PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 890
ocen
8,8 10 1 381890
7,4 27
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

Dlaczego mimo już 8 sezonów nadal oceniamy ten serial przez pryzmat tego co się działo w książkach? Już od dawno było wiadomo że serial nie jest dokładnym odwzorowaniem tego co się dzieje właśnie w powieści Martina. I tak, bardzo mi się podobał ten odcinek, i tak, bardzo dobrze że to akurat Arya zabiła NK. Pozdrowienia dla wszystkich, którym nie podobał się odcinek 3 ósmego już sezonu. Proponuję przestać oglądać skoro to takie słabe było

ocenił(a) serial na 9
Kamil_Haincz

Też odcinek bardzo mi się podobał - dużo emocji i zaskoczenie. Ludzie tworzą sobie własne historie, w głowie nakręcają swój serial, a później się złoszczą, że ich pomysły nie znalazły odzwierciedlenia. Żenujące. I ta rozpacz, że tak mało ważnych postaci zginęło, nawet listy sobie tworzą. Dla mnie to, że Aria zabiła Nocnego Króla jest jak najbardziej uzasadnione jej losami i całą drogą, którą przeszła.

ocenił(a) serial na 7
Kamil_Haincz

Odcinek mnie nie zawiódł, wręcz przeciwnie, był najlepszy. Chyba nie muszę dodawać, że to jest moja opinia ? To raczej jest logiczne ale nie dla wszystkich. W innym wątku, zbiorczym zostałam prawie shejtowana za wpis chwalący odcinek... Ktoś ma pretensję do kogoś innego, że mu się coś podoba - absurd...Tyle wylewania pomyj i pseudorecenzji już dawno nie czytałam. Powtórzę po Tobie: nie podoba się - nie oglądać .

kasiach_filmweb

A w jaki inne sposób można ocenić, czy coś się podoba czy nie, jeśli się tego nie obejrzy? To po pierwsze, a po drugie jeśli komuś nie spodoba się jeden odcinek to nie znaczy, że ma nie oglądać reszty serialu, więc ''jak się nie podoba to nie oglądaj'' jest głupim argumentem.

Kamil_Haincz

Ale przecież nikt nie narzeka że serial nie trzyma się książek ponieważ... już książki wyprzedził. Narzekania są że scenariusz jest słaby, a widać jak na dłoni że stał się słaby w chwili gdy zabrakło materiału książkowego. A to że Arya zabiła NK, no cóż trudno, mi to przeszkadza o tyle że zrobili z tej postaci jakąś karykaturę która w sumie z niczego stała się nadludzkim assasynem będąc jeszcze młoda itd. Mogłaby jednak go zabić gdyby inaczej to rozegrali, jak na moje np. armia NK powinna się "wykrwawić" po walce z Dothrakami i przed murami w taki sposób że to uciekanie przez komnaty i garstka broniąca się wewnątrz murów czy w Gaju miałyby sens dlatego że z drugiej strony też byłyby niedobitki, wówczas można by też zrozumieć że NK został wystawiony na atak więc i ktoś zadał cios.

A co do tego żeby przestać oglądać to przyznam szczerze że moje zainteresowanie serialem przed włączeniem odcinka i po jego zakończeniu to niebo a ziemia.

Kamil_Haincz

Taaa, "to nie książka, to serial", "to nie serial historyczny, tylko fantasy", pal licho logika, pal licho spójność fabuły, pal licho poprzednie 7 sezonów.
A niech w następnym odcinku przyleci ciągle żywy Ned Stark, którego wcale nie ścięli, a przez ostatnie sezony siedział sobie na plaży w Malibu i popijał drinki z parasolkami, no więc niech przyleci Ned na Różowym Jednorożcu Zagłady, miotającym Tęczowy Promień Śmierci i owym promieniem zabije Eurona i jego flotę, Daenerys i jej smoki, a przy okazji trzy kozy i Jona Snow, bo tak, któremu powie przed śmiercią że wcale nie jest Aegonem Targaryanem tylko synem Rysia z "Klanu" i Hanki z "M jak miłość". Bo to jest serial, serial fantasy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones