PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840024}

Gambit królowej

The Queen's Gambit
8,1 165 409
ocen
8,1 10 1 165409
6,9 34
oceny krytyków
Gambit królowej
powrót do forum serialu Gambit królowej

... tym bardziej nużący serial. Początki jak grała w sierocińcu i wygrywała pierwsze turnieje ok ale później traci impet.

7/10

ocenił(a) serial na 8
Freddie

Dokładnie miałam takie same odczucia. Pierwsze 4 odcinki bardzo dobre, 5 odcinek zaczął spadek.

ocenił(a) serial na 8
Freddie

ta, a w czwartym odcinku mozna wylaczcy bo dalej juz tylko gorzej

Freddie

Napisałam to w osobnym wątku ale skopiuje też tutaj.

Przeglądnęłam całe forum, ale nie znalazłam nic na ten temat. Po zakończeniu serialu myślałam, że ten serial to coś rewelacyjnego, ale to zakończenie coś mi nie leżało. Po całości walki głównej bohaterki z nałogami i utratą bliskich było zbyt słodko zbyt cukierkowo po prostu coś mi nie pasowało. I wtedy porozmawiałam ze znajomą, która podzieliła się ze mną teoria, która znalazła. Że Beth po uderzeniu w głowę o stół już nie wstała. Ze to był moment, kiedy zmarła a ostatnie realne wydarzenia to odwiedziny Harry ego, który jednak poddał się w pukaniu do drzwi. Siódmy i ostatni odcinek dzieje się w umyśle Beth na co wskazuje wiele małych detali. Po pierwsze przedstawienie Rosji, która nie wyglądała tak w latach 60. Ale tak wyobrażała sobie ją Beth, która nigdy w Rosji nie była. Następnie śmierć konserwatora z sierocińca oraz stwierdzenie dyrektorki, że powinna być w kaplicy. W końcu umarła... Oraz że nagle wszystko było tak idealne że aż niemożliwe. Nagle znalazła się przyjaciółka z sierocińca. Świetnie się jej powodzi, ma drogie auto i nawet masę pieniędzy, które może pożyczyć. Następnie Rosja, gdzie Beth bez tabletek i alkoholu wygrywa wszystko i kłaniają jej się mistrzowie z Rosji. Kraj jej dopinguje a mistrzowie podziwiają i przegrywają i gorąco gratulują. I ta scena na końcu jakby idealne zakończenie. Ta biel... Jestem ciekawa co sądzicie o takim zakończeniu? Mnie bardzo satysfakcjonuje, bo nie jest cukierkowym typowym zakończeniem Hollywood, przynajmniej nie w realnym życiu.

doma246

tak mozna tlumaczyc niemal kazdy film ze pol filmu dzialo sie w glowie bohatera. nie, to nie jest...



SPOILER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

















Drabina Jakubowa ;)

Freddie

Dla mnie nawet poczatki w sierocincu byly dosc nudne, najlepsza czesc to ta wlasnie, gdy zaczela grac w turniejach oraz koncowka z Dorocinskim. Nastawilam sie na super serial ale to mocny przecietniak. Plus za Dorocinskiego, uwazam, ze byl swietny w swojej mini roli.

Freddie

U mnie było podobnie. 1-4 super, piąty fatalny, mega nudny, i 6-7 super :)

Freddie

odcinek 1, 2, 3 bardzo dobry, w 4 widać wyraźne zwolnienie, 5-6 nuda, 7 od drugiej polowy wraca na wlasciwe tory.

ocenił(a) serial na 8
Freddie

Tak, im dalej w las tym słabiej, ale to klątwa wielu seriali. Mimo wszystko całość się broni, i tak jest bardzo dobrze jak na netflixa. Boli może tylko ostatni odcinek, który jest zbyt cukierkowy jak ktoś pisał już wyżej i momentami aż mdli (przyjazd niedoszłego kochanka do Moskwy). Za to głowna postać fajnie wykreowana przez obie aktorki, każda zagrała to b. dobrze. Rzadko polecić można cos z Netlixa ale ten serial akurat tak, mimo cieńkiego końca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones