Good Girls
powrót do forum 4 sezonu

Niech mi ktoś proszę wyjaśni bo nie ogarnęłam i nie pamiętam szczegółów poprzedniego sezonu - dlaczego aresztowano Annie, a nie Beth?

anniepat

Ok, już wiem. Dla innych, którzy też się zastanawiają, odpowiedź jest w 32 minucie 1 odcinka 4 sezonu :)

użytkownik usunięty
anniepat

Ja dalej nie rozumiem, możesz wyjaśnić?

anniepat

Ja też. Odpowiedź w 32 min 1 odc 4 sezonu? Tam jest tylko rozmowa Annie z ,,gorylem", że odciski palców Beth nie powinny być na broni. I co, ,,goryl" mówi, Ok, zetrę je ale zostaw swoje? Dla mnie to się kupy nie trzyma ;)

viking666pm

A ja mysle, ze wszystko ładnie sie zazębiło, porwanie Annie nie bylo dla mnie jasne po co i dlaczego, ale chodzilo w nim o to, by zdobyć jej odciski palców i pozniej je podmienić. Beth jest zbyt cenna dla Rio, by wsadził ja do wiezienia :P

viking666pm

Wg mnie można się domyślić, że Annie zgodziła się podmienić odciski Beth na swoje własne. Ot taka siostrzana miłość. Nie mogła przecież poprosić, żeby zwyczajnie broń wyczyścić, bo gangusy musiały mieć na nie jakiegoś haka i taka prośbą by nie przeszła. W finałowym odcinku kiedy dziewczyny rozmawiają o zostawieniu broni na podłodze po postrzeleniu Beth, po minie Annie widać, że doskonale wie co policja na tej broni znajdzie i że niebawem będzie aresztowana.

ocenił(a) serial na 7
anniepat

Tylko jaki był cel tego aresztowania? żeby zatrzymać go na miejscu? a tego brata- kuzyna aresztowali ci agenci w koncu?

aklujada

A nie będzie jeszcze dwóch dodatkowych odcinków zamiast 5 sezonu?

ocenił(a) serial na 7
anniepat

Była taka rozmowa w finałowym odc.? O tym żeby zostawić broń przy Beth? Po przeczytaniu komentarza szukałam i nie widziałam tej sceny..

ocenił(a) serial na 9
anniepat

I w scenie Rio z bratem-kuzynem (ta z koszykowka, kiedy Annie jest porwana) Rio mówi, że trzeba uderzyć w najczulszy punkt. I ta sama odpowiedź pada z ust brata kuzyna kiedy jest w więzieniu.

anniepat

Rano skończyłam ostatni odcinek i cały dzień myślę o co twórcą serialu chodziło.. poszli bardzo na skróty i przez to dużo scen nie jest wyjaśnionych w prosty sposób.
Annie pewnie zamknęli, bo Rio z Beth musieli raz na zawsze pozbyć się dowodów na Beth, żeby mogła zostać politykiem i przejąć stanowisko brata/kuzyna, którego też wsypali. Dwie pieczenie na jednym ogniu.
Zastanawiam się tylko, jak Beth może nie mieć wyrzutów sumienia, że Annie poszła do więzienia, mimo że siostra pewnie dobrowolnie podjęła taką decyzję (niby miała najmniej do stracenia z całej trójki)..
Ale dalej nie wiem co się stało z szefem sekty kosmetycznej ? W końcu niby mężowie zabili go jak mieli okazję? Wątpię, ale on stanowił problem i tego nie wyjaśnili do końca..
Ogólnie chaotyczna ta końcówka.
Wiadomo tylko, że teraz Beth jest szefową gangu i że się uzależniła od adrenaliny. Nie mogłaby wrócić do normalnego życia, bo ją to nie kręci. No i Rio nie przyzna tego, ale jednak Beth jest dla niego ważna w życiu i nie dałby jej nikomu skrzywdzić.

anniepat

Przypomnijcie sobie rozmowę Rio z bratem w więzieniu. Radny mówił "posłuchałem Twojej rady, uderzyłam tam gdzie najmocniej zaboli". Chciał dać nauczkę Beth za to włamanie, więc wrobił Annie, która dla Beth jest najważniejsza.

anniepat

Można zbudować parę hipotez dla zakończenia ostatniego odcinka, lecz biorąc pod uwagę relacje między bohaterkami , RIO i jego bratem -kuzynem, a także tym jak zachowuje się Rio wobec Beth w ostatnim odcinku, widzę to tak :
1. Rio zakochał się w Beth - i przecież ze wzajemnością. Zrozumiał to dostatecznie mocno gdy jego brat - kuzyn zaczął rywalizować o jej względy z zamiarem odebrania Dziewczyny Rio ( w ostatnim odcinku Rio mówi do Beth : możesz miec kochanie wszystko, wystarczy poprosić. Ponadto puka do drzwi jej kuchni; oddaje rzeczy ukradzione wcześniej z domu, Mówi "Bratu" iż nie może jej skrzywdzić; zaś Beth iż jego "brat" został ich wspólnym przeciwnikiem;
2. "Brat-kuzyn" współpracuje również z Mickiem , który oddaje świadomie niecelny strzał do Beth , mówiąc o poniesieniu konsekwencji;
3. Konsekwencją dla Beth ma być nie śmierć lecz pójście do więzienia i w ten sposób odegranie się przez Brata na Rio ( czyli utratą Beth. Brat RIO ma pełna świadomość tego iż Beth zawróciła młodszemu bratu w głowie );
4. Starszy "Brat- Kuzyn" zawsze dostawał wszystko i wywyższał się nad RIO. Tym razem RIO postanawia ukarać "Brata-Krewnego" i wybiera Beth w połączeniu z zemstą na Bracie ( To RIO daje Beth materiały kompromitujące Brata radnego);
5. DLACZEGO ANNIE JEST ARESZTOWANA ? : plan Nicka , czyli "Brata" Rio spala na panewce. Dlaczego ? : nie wie on iż w jednym z poprzednich odcinków, Annie podziwiając Beth jak kochająca jest matką a zaraz będąc pełną wyrzutów sumienia nad niedoskonałością swojego macierzyństwa, podmienia na pistolecie odciski placów na swoje. To ten sam pistolet z którego wcześniej zastrzelono Lucy, graficzkę.

Prawdziwą puentą całej serii jest to iż mężowie zarówno Rudy jak i Beth, mają rację. Beth jest uzależniona od adrenaliny i od Rio. Nie jest wspaniałą matką , w przeciwieństwie od Annie, która robiła przez wiele odcinków wszystko by syn ją kochał , podziwiał, szanował. Niestety, ostatecznie to ona idzie do więzienia za zabójstwo, zamiast swojej koleżanki.

piotrohey1

Dobra, to dlaczego agenci na końcu widząc kto został zabity z tej broni mówią, to nie nasza sprawa??

ocenił(a) serial na 6
Katherine0110

Też mnie to zastanawia...

ocenił(a) serial na 7
Katherine0110

W sensie wiedzieli, że odciski Beth miały być na broni a jakimś cudem są jej siostry. Dlatego mówią, że to "siostrzane potyczki" i "nie nasza sprawa" a dowody mówią same za siebie - po prostu rozwiązali sprawę tak jak wskazywały dowody.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones