PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467127}
7,7 26 703
oceny
7,7 10 1 26703
6,7 3
oceny krytyków
Fringe: Na granicy światów
powrót do forum serialu Fringe: Na granicy światów

Ktos cos skopal.

ocenił(a) serial na 4

Jest zagadka, jest tajemnica, jest tez i konflikt. Dlaczego zatem mam uczucie niedosytu?
Zagadki zbyt szybko znajduja rozwiazanie zas tajemnica brak tajemniczosci, tej subtelnej mgielki niedomowien. Serial porownywany jest do Archiwum X a tam az roilo sie od niedopowiedzen co czynilo caly obraz ciekawszym i utrzymywalo napiecie na wlasciwym poziomie.
Relacje miedzy postaciami z pozoru pelne dramatyzmu z biegiem czasu traca na intensywnosci i wiarygodnosci. Naiwnosc bije z kazdej minuty filmu czy to w kwestji relacji miedzypersonalnych czy tez problemow naukowych.
Nieco smaczku dodaje calej produkcji postac Waltera Bishopa, rewelacyjnie zreszta zagrana. Natomiast Anna Torv, hm... nijak mi tutaj nie pasuje, ponadto wyczuwam brak obowiazkowej chemii miedzy nia a Joshua co rzecz jasna odbija sie na filmowym romansie, ktory robi sie mialki i malo wiarygodny.
Wielka szkoda bo sam pomysl mial potencjal.

ocenił(a) serial na 9
dagnymaya

Ile odcinków/sezonów oglądałaś? Tajemnica jest tam od samego początku, do samego końca, i dopiero w ostatnim sezonie jest jej wyjaśnienie. Trzeba umieć oglądać z uwagą :)
Jest też masa zagadek która natychmiastowo wyjaśnienia nie znajduje aż do końcowych odcinków. A w Archiwum X wku.rw... własnie to że porobiono miliard tajemnic, i na koniec ich nie wyjaśniono tak jakby conajmniej autorzy nie wiedzieli co mają z tym zrobić. To samo z resztą producent zrobił w Millenium które było postrzegane jako duchowy następca AX - zostajemy na koniec bez odpowiedzi.
>Relacje miedzy postaciami z pozoru pelne dramatyzmu z biegiem czasu traca na intensywnosci i wiarygodnosci. Naiwnosc bije z kazdej minuty filmu czy to w kwestji relacji miedzypersonalnych
Skoro już rzucasz tak poważne oskarżenia to fajnie by było gdybyś umiał podać przykłady i to uzasadnić, zamiast pisać ogólnikami.
>nijak mi tutaj nie pasuje, ponadto wyczuwam brak obowiazkowej chemii miedzy nia a Joshua co rzecz jasna odbija sie na filmowym romansie, ktory robi sie mialki i malo wiarygodny.
To jest kwestia gustu, i odczucia, a nie obiektywna prawda. Dla mnie wręcz przeciwnie, co z resztą widać w wielu momentach rozpaczy gdy jedno musi walczyć o drugiego, czy po końcowym odcinku.

ocenił(a) serial na 5
Floyt

Tylko gupkom sie ten gniot podoba

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones