PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849829}

Ferajna z Baker Street

The Irregulars
5,6 2 859
ocen
5,6 10 1 2859
Ferajna z Baker Street
powrót do forum serialu Ferajna z Baker Street

Boże czy wy ludzie możecie się ogarnąć z tym rasizmem? Pod każdą produkcją gdzie główne rolę lub znaczące gra osoba czarnoskóra leje się nic innego jak niezadowolenie, a zwłaszcza przy produkcjach Netflix'a. Czemu wam tak przeszkadza to, że bohaterowie nie są biali?! Ja nawet na to uwagi nie zwracam, ludzie jak ludzie. Jest XXI wiek a wy się zachowujecie jak ludzie średniowiecza. Już nie wspomnę o tym, że ludzie tak samo a nawet gorzej reagują na homoseksualnych bohaterów...

użytkownik usunięty
xo_Dreamer_xo

Jak zmieniają kolor skory postaci historycznych to trochę przeginka, nie uważasz? Może czarny Jan Paweł Drugi np.? ;-) Ale jak już tu się plują o to, że fikcyjny doktor watson (i to jeszcze w takiej, wywalającej wszystko do góry nogami interpretacji), jest ciapaty, to przecież ludzkie pojęcie przechodzi. Tacy ludzie powinni się leczyć psychicznie na nienawiść.

Jeżeli film jest dokumentalny albo występująca w nim osoba jest prawdziwa, a aktor obsadzony w roli jest innego kolory skóry to ja rozumiem oburzenie ale żeby tak pluć jadem na fikcyjne zdarzenie to naprawdę trzeba mieć coś z głową...

ocenił(a) serial na 7

Ciapaty? Może trochę szacunku?

użytkownik usunięty
terpentynka

Yyyyyyy, ale że uznajesz słowo ciapaty za pejoratywne? Białasie Ty jeden, o! Wyciągnij kij z dupska swojego.

xo_Dreamer_xo

To raz. A dwa świrują już ostro na forum filmwebu. Fabuła, fikcja, fantazja, itd. nie jest traktowana jak film i nie oddają się wizji twórców tylko wszystko traktują jak film dokumentalny. Wariactwo.

gerberki

Oni myślą że jak film dzieje się w dawnych czasach to wszyscy muszą być biali bo wtedy segregacja rasowa była na porządku dziennym a to, że film jest fikcją jakoś im z tępej głowy umyka.

xo_Dreamer_xo

Tu nie chodzi o rasizm a logikę rozumowania, fizykę i wiele innych czynników, które sprawiają , że postrzegamy świat taki jaki jest naprawdę.
Nie przeszkadzałby tobie film w którym wszyscy by chodzili na głowach? Ludzie nie gineli by od ognia a ryby by fruwały, natomiast ptaki nie topiły w oceanach? Jak sądzisz jakby czarnoskóry widz odebrałby taki serial np Zulu Chaka w którym króla murzynów zagrałby Mel Gibson, można by zrobić Pasję w której Jezusa na krzyżu zagrałby czarnoskóry aktor, Krzysztof Kolumb to kolejny film w którym dopływa do ameryki i indian grają chińczycy a film o Mike Tysonie grałby główną rolę Gołota.
Wiec albo nie dorosłaś do kina i poziomu logiki albo mózg zdeformowały tobie Manga i inne duperele i postrzegasz świat jak po haju LSDi.
A to już dla normalnego biegu sprawy jest niebezpieczne. Nie zmienisz tego że krowa daje mleko a ptak lata, no chyba że tobie nie przeszkadza świat z latającymi świniami i krowami znoszącymi jajka albo murzynką Czerwonym Kapturkiem.

Ybor

Przykłady filmów które podałeś podlegają pod filmy historyczne a jak wcześniej napisałam jest to JEDYNY wyjątek, w którym aktorzy powinni być odpowiednio dobrani. Filmy w których "ryby fruwają a ptaki się nie topią w oceanach" nazywają się fantasy, a jak wiemy fantasy nie ma nic wspólnego z prawdziwym życie więc kolor skóry nie gra roli. A co ci przeszkadza to, że Czerwony Kapturek był by zagrany przez czarnoskórą kobietę? Czy Kapturek to postać historyczny lub prawdziwa? NIE! Więc kolor skóry nie ma znaczenia bo WSZYSCY JESTEŚMY LUDŹMI, a z Twojej wypowiedzi wynika, że ludzie o innym kolorze skóry są dla ciebie dziwadłem tak jak "latająca krowa". Brawo...

xo_Dreamer_xo

Widzisz nadal nie rozumiesz istoty świata i porządku natury a nawet prawdy , nawet mozna podciagnąć to pod historię i tu własnie sama sobie strzeliłaś w kolano. Święty Mikołaj postać fikcyjna jak również historyczna, albo nie nawet niech będzie dla ciebie ten czerwony kapturek, który jest basnią a i owszem lecz w kulturze europejskiej czy Chińskiej z ta róznicą że w wersji chińskiej zamiast wilka występował tygrys, a włoskiej - ogrzyca, mysliwy jak myśliwy niech będzie dla danego kraju autochtonem. Czy to chińczyk czy to niemiec będzie opowiadał i przedstawiał rysunkowo postać zgodną z jego kulturą i obyczajami tak jak afrykanie opowiadają swoje historie w których nie ma miejsca na białe postacie. Pewne niuanse i logika pojmowania porządku nakazuje czy to czarnym czy to białym czy żółtym i czerwonym trzymania się ustanowionych reguł. Jesli tego nie pojmujesz to tylko współczuć, bo idąc twoim naiwnym tokiem myslenia, w średniowieczu ryscerstwo to większości kobiety na koniach tylko proszę nie przytaczaj wyjątku fikcji Joanny Dark, baa ignorancja tychże porządków świata według twojego myślenia nie ma znaczenia bo WSZYSCY JESTESMY ISTOTAMI więc nie widzę powodu by być zażenowanym ślubę kobiety z psem czy koniem bo jak wiesz ludzie uprawiają seks ze zwierzętami dlaczego związek małżeństwa moze byc zarezerwowany tylko dla ludzi ? Właścicielka psa chce z nim wziąść ślub i co zabronisz jej ? zaprotestujesz? odpowiem tobie w taki sam sposób jak ty powyzej kto jej zabroni nawet jesli miała byc to fikcja filmowa? Pamiętaj kiedyś takie rzeczy nazywano sodomą i gomorą i niech ciebie nie dziwi że wielu ludzi porządku w którym się urodzili i wychowali irytuje taka zmiana jak czarnoskóry książe Anglii a jeśli chodzi jak to nazwałaś rasizm to więcej jego jest wśród murzynów jak białych i radzę sobie poczytać na ten temat.

Ybor

Czyli mam rozumieć, że Afryka jest dla czarnych, Azja dla Azjatów a reszta świata tylko dla białych?! No i kto tej babie która chce poślubić psa zabroni? Nikt. Ludzie mogą być zniesmaczeni i oburzeni ale świat się nie skończy.

"Czy to chińczyk czy to niemiec będzie opowiadał i przedstawiał rysunkowo postać zgodną z jego kulturą i obyczajami tak jak afrykanie opowiadają swoje historie w których nie ma miejsca na białe postacie."
W Ameryce jak i zresztą w Anglii różnorodność rasowa dla większości ludzi jest normalna więc chyba proste, że w ich produkcjach będą występowały osoby o innym kolorze skóry.

"a jeśli chodzi jak to nazwałaś rasizm to więcej jego jest wśród murzynów jak białych i radzę sobie poczytać na ten temat."
I co chcesz mi powiedzieć, że ty czy inny białoskóry czujecie się w opresji ze strony czarnoskórych? Piszesz mi, że to czarni są większymi rasistami, w jaki sposób? Jakoś nie widzę żeby czarni nękali białych albo narzekali, że jest ich wszędzie pełno.

xo_Dreamer_xo

1. własnie jak piszesz ludzie będą oburzeni dlatego masz odpowiedź dlaczego nie pasuje czarnoskóry aktor do białej postaci.

2. jest róznorodna, ale ze względu na geopolitykę ale to już dłuższy temat, nawiasem mówiąc dla rdzennych indian słowo amerykanina każdego koloru za wyjątkiem czerwonego, że ameryka to ich ojczyzna wywoła paradoksalny śmiech.

3. no tu totalny brak wiedzy i światopoglądu, pomijając dzielnice murzyńskie w usa, gdzie nie przezyłaśby jako biała jednej nocy, odsyłam na YT i obejrzenie filmów podróżniczych zwykłych ludzi a kropką nad i jest RPA zacznij najlepiej lekcje od tego, mordy na białych czy gwałty deklasowanie białych, dorzucę równiez niektóre kraje Ameryki PD.

Ybor

Zabawne, że nie przeszkadza Ci Jezus przedstawiany jako jasnoskóry i błękitnooki mężczyzna. Żyd pochodzący z Bliskiego Wschodu najprawdopodobniej miał ciemną skórę i ciemne oczy.

Morgana_filmweb

Dobry przykład, z tym że skąd wiesz jaki wpływ miało mieszanie się określonych ras człowieka zakładając istnienie osoby jaką był Jezus nie wiemy czy mniał karnację inną niż przedstawiana na portretach, zauważ że murzyn murzynowi nie równy a migracje ludności w tamtych czasach nie były żadkością. Także Rzymianie nie byli tam tylko pare miesięcy.

xo_Dreamer_xo

Zgadzam się z autorka postu. To jest tylko serial, a co za tym idzie wszystkie chwyty dozwolone. Gdyby był to film dokumentalny, na faktach, cokolwiek poważnego można drzeć koty. Uważam, że jeśli ktoś nawet chciałby zrobić nowa wersję Pottera w średniowieczu to niech robi, to jest wizja reżysera. Nie musimy się do wszystkiego zgadzać, a kino nie jest kierowane do każdej osoby, tylko do konkretnego grona odbiorców. Jedni lubią dramaty, inni postapo i nigdy nie obejrzą danego filmu, po to jest tyle rodzajów filmów czy seriali by każdy znalazł coś dla siebie. Nie chcesz, nie oglądaj, ale dodaj konkretny powód co Ci się nie spodobało a nie bo aktor jest czarny, za dużo tęczy. Bez odbioru.

xo_Dreamer_xo

Wiesz takie wpychanie na siłę czarnych gdzie popadnie ,tylko po to by się im przypodobać ( widz to widz) zakrawa właśnie na hipokryzje ,takie włażenie z wazeliną w ... bardzo irytuje inne osoby. W tym mnie także .Odpowiadając na pytanie czy mi to przeszkadza ? Tak ! Bardzo mi to przeszkadza .Bedę także bulwersował się gdy biały będzie grał Malcolma X lub Martina Luther King czy Mandele ponieważ będzie się to kłócić z moim postrzeganiem.Ciekaw jestem kto pierwszy by zaczął drzeć ryja gdyby role ss-manów grali czarni. Oni sami czy neonaziści   podnieśli  by  krzyk w przypływie oburzenia.

xo_Dreamer_xo

Nie kleisz. To nie ma nic wspólnego z rasizmem. Ludzie zupełnie słusznie dostają piany, ponieważ ta cała hucpiarska netliksizacja, polegająca w wtykaniu pigmentalnie uposażonych bez ładu i składu wszędzie, gdzie tylko się da oraz tam, gdzie się nie da, to zwykłe grandziarskie zawłaszczenie kulturowe. Nie, nie było w średniowiecznej czy renesansowej Europie czarnych królów ani królowych, nie, fikcyjni bohaterowie, jak np. wiktoriański detektyw, też nie byli wykoncypowani przez autorów jako czarnoskórzy, nie, czarne księżne, hrabiny i markizy nie roboły frekwencji na balach belle epoque. To jest, powtórzę, chamskie zawłaszczenie i fałszerstwo kulturowe, na które tak wyczuleni są postępacy, ale tylko wówczas, gdy dotyczy ono dorobku czarnych. Spróbuj napiąć wyobraźnię, jakie pandemonium politpoprawności by się rozpętało, gdyby Nelsona Mandelę, Matina Luthera Kinga czy Zulusa Czakę zagrał biały aktor. No właśnie.

rafael_w1974

To jest właśnie ta chora lewacka poprawność polityczna. Oni nienawidzą różnorodności, oni by chcieli wszystko ujednolicić... już raz próbowali (komunizm) a teraz próbują drugi raz, tylko innymi drzwiami.

xo_Dreamer_xo

Czy będziesz tak samo stanowczy gdy dr Mandellę zagra biały aktor? A jak Azjata zagra Kunta Kinte?? A może jak Krzyżacy będą Australijczykami?? Pele w biograficznym filmie widzę z rudymi włosami, nie sądzisz? Czego w tym wszystkim qrwa nie rozumiesz?? Co to ma wspólnego z rasizmem?? Mam znajomych Hindusów, osoby LGBT, Żydów. Nie jestem ani uprzedzony ani nie jestem rasistą ALE TO JEST ŻENUJĄCE CO ROBIĄ W NETFLIX czy HBO tudzież Disneyu.

zatkaokakao

Co innego zatrudnianie osoby o innymi kolorze skóry żeby grała prawdziwą postać a co innego wykłócanie się o fikcyjne postacie xd

xo_Dreamer_xo

Postacie? Przytoczyłem JEDNĄ fikcyjną a ty piszesz w liczbie mnogiej?? Czego nie zrozumiałeś z ogólnego sensu wypowiedzi? Zapytaj, pomogę. Może coś o CZARNEJ ANNIE BOLEYN napiszesz?? A może o tym, że wg serialu Bridgertonowie w wiktoriańskiej Anglii byli bogaci CZARNI SZLACHCICE? Ile jeszcze potrzebujesz NIE FIKCYJNYCH by zrozumieć, że to nie ma nic wspólnego z rasizmem a DUŻO z zakłamywaniem historii??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones