PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 922
oceny
8,8 10 1 381922
7,4 27
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

R.I.P. ***

ocenił(a) serial na 8

Spoczywaj w pokoju Lady Olenno.

ocenił(a) serial na 6
niwrok_2015

Szkoda mi jej- jednak wspaniale było oglądać reakcję Jaimego jak się przyznała że to ona otruła Joffreya. Musiał pożałować że jednak nie wziął jej na tortury.

ocenił(a) serial na 8
AlexisAthene

A jak dopiero jego siostra będzie żałować. Może chociaż zejdzie na zawał ze złości.

ocenił(a) serial na 6
niwrok_2015

O ile Jaime zdecyduje się siostrze o tym powiedzieć.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
TyrionLanister

Jesus, pierwszy raz od początku tego sezonu postanowiłem zajrzeć tutaj na forum i już po 2 min przeglądania trafiłem na pierwszy spoiler. Pier*** się bardzo serdecznie. Leci powiadomienie o naruszanie zasad tego forum.

ocenił(a) serial na 6
gawlacki

no ale czego sie spodziewałeś?

ocenił(a) serial na 6
gawlacki

Łącze się z tobą w cierpieniu. Ludzie Ci napiszą że "miałes oznaczone że spoiler" a prawda jest taka że spoilerowanie PRZECIEKÓW powinno być zabronione.

Oznaczenie SPOILERA w temacie tyczy się tego co się wydarzyło w serialu a czego ktoś jeszcze nie zobaczył.

ocenił(a) serial na 8
JohnnyRyper

Tym bardziej, że te przecieki jak na razie się w 100% zgadzają z serialem. Znałem fabułę z nich właśnie do 3 odcinka, a resztę chcę już poznać wyłącznie z serialu. Chcesz sobie tutaj wejśc na forum i sprawdzić wrażenia ludzi z najnowszego odcinka, ale nie - zawsze się znajdzie jakiś "życzliwy" co to napomknie ci bez ostrzeżenia gigantycznym spoilerem. Masakra.

Pozdro, do zakończenia tego sezonu nie ma co tutaj wchodzić.

ocenił(a) serial na 6
gawlacki

Nie wiem jak to zrobiłem (brak znajomych prawdopodobnie pomaga) ale nie natrafiłem się na żaden spoiler co do 3 pierwszych odcinków.

ocenił(a) serial na 8
JohnnyRyper

Nie śledzisz widocznie żadnych tagów o grze o tron. Przed startem nowej serii na reddicie wyciekła fabuła wszystkich odcinków 7 sezonu. I są to dosyć szczegółowe opisy odcinków, które jak na razie w 100% się sprawdziły. Ja przeczytałem 3 pierwsze, bo bałem się, że niestety moga okazać się prawdziwe.

ocenił(a) serial na 6
gawlacki

Fakt. Przestałem obserwować wszystkie strony na facebooku powiązane z GOT

ocenił(a) serial na 9
JohnnyRyper

głupoty gadasz.SPOILER dotyczy tego co się wydarzy.Często używany jest np.na Filmwebie jak np.piszą co będzie się działo w serialu w następnym sezonie

ocenił(a) serial na 9
TyrionLanister

masz ty rozum i godnosc czlowieka?

ocenił(a) serial na 10
niwrok_2015

Szkoda jej, świetna była;)

ocenił(a) serial na 9
niwrok_2015

Nie oglądałem jeszcze, ale mam pytanie co stało się z Elarią też R.I.P?

ghost21

Nie, ale raczej już jej nie zobaczymy w serialu....można rzec że dobiegła do mety.

ocenił(a) serial na 9
kuki7

Aha rozumiem. Myślałem że Góra ją zabije

ocenił(a) serial na 8
ghost21

SPOILER

Cersei zamknęła ją i jej córkę w lochach, wcześniej zatruwając córę tą samą trucizną, którą Ellaria otruła Myrcellę. Na cudowny ratunek raczej nie ma co liczyć, więc Ellaria jest zmuszona patrzeć jak jej córka będzie się wręcz rozkładać i gnić od środka.

KONIEC SPOILERA

ocenił(a) serial na 8
Necto

Jednego nie rozumiem. Dlaczego Tyene ma umierać rok, skoro Myrcella umierała tylko jeden dzień i bezboleśnie? To jednak chyba nie ta sama trucizna.

ocenił(a) serial na 6
niwrok_2015

Źle zrozumiałeś. Tyene nie ma umierać rok- Tyene umrze tak jak Myrcella bo Cersei użyła tej samej trucizny co przedtem Ellaria (sama o tym mówi, że Qyburn to mądry człowiek i powiedział jej co i jak). Tortury Ellari mają polegać na tym, że będzie patrzeć na śmierć córki i na jej rozkład. Będzie oglądać jak jej córka zgnije i zamieni się w szkielet.

ocenił(a) serial na 8
AlexisAthene

Aha. Ale Tyene jeszcze żyje, czy już nie?

ocenił(a) serial na 6
niwrok_2015

Pod koniec odcinka jeszcze żyła- szamotała się w kajdanach. To nie jest trucizna która jakoś błyskawicznie działa.

ocenił(a) serial na 8
AlexisAthene

Dziękuję za informacje. Chyba rzeczywiście poza Nocnym Królem nikt nie dożyje końca wojny

ocenił(a) serial na 10
AlexisAthene

Trucizna może działać szybciej, na wskutek silnych emocji (np. podniecenie Bronna przez Tyene).

ocenił(a) serial na 8
12Lisek

Mi sie wydaje ze to jednak nie koniec z Ellaria. Mysle ze ona jednak spotka sie z Górą

niwrok_2015

Qyburn wyraźnie mówił, że to zależy od różnych czynników. Nie znamy także dawki. No i na koniec - nie wiem, czy całość nie jest psychiczną torturą, a trucizny w ogóle nie było ;-).

kuki7

Ciekawe co z Yarą. Bo Ellaria to wątpie, żeby mogła coś jeszcze zrobić.

filmowy_laufer

Losy Yary nie są znane, Cersei niema zatargów z żelaznymi chyba że jej wujaszek coś dla niej i dla Theona szykuje.

niwrok_2015

Kurde, dawno mnie nie poruszyła tak czyjaś śmierć w tym serialu. Kochałam tą babinkę. :(

użytkownik usunięty
niwrok_2015

Należało jej się za Joffreya.

ocenił(a) serial na 8

Nie. Za Joffreya zginął już lord Mace. Pierworodny za pierworodnego. Rachunki powinny być wyrównane, mordowanie całego rodu to zbrodnia.

użytkownik usunięty
niwrok_2015

Ale tu nie chodzi o jakąś prywatną zemstę matki.
Olenna zamordowała króla i zapoczątkowała wydarzenia, które doprowadziły do upadku Tyrellów.

ocenił(a) serial na 8

Zabijając tego króla przysłużyła się państwu, które chociaż na 2 lata dostało Tommena

użytkownik usunięty
niwrok_2015

Gdyby go nie zabiła, Tyrion nie zabiłby Tywina, Cersei siedziałaby cicho, nie byłoby żadnej wojny z wróblami, i Tyrellowie nadal mieliby wpływy. Ona to wszystko zapoczątkowała.

ocenił(a) serial na 8

Joffrey byl strasznym kretynem i dobrze ze zginal. Pamietacie jego dzialania w czasie bitwy? jaki bylby z niego wladca/\

użytkownik usunięty
zrodlana_woda

Dobry, zwłaszcza z Tywinem jako namiestnikiem i Margaery jako królową. Babka wszystko zniszczyła i to się na niej zemściło. Poza tym był młody i miał czas, skąd miał mieć doświadczenie w bitwie?

ocenił(a) serial na 10
zrodlana_woda

Jak powiedziała Lady Olena.... : Joff zawsze był p#zdą....

użytkownik usunięty
ArcyLado

Olenna: Cersei zrobiła takie rzeczy, o których mi by się nawet nie śniło. Jest potworem.
Też Olenna: To ja otrułam twoje dziecko, które skonało w ramionach matki, a później wrobiłam dwie niewinne osoby, w tym jedna została prawie skazana na śmierć, co nie przeszkadzało mi siedzieć z nią przy jednym stole, żeby dostać swoją zemstę. Jak mogliście zabić moje niewinne wnuki :(

Hipokryzja. Fajna postać, ale zasłużyła na to jak nikt inny.

ocenił(a) serial na 8

Nie. Nie zasłużyła na śmierć.

użytkownik usunięty
niwrok_2015

To kto zasłużył, Mace? :D Jakąś logikę Ellari tu stosujesz.
Zasłużył ten kto zabił czyli Olenna, w dodatku poetyckie oko za oko, czyli śmierć przez otrucie, z tym że Lannisterowie okazali jej łaskę, której Joffrey nie dostał.
Nie mówiąc już o tym, że gdyby nie Jaime, Tyrion zapłaciłby za to morderstwo głową.
Trochę obiektywizmu, ja też nie lubię Cersei, ale ten czyn dał jej pełne prawo spiskować przeciwko Tyrellom. Babcia Oleńka myślała, że uda jej się uniknąć kary, bo cała wina pójdzie na Tyriona i z jego śmiercią sprawa się zakończy.

ocenił(a) serial na 8

Ani Mace, ani żaden Tyrell nie załużył. Na śmierć zasłużył Joffrey, Cersei i Tywin za kłamstwo, uzurpację Tronu i uciskanie poddanych. Ellaria też, za morderstwa niewinnych osób, uzurpację i zdradę stanu. Ellaria i Cersei są siebie warte, degeneratki.

użytkownik usunięty
niwrok_2015

Jakie kłamstwo? Joffrey do końca życia był przekonany, że jest synem i prawowitym następcą Roberta.
Większość do tej pory uważa, że Littlefinger zdradził Neda i powinien za to umrzeć, a Olenna zamordowała króla, przed którym uklękła, przy jego własnym stole, i dostała prawie identyczną śmierć, i nagle biedna babcia, czym sobie na to zasłużyła.

ocenił(a) serial na 8

Kłamstwo Tywina i Cersei. A także królobójstwo tej drugiej. Za to oboje zasłużyli na śmierć. Joffrey, który był ich narzędziem też. Nie można było już go naprawić, poza tym gdyby dowiedział się, że jest uzurpatorem abdykowałby? Naprawdę nie sądzę. Littlefinger jest ciekawą postacią i trzymam kciuki żeby przeżył. Zdradził Neda, bo Ned był słaby.

użytkownik usunięty
niwrok_2015

Kiedy Cersei zamordowała jakiegoś króla? Chyba pomyliło ci się z Jaimem, a nie widzę Królobójcy na twojej liście.
Tywin był ślepy, jedynie Cersei i Jaime zasłużyli na ścięcie za zdradę królestwa. Nie wiem czemu pomijasz Jaimego, Cersei sama sobie tych bękartów nie zrobiła.
Joffrey nie abdykowałby, bo nie ma tak naprawdę dowodu na to, że nie jest synem Roberta. To wyglądałoby na spisek jego wrogów. Tym bardziej w serialu, jeżeli nasienie Baratheonów jest silne, to dlaczego Shireen nie miała czarnych włosów.

ocenił(a) serial na 9
niwrok_2015

Jaką uzurpację? Po śmierci Roberta, królem został uznany przez niego za syna Joffrey, następnie jego brat, Tommen. Jako, że Stannis i Renly już po śmierci Tommena nie żyli, chyba naturalne, że matka Króla przejmuje po nim koronę, w przypadku braku potomków/żony. Była jego najbliższym krewnym.

Ellaria natomiast zasługuje na nagrodę dla największej hipokrytki. Po śmierci kochanka, mści się na jego rodzinie... oby Góra zjednoczył ją z jej Oberynem.

ocenił(a) serial na 8
truegod

Tommen był uzurpatorem, bez żadnego pokrewieństwa z Targaryenami i Baratheonami. Lannisterowie nie mają praw Tronu. Legalną królową jest Daenerys, a po niej Jon Snow.

ocenił(a) serial na 9
niwrok_2015

Nie. Targaryanie zostali obaleni. A Tommen był uznanym przez Roberta za syna Baratheonem. Prawo jest prawem. Uznał go, więc korona mu się należała.

ocenił(a) serial na 8
truegod

Nie.

ocenił(a) serial na 8
truegod

nie sądzicie że śmieszne jest wymienianie kto zasłużył na śmierć i dlaczego? przeciez zawsze będą 2 strony i 2 racje.
zwłaszcza gdy mówimy o Grze o tron która nie toczy się we współczesnych czasach i inne jest poczucie sprawiedliowsci

użytkownik usunięty
zrodlana_woda

Śmieszna jest jedynie logika według której na śmierć zasłużyły tylko te postacie, których nie lubisz.
Mi chodziło o obiektywne spojrzenie, Olenna zapłaciła za swoją nieprzemyślaną zbrodnię i zginęła w ten sam sposób, co jej ofiara, czyli oko za oko. Tak jak na przykład Olly zastrzelił z łuku Ygritte, która zastrzeliła jego ojca. I co ważne obiektywnie patrząc jej czyn doprowadził do upadku rodu Tyrellów, jedyna osoba, która skorzystała na śmierci Joffreya to Sansa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones