Fargo (2014)
Fargo: Sezon 4 Fargo Sezon 4, Odcinek 1
Odcinek Fargo (2014)

Welcome to the Alternate Economy

53m
6,8 337
ocen
6,8 10 1 337
Fargo
powrót do forum s4e1

Pierwszy odcinek

ocenił(a) serial na 10

Wyjątkowo słaby pierwszy odcinek, nudna akcja, nieciekawi bohaterowi i żarty niczym z komedii z udziałem Chrisa Rocka który jest tutaj kompletnie bezpłciowy. Pierwsze odcinki poprzednich sezonów były świetne i od razu wprowadzały postacie czarnych charakterów, które były świetnie zagrane, a także zawiązywały akcję, tutaj tego nie ma. Z plusów to zdjęcia i muzyka, ale no niestety nie ratują tego na razie, może jak Timothy wejdzie na ekran to coś się zmieni, ale na razie zapowiada się na klapę.

ocenił(a) serial na 9
Silvan12

Mam dokładnie takie same odczucia. Dość nudne wprowadzenie, jedynie na plus użycie muzyki z końcówki odcinka 2 sezonu 1 pod tytułem "Full Moon" i ewentualnie postać tej pielęgniarki. Zdjęcia faktycznie są dobre, ale to w zasadzie wszystko z pozytywów. Każdy z poprzednich sezonów miał naprawdę świetne wprowadzenia, zwłaszcza pierwszy ( ten pierwszy odcinek mnie zmiażdżył, aż tyle niespodziewanych zwrotów akcji już na samym początku, niczym w Breaking Bad.) Dwa pierwsze sezony tworzyły naprawdę całkiem ciekawą spójną całość. W trzecim było już gorzej. Opłacało się to głównie oglądać ze względu na dalsze losy pana Wrench'a, które zostały w nim wyjaśnione. Osobiście wolałbym ten trzeci sezon jako coś pomiędzy pierwszym, a drugim i wykorzystanie ponownie postaci panów Numbers'a i Wrench'a. Nie wiem w ogóle po co brali się za ten czwarty. Niby miało wyjść coś na styl drugiego, a jest na razie dość mdły. Czuję się prawie tak, jakbym oglądał kolejny sezon "Peaky Blinders", których fanem osobiście nie jestem. Tyle, że w "Peaky Blinders" jeszcze to jakoś wyglądało. Tu na razie szykuje się klapa, tak jak mówisz.

Ozzy234

Tez mam te same odczucia a Peaky Blinders odrazu mi nie podszedł a tu jest jeszcze gorzej:( po takiej przerwie i nie dali rady, mysle bo nawet jesli od 6 odcinka cos sie ruszy to tez o dwa poziomy nizej od poprzednich nawet gorszy 3 sezon przebija o dwa szczeble niestety nie da się chwalić na siłę

ocenił(a) serial na 10
Silvan12

Dobry odcinek oczywiście.

yossarian84

Nie jest dobry dzieciaku

ocenił(a) serial na 9
Silvan12

Bez przesady. Niemniej otwarcie odcinka drugiego rekompensuje wszystko, co mogło komuś się nie spodobać w pierwszym odcinku. Para uciekinierek ma potencjał na najlepszy duet gangsterski od czasów Pulp Fiction ;-)

ocenił(a) serial na 8
Silvan12

Na razie scenariusz d... nie urywa (jestem po 2gim odcinku) ale klimat i duch serialu jest utrzymany. Bohaterowie też są wyraziści i nie odstają poziomem od poprzednich sezonów. Czy serial bedzie tylko dobry czy genialny to już zależy od scenarzystów, odpowiem na to pytanie za kilka odcinków.

ocenił(a) serial na 7
Brat_Dextera

Czy po dwoch dobrych sezonach przeskoczyc od razu do czwartego czy jednak dac szanse trzeciemu?

ocenił(a) serial na 9
aronn

Daj mu szansę, ze względu na dalsze losy pana Wrench'a ( pojawia się tam jakoś w połowie ). W zasadzie tylko dla niego warto ten sezon oglądać.

ocenił(a) serial na 7
Ozzy234

A dwaj bracia?

ocenił(a) serial na 9
aronn

Ten ich wątek nie był jakoś specjalnie ciekawy. Daleko mu do dwójki Malvo-Lester, czy choćby tego małżeństwa z drugiego sezonu. Jedynym ciekawym aspektem, jest dziewczyna jednego z tych braci, która właśnie później ma największy wkład w ten sezon zaraz obok głównego antagonisty.

ocenił(a) serial na 7
Ozzy234

No ostatnie 4 odcinki 3 sezonu dobre,warto bylo jednak dociagnac do konca.

ocenił(a) serial na 7
Silvan12

W ogole mi ten sezon nie podszedł, straszna nuda, pasuje po 5 odcinku

ocenił(a) serial na 7
maggie_magda

Podobno od 6-go sie rozkreca,no ale ja na razie po pierwszym,tak wiec daleka jeszcze droga :(

ocenił(a) serial na 7
maggie_magda

No 6-ty jak na razie najlepszy,wreszcie to jest to,ogladaj.

Silvan12

Niestety po pierwszym odcinku zgadzam sie zobaczymy co dalej ale nie znaosi sie na coś dobrego niestety zdjęcia i dobra muzyka to zdecydowanie za mało

ocenił(a) serial na 9
Silvan12

Pierwsze odcinki poprzednich sezonów były przede wszystkim kluczowe, to tam zawiązywała się fabuła, wg schematu Fargo: zbrodnia, w którą wplątany jest szarak + lokalna policja, sprawiająca wrażenie nieudolnej i bardziej zajętej obiadem niż rozwiązaniem sprawy. Tu po dwóch odcinkach nic się nie dzieje, nie wiadomo o czym to będzie, poza tym, że o gangach i mam takie parcie na dowiedzenie się więcej, że trzeci odcinek mogę zobaczyć za tydzień albo za 2 miesiące i nie robi mi to różnicy. Nie tylko treścią, ale również klimatem i stylistyką nie przypomina to poprzednich sezonów.
Obstawiam, że Hawley miał scenariusz na nowy serial, ale FX nie za bardzo chciało ryzykować kasę na jego realizację, więc nazwali Fargo, żeby przyciągnąć widzów. Połączyli jedną czy dwie postacie z poprzednimi sezonami (dla scenarzysty 5 minut roboty) i gotowe.

ocenił(a) serial na 7
Ludwig_Feuerbach

I dalej tez slabo?

ocenił(a) serial na 10
aronn

Nie, rozkręca się i warto dać szansę. Najsłabszy sezon, ale spadają z bardzo wysokiego konia.

ocenił(a) serial na 8
Silvan12

zgadzam się

Silvan12

czemu oceniasz na 9?

Silvan12

Dokoncze,bo niechcacy mi sie kliknelo... Skoro slabe, to czemu az "9" dajesz? Mądrzysz sie wymieniajac aktorow i tworcow... Fargo to... Fargo i tyle.

ocenił(a) serial na 10
carlito86

Dlaczego 9? Bo pierwsze dwa sezony są według mnie wybitne, gdyby nie gorszy 3 i średni 4 dałbym 10.

ocenił(a) serial na 9
Silvan12

Kolejny świetny i pełen czarnego humoru sezon. I kolejna banda wiecznie niezadowolonych miernot, które w przerwie na zwalenie sobie (lub komuś) kapucyna muszą wygłaszać na Filmwebie swoje przesycone wrodzonym imbecylizmem kocopały. Nic tylko wziąć bejsbola i... rozegrać z serialowymi ciotuniami mecz.

ocenił(a) serial na 7
dustin_maratonczyk

Na razie jestem w polowie czwartego i jest dobrze,dobry poziom utrzymany.

ocenił(a) serial na 8
dustin_maratonczyk

haha;) dokladnie,jak dla mnie super! oby byl 5 sezon!

ocenił(a) serial na 9
Silvan12

Jestem po 2 odcinku i podoba mi się to niespieszne tempo, wprowadzanie postaci i ekspozycja. Długo broniłem się przed 4 sezonem, ale gdy zacząłem oglądać i zobaczyłem znajome mroźne krajobrazy - kupili mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones