Gabinet osobliwości Guillermo del Toro (2022)
Gabinet osobliwości Guillermo del Toro: Sezon 1 Gabinet osobliwości Guillermo del Toro Sezon 1, Odcinek 4

Outsiderka

The Outside 1h 4m
6,1 2 132
oceny
6,1 10 1 2132
Gabinet osobliwości Guillermo del Toro
powrót do forum s1e4

Sama historia dość ciekawa, natomiast uważam, że początkowe słyszenie przez główną bohaterkę głosów w domu, rozmowy z postaciami w telewizorze i abstrakcyjność całej przemiany byłyby idealnym wprowadzeniem do ciekawszego zakończenia: cała przemiana była wytworem wyobraźni, wynikającym z choroby psychicznej głównej bohaterki. Ja dodałbym po finale odcinka dodatkowe sceny z flashbackami, które pokazywałyby, że po otrzymaniu na imprezie kremu bohaterka faktycznie dostała wysypki, faktycznie zamówiła dodatkowe kremy (po "rozmowie" z wyłączonym telewizorem), faktycznie dostała wysypki, mimo to stosując krem, który tylko pogarszał jej stan... faktycznie zabiła i wypchała męża... natomiast w momencie wypychania go przyjechała policja (z którą przecież jej mąż (funkcjonariusz) rozmawiał w momencie zabójstwa więc logiczne, że znając go, pojechaliby sprawdzić co się stało... i puenta: tę całą piękną scenę z osiągnięciem lepszego wyglądu i akceptacji "koleżanek" wyobraża sobie siedząc w stanie katatonii w jakimś zamkniętym ośrodku psychiatrycznym.

ocenił(a) serial na 5
karwo88

Ale przecież finał (jak i cały odcinek) można właśnie dowolnie interpretować. Gdyby wyjaśnili wszystko jak krowie na rowie, że to były tylko halucynacje dostalibyśmy dużo gorszy finał.

ocenił(a) serial na 7
karwo88

To właśnie to, że odcinek został zrobiony tak a nie inaczej doprowadziło do twojej interpretacji, a to chyba fajnie, nie?

ocenił(a) serial na 7
karwo88

Też mi tego brakowało. W sensie ja rozumiem, że otwarte zakończenie pozostawia możliwości własnej interpretacji, ale tu po prostu bez tego ma się wrażenie braku morału, który aż krzyczy przez cały odcinek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones