Gabinet osobliwości Guillermo del Toro
powrót do forum 1 sezonu

To już było. Dokładnie ten sam, lekko ironiczny klimat horroru z przesłaniem.

ocenił(a) serial na 6
Bozena_Myszor

Oglądając miałam takie samo wrażenie, jakbym oglądała nowe Opowieści z krypty.

ocenił(a) serial na 6
Bozena_Myszor

To jest właśnie zaleta. To są odświeżone "Opowieści z Krypty". Jako fanka oryginału brakowało mi czegoś takiego, bo stare odcinki dobrze znam - tutaj mamy odświeżoną formułę na poziomie, który umożliwiają dzisiejsze możliwości techniczne (tamta formuła była dużo bardziej amatorsko, kiczowato wykonana, co dodawało jej z jednej strony specyficznego klimatu, ale jak zobaczyłam pierwsze dwa odcinki "Gabinetu..", to zrozumiałam, że potrzebowałam też czegoś dużo bardziej realistycznego - i dostałam. SUPER!).

ocenił(a) serial na 7
Bozena_Myszor

Jeśli miałbym porównać ten serial do "Opowieści z krypty" to tylko do wersji z 1972 bo na pewno nie do tych serialowych, bo to całkiem inny klimat, inny rodzaj grozy i przede wszystkim innym rodzaj humoru.

Dude_

No tak, właśnie tę wersję miałam na myśli. Może teraz
faktycznie odświeżona, z nowymi pomysłami, ale to wciąż ten sam klimat.

Bozena_Myszor

Też. Choć mi w pierwszej kolejności skojarzyło się z Alfred Hitchcock przedstawia. W sumie to taki trochę mix.

majoballs

Tak, faktycznie. Też dobre skojarzenie, klimat Hitchcocka niepowtarzalny.

ocenił(a) serial na 6
Bozena_Myszor

Ten cały styl,na początku zapowiedz odcinka,teatrzyk,stroje,sama nazwa to mi wszystko cos przypomina tylko nwm co?
Sam enigmatyczny,troche mroczny,podejzany prowadzacy

Na pewno opowiesci z krypty

Bozena_Myszor

Zdecydowanie bardziej mroczne od Opowieści z krypty

ocenił(a) serial na 6
Bozena_Myszor

Historie i ich klimat jest znacznie bardziej straszny,ciekawy,dopracowany,interesujący i z wiekszym budzetem w porównaniu do opowiesci z krypty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones