PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747016}

Fauda

8,0 11 317
ocen
8,0 10 1 11317
Fauda
powrót do forum serialu Fauda

Fauda (Chaos)

ocenił(a) serial na 10

To prawdziwa perełka...
Jest realistyczny niesamowicie.
Ten serial trzeba dawkować. Zrobił na mnie ogromne wrażenie .
Nie każdy może podzielić moja opinię, ale cały czas uważam że Izraelczycy mają rację.
Nigdy nie było narodu palestyńskiego byli tylko arabowie i ich zboczone ideały,popierane . przez komunę i były Związek Radziecki.
Izrael to 2000 lat historii. Podpieranie się Arabów państwowością to sztuczny twór który powstał z nazwy geograficznej.
Nigdy nie było było państwa Palestyna. Tereny te były pod kontrolą Brytyjczyków, którzy po II Wojnie Światowej, szybko się wycofali przewidując że to kocioł czarownic.
Przez prawie 50 lat Żydzi walczą o swoje miejsce. Otoczeni przez ludzi którzy ponad normalne życie, przekłada latanie z kałachem w imię swojej wiary, którą przerobili pod swoje zboczone ideały.
Fauda przenosi nas w Świat nieprzerysowany. Ukazuje emocje (bez patetyzmu) głównych bohaterów i jak kształtuje się ich życie, pod wpływem sytuacji, w których biorą udział...
Fauda przenosi nas też w rzeczywistość, która każdego dnia dzieje się tu i teraz. Prawie czuje się, pył, krew i kurz miejsc, gdzie toczy się akcaj filmu.
Tragedie ludzi pokazane są po obydwu stronach i tylko od nas zależy, z kim będziemy się identyfikować...
Trzeba oddać twórcom serialu, że nie gloryfikują żadnej postaci.
To nie jest serial strzelanka. Zawiedzie tych, którzy się tego spodziewali.
Gra aktorów, bez zarzutu, scenografia perfekt i sprawne dialogi wystawiaja tej produkcji najwyższe noty...
To moja opinia oglądacza, który kino izraelskie do tej pory traktował po macoszemu.
Daje 10/10 i czekam na 4 sezon.

ocenił(a) serial na 9
John_Freeman

To, że nigdy nie było państwa palestyńskiego nie znaczy, że walka o nie jest uzasadniona. Każdego państwo kiedyś powstało a wcześniej nie istniało. Ba, powstało szereg państw w okresie krótszym niż trwa walka Palestyńczyków i na stałe się wpisały w mapę świata i ich miejsca nikt nie neguje, choć wcześniej ich przecież nie było.

Argument, że Palestyńczycy to Arabowie i państwo palestyńskie im sie nie należy jest żaden, bo mamy na świecie już kilkanaście państw arabskich. Arabowie przestali być już jednym narodem a na bazie tychże państw budują mniejsze i odrębne byty narodowe. Stąd i zaangażowanie Palestyńczyków, którym nie wystarcza już być "tylko Arabami".

Osobiście Palestyńczykom absolutnie w tej ich walce nie kibicuję, acz doskonale ich rozumiem i szanuję ich pobudki.

ocenił(a) serial na 1
John_Freeman

ty jesteś serio taki głupi? Tragedia to jak ginie żyd a Palestynczykow zabijają jak psów... Ot twój zydowski obiektywizm.

Filip_Poteruhin

Obrażanie kogoś, bo ma inne poglądy - poniżej poziomu tego forum.
Tragedia to jest wtedy jak terroryści zabijają niewinnych ludzi, np. ostrzeliwują ze Strefy Gazy rakietami izraelskie osiedla mieszkaniowe.
Poczytaj coś więcej o historii, np. o Monachium, Entebbe, o Czarnym Wrześniu - wtedy pogadamy.
Czytałem kiedyś, że jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia to powinno się milczeć, co i Tobie polecam.

ocenił(a) serial na 7
John_Freeman

Trudno mi się z tym zgodzić. Oczywiście, popieram istnienie państwa izraelskiego i rozumiem w jakim stanie zagrożenia ono od początku istnieje. Wiem też, że Palestyńczycy przed IIWŚ zaliczani byli do tzw. Arabów syryjskich, byli ich południowym odłamem, nigdy nie stanowili odrębnej grupy etnograficznej. Ale nie mogę popierać łamania praw człowieka, niezależnie od tego kto zaczął. Polityka władz izraelskich wobec zwykłych ludzi, odkąd do władzy doszedł Likud czyli taki izraelski PiS, jest skandaliczna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones