestali kojarzyć kto jest kim, więc gra toczyła się wsród książkowców i to wydało mi się niesprawiedliwe. Tak, tak- jestem ksiązkowcem i do pewnego czasu wiernym obrońcą serialu- nie chce mi się tłumaczyć dlaczego obszernie, więc napiszę tylko, że stałam na straży zdania iż serial a książka to dwa różne twory, uzupełniające się. Teraz trochę zdanie zmieniłam, bo jednak we łbie pozostaje, to co ruszało w książkach a zostało pominięte w serialu. No taka skaza na mózgu i nic na to nie poradzę. Co oczywiście nie znaczy, że hejtuję serial, wręcz przeciwnie z wywieszoneym jęzorem czekam na kolejne odsłony :) I nie, nie po to żeby pohejtować, ot podzielić się wrażeniami. Serial lubię, prawie bardzo, ba jest to jedyny serial, na który czekam i oglądam legalnie opłacając sezonowo HBO- właśnie dla tego serialu.
Natomiast jeśli nie podoba Ci się gra internautów ''Strażnicy Nocnego Fortu'', to nie rozumiem. Nawet jak nie bierzesz w niej udziału, warto zajrzeć. Mnie porwało i śledzę wątek namiętnie. Wszystkie teksty w tej grze świadczą o oczytaniu graczy, inteligencji, umiejętności posługiwania się językiem polskim oraz świetną znajomością konstruowania języka książkowego. Sam zobacz jak ewoluują w swoich wypowiedziach. Prześwietne choć to przecież amatorzy a nie jacyś wyjadacze :)

Quiz wiedzy z uniwersum "Pieśni Lodu i Ognia" też Ciebie drażni? Nigdy nie brałam udziału, bo zwyczajnie nie mam aż tak dobrej pamięci i sagi Martina nie delektowałam tak jak np. Fune ino przeczytałam bardzo szybko po obejrzeniu pierwszego sezonie. A to oznacza, że wiele rzeczy z niej umknęło mi, bo ja już chciałam wiedzieć, co jest w następnej książce. Wątek quiz założony przez PieczykM często czytam, żeby sobie odświeżyć pamięć. Skoro już mam się wypowiedzieć, chcę mieć pewność, że nie pirlollę bzdur wynikających z niepamięci. I absolutnie zgadzam się z Funę, że wątki 'typu ''gry'' spełniają swoja rolę. Nie wiem czy społeczną, natomiast mozna wiele wartościowych rzeczy się z nich dowiedzieć.

Źle się podpięłam, sorry

ocenił(a) serial na 10
szepcik

No to teraz już 7 łącznie z twoim. Ogarnij się ludziu :)

ocenił(a) serial na 8
szepcik

To problem nie do wykorzenienia, wiesz, że za pewien czas twój temat też opadnie w zapomnienie. Robili to, robią i robić będą. Chociaż jak tu zaglądałam w '12 to był znacznie mniejszy problem, bo po powtarzających pytania jechano bez litości i wszystko, czego się dowiadywali, to że mają sobie poszukać w starych tematach.
Jeśli to jakieś istotne pytanie albo anons, to pół biedy - ktoś sobie zacznie szukać w starszych tematach i prędzej trafi odpowiedź na swoje pytanie. Więc powtarzanie niektórych tematów nie jest arcyzłem. Bardziej drażniące jest zakładanie tematów, które totalnie nic nie wnoszą, typu "Ten i ten to już nie mógłby być głupszy". Rozrzedza wartość forum, na którym NAPRAWDĘ można by znaleźć sporo rzeczywiście inspirujących, ciekawych tematów.

Spojrzawszy na twój avatar już myślałam, że to Shallan. Szkoda, że nie ;)
To Sansa, prawda?

Enterraz

Tak to Sansa :)

Normalnie bym nie założyła tego tematu, ale jak zobaczyłam ile osób zrobiło osobny temat tylko po to, żeby napisać, że są nowe odcinki aż mi szczęka opadła.
Chociaż to może dlatego, że teraz wiadomości układają się wg 'najbardziej popularnych' jeśli się tego nie zmieni.

ocenił(a) serial na 8
szepcik

Pisząc wcześniejszą odpowiedzieć o tym cudownym wymyśle filmwebu jeszcze nie wiedziałam :/ Wczoraj niechcący trzy razy dodałam temat, ponieważ nie widząc go w 'wyjściowej' piątce zakładałam, że w ogóle się nie dodał, robiąc z siebie, hm, niemądrą. Po latach przyzwyczajenia i bez wcześniejszej informacji wszyscy nagle nie przestawią się na to, że tematy muszą sobie zasłużyć na podium, i to zapewne jest duża część tego problemu ;)

ocenił(a) serial na 10
szepcik

nie ma moderatorów wiec hulaj dusza piekła nie ma,tak jest na całym Filmwebie

ocenił(a) serial na 9
CelineMarie

Tacy nadgorliwi fani:-). I pomyśleć że mi zarzucali że spamuje bo pisze JEDEN temat o każdym odcinku pewnego innego serialu (patrz mój avatar).

ocenił(a) serial na 9
szepcik

ale rozumnych moderatorow i system zaktualizowac zeby takie same tematy przenosic to nie ma na filmwebie... admini to najwieksi trolle tutaj.

Mr_Krytyk

Może wolą się chwalić ilością tematów. Bo nie rozumiem, czemu nie ma tu moderatorów faktycznie moderujących, żeby był jakiś porządek i przejrzystość. Kombinują z tym portalem jak nie wiem co, a zamiast tych wszystkich cudów wianków wystarczyłoby dodać do forum poszczególne kategorie i pilnować, żeby nie było dubli. Ale oni chcą być oryginalni, wszystko w jednej kupie, do tego na zasadzie hulaj duszo, byle w miarę cenzuralnie. Ale już żeby sensownie to po co.

ocenił(a) serial na 9
fune

Dokładnie. W ogóle z FW jest coś nie tak. Podobno zmiany to zwykle coś dobrego, świeżego a tu jakoś zawsze co zmiana to gorzej i większe burdello się robi^^.

ocenił(a) serial na 10
szepcik

ja tam żadnych tematów nie widziałam na ten temat? a bardzo jestem ciekawa bo widziałam tylko 2 odcinki 5 sezonu.

dzikudzina

W momencie utworzenia tego tematu przez szepcik na forum na stronie głównej była masa nowych tematów o wycieku 4 odcinków GoT (można je znaleźć w zasadzie prawie wszędzie, od torrentów poprzez strony kinomaniaki i im podobne). Był też minus zaistniałej sytuacji: na forum jest teraz podział na 'najnowsze' i 'najpopularniejsze' tematy - jeden z nich się wybił i był widoczny, inne nie i podejrzewam, że większość osób która chciała pomóc innym w podzieleniu się tą nowiną miała domyślne ustawienie na 'najpopularniejsze' - stąd tematów się narobiło wiele i tylko, gdy ktoś ma zmienione ustawienia na 'najnowsze' widział, ile ich jest (ja np. właśnie tak mam ustawione), w przeciwnym wypadku żadna z tych osób praktycznie nie wiedziała, że takowe powstały. Pierwsze, które napotkałem:
http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron-2011-476848/discussion/Wyciek+odcink%C3% B3w,2627914
http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron-2011-476848/discussion/E01+E02+E03+E04+5 +sezon+wyciek%C5%82y+do+sieci!,2627409
http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron-2011-476848/discussion/4+nowe+odcinki+do +pobrania+z+cho+mikuj,2627781
http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron-2011-476848/discussion/Sezon+5+wyciek%C5 %82+do+internet%C3%B3w,2627434
http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron-2011-476848/discussion/Nowe+odcinki+5+se zonu,2627532
http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron-2011-476848/discussion/jak+to+mozliwe+%2 C%C5%BCe+na+kinomanie+tv+sa+odrazu+cztery+juz+czesci,2627508
http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron-2011-476848/discussion/przeciek,2627371
http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron-2011-476848/discussion/4+odcinki+5+sezon u+ju%C5%BC+na+torrentach...,2627429
http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron-2011-476848/discussion/Wyciek%C5%82y+4+o dcinki+5+sezonu,2627417
http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron-2011-476848/discussion/Pierwsze+cztery+o dcinki+sezonu+5+dost%C4%99pne%21,2627405
dalej mi się nie chciało zagłębiać ;)

matiiii

Ja naliczyłam dziewiętnaście, gdy się poddałam ;) Jak już wspomniałam, gdyby to się działo jedynie w godzinach bardzo porannych zrozumiałabym, ale że ktoś w południe i później (a nawet grubo później) wierzy jeszcze, że jest pierwszy z takim info to na jakim świecie żyje?
Jeżeli ktoś nie zauważył tego zjawiska miał po prostu przyjemność niekorzystania tego dnia jak i następnego z tego przedziwnego forum. A koleżance wyżej nie sprawiłoby większego trudu zobaczenie tej masy tematów, gdyby tylko faktycznie była ich ciekawa ;)

fune

Ale Ty masz wymagania :D. Sprawdzić zanim założy się temat? I nie dołożyć swojej cegiełki do tego wysypiska? Ech, Fune ....

sts111

Ja mieć wymagania widzieć Twojsza opinia o odcinkach. Albo chociaż o mojszej. I w ogóle widzieć Cię w innym rumie.

fune

Dobra, zmienię rum i dodam mojszą opinię do Twojszej, żeby było po najszemu :)

ocenił(a) serial na 10
fune

jestem ciekawa serialu, dlatego zaskoczyła mnie taka informacja(być może nie było mnie na forum kilka dni) właśnie szukam desperacko odcinka 3 i 4 do pobrania, wiem , ze to nieuczciwe, ale nie w przypadku "gry o tron" tu się nie da czekać gdy nie trzeba :-)

szepcik

Tak dbasz o porządek na forum, że zakładasz kolejny zbędny temat. :)

szepcik

Hipokryta ;)

ocenił(a) serial na 9
szepcik

Powiedział i założył kolejny durny temat

szepcik

Ehh i teraz mój temat jest u góry a tamte ponad 20 na temat wycieku odcinków są gdzieś na dnie.
I jeszcze mi się od hejterów obrywa.

szepcik

Nie ma się czym przejmować - wystarczy przejrzeć ten temat, że tematów było od groma a nawet więcej. Pomyśl sobie tak: dobrze, że ktoś podbija ten temat - przynajmniej inni zobaczą i będzie mniej zakładanych 'dziwnych' tematów :D

szepcik

Jak najbardziej zgadzam się z Matiiiim, oczywiste, że ten temat jest potrzebny, co niektórych trzeba najwyraźniej otrzeźwić ;) Jak dla mnie to może na stałe być na górze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones