Falcon i Zimowy Żołnierz (2021)
Falcon i Zimowy Żołnierz: Sezon 1 Falcon i Zimowy Żołnierz sezon 1, odcinek 1

Nowy ład

New World Order 51m
7,2 1 520
ocen
7,2 10 1 1520
Falcon i Zimowy Żołnierz
powrót do forum s1e1

Początek OK

ocenił(a) serial na 7

W odróżnieniu od Wandy ten nakręcili na poważnie, ale nie ustrzegli się elementów bez sensu - bohaterowie, którzy ocalili planetę mają problemy z kredytem w banku.

Raker_filmweb

Pewnie brali kredyt we frankach :D

ocenił(a) serial na 8
Raker_filmweb

To akurat realistyczne. Ocaliłeś Ziemię? Ale nikt Ci za to nie płacił. Masz stałe zarobki? Nie, to masz pecha, kredytu nie będzie. Nie każdy bohater to Stark czy Wayne, z portfelem bez dna.

ocenił(a) serial na 7
truegod

Nie przekonuje mnie to jakoś. Bankier wie kim jest Falcon. To sławna postać i nawet w celach reklamowych dałbym mu ten kredyt za darmo albo, jeszcze lepiej, podpisał z nim kontrakt marketingowy. Plakaty, książki, filmy, marketing.... wszyscy chcieliby żeby bohater ich reklamował.

Raker_filmweb

kto wie, może tak to rozwiążą w następnych odcinkach :-)

ocenił(a) serial na 8
Raker_filmweb

Prezes banku pewnie i by tak pomyślał, ale tu masz do czynienia z szarym pracownikiem. Przepisy mówią, bez stałych zarobków na danym poziomie kredytu nie będzie, to cóż... nie będzie. (zwłaszcza, że pracę ma raczej ryzykowną, padnie w czasie akcji, i któż dług spłaci wówczas?) Nie wiadomo o jaką kwotę się zresztą rozchodziło. Zamiast do banku, powinien udać się do przełożonego w wojsku, wyjaśnić sytuację i poprosić o pożyczkę. To prędzej by mu wyszło.

truegod

Ludzie naoglądali się Boysów i teraz myślą, że bohaterstwo polega na tym, że od czasu do czasu zagrasz w filmie o samym sobie, albo w reklamie red bulla. Taki Falcon nie pójdzie przecież to do banku i nie powie "dajcie mi 100 mln, bo pomogłem uratować świat i mi się należy".

ocenił(a) serial na 7
McGyverPL

Nie, nie pójdzie i nie powie. Bank sam go odszuka i zaoferuje miliony za reklamę.

ocenił(a) serial na 7
Raker_filmweb

problem jest taki, ze to nie pierwszy raz, gdy odmówiono im udzielenia kredytu. Twój pomysł ma sens, ale jak widzisz nie wszyscy Avengers są popularni, jak Stark czy Cap. Zobaczymy, co bedzie dalej.

Raker_filmweb

To co innego wynająć kogoś do pracy i mu zapłacić, a co innego dać kredyt.

ocenił(a) serial na 7
truegod

Nawet szarzy pracownicy mają mózgi, czego zdajesz się nie dostrzegać, prawdziwy boże.

ocenił(a) serial na 9
Raker_filmweb

Ale filmy marvela to nie jakieś oderwane od rzeczywistości filmy, więc w prawdziwym życiu możesz być byłym prezydentem i nie mając dochodów możesz co najwyżej dac autograf xd

ocenił(a) serial na 7
rys_dawid

Nie zgadzam się. Falcon jest jednym z narodowych bohaterów, rozpoznawalnym w całym kraju. Agenci reklamowi spychaliby się ze schodów byleby się do niego dopchać z kontraktami a bankierzy całowali po rękach gdyby to właśnie w och banku chciał pożyczyć pieniądze. Przykład ubogich prezydentów w Ameryce akurat jest moim zdaniem kompletnie chybiony.

Raker_filmweb

Tak, ale wiąże się z tym duże ryzyko. Co będzie gdy powinie mu się noga? Bank będzie świecił za niego oczami?

ocenił(a) serial na 9
Raker_filmweb

Połowy świata nie było przez 5 lat, myślę, że chętnych na kredyty jest cała masa. Co z tego, że jest bohaterem, skoro może zginąć w pierwszej lepszej akcji.

ocenił(a) serial na 7
truegod

Nie no, ale nawet zarobek kontraktowy w jego przypadku nie jest mały zapewne, zawody z narażeniem życia + doświadczeniem (scena otwierająca) są raczej bardzo dobrze opłacane. Wydaje się, że nie potrzebowałby kredytu wcale, już nie mówiąc o tym, że ma znajomych którzy szybciej by mu dali kredyt niż jakiś tam placówka banku. Naciągany ten wątek mocno.

ocenił(a) serial na 4
norbertstron

Człowiek jest na rządowym etacie w specjednostce. Jego wiarygodność kredytowa powinna być bez zastrzeżeń.

Raker_filmweb

Dokładnie. WandaVision dosłownie przemęczyłem, oglądałem z sentymentu. Tutaj już mamy jazde godna Avengers ;)

oski122

sentymentu do czego? do tych paru minut co wczesniej miala wanda i vision w avengersach? serial kapitalny z odcinka na odcinek wszystko sie elegancko rozkreca i powoli wyjasnia az do finalowej rozpierduchy (godnej Avengers).

Raker_filmweb

w odroznieniu od Wandy? przeciez w wandzie ten caly sitcom to tylko makabryczna jazda wandy co zostaje bardzo szybko przedstawione i bardzo szybko serial przybiera normalna forme, z mega rozpierducha w finale.

ocenił(a) serial na 7
miko1980

Niezupełnie. Konwencja sitcomowa jest utrzymana w większości odcinków a to, że wiadomo, że to tylko dekoracje zupełnie nie zmieniało mojego odbioru. Wszystkie te sceny po prostu mnie irytowały i cóż mogę na to poradzić.

Raker_filmweb

na 9 odcinkow sitcomowe (mocno) sa pierwsze dwa, w nastepnych dwoch sitcomu jest juz mniej a coraz wiecej filmu, w nastepnych jeszcze mniej itd. az ostatnie 3 to juz normalny film.

bzdura jest tez stwierdzenie ze zmieniaja sie tylko dekoracje. po pierwsze zmienia sie najpier obraz z mono na kolor, potem dochodza w przyspieszonym tempie kolejne dekady i styl w jakim sitcom jest prowadzony ("Przyjaciele", "Pełna chata" itp nawiązania) a do tego coraz gęściej, niepokojąco i tajemniczo zaczyna się robić "na drugim planie".

ps. a "normalny" film i akcja rodem z avengers (wojsko, agenci, bariera nad miasteczkiem) pojawia sie juz pod koniec 3ciego odcinka ktore to nomen omen trwaja na poczatku raptem po 30min wiec naprawde nie trzeba dlugo czekac.

ocenił(a) serial na 7
miko1980

Czyli, zgodnie z tym co napisałem, elementy sitcomu występują w większości odcinków - napisałeś dokładnie to samo. Zdanie o dekoracjach znaczy zupełnie coś innego niż to co zrozumiałeś. Nie mogę więc bronić czegoś czego nie napisałem. Chyba koniecznie pragniesz się z kimś pokłócić, bo na siłę szukasz różnic. Pozdrawiam i miłego wieczoru.

ocenił(a) serial na 5
Raker_filmweb

oho.. znalazł się domorosły bankier =D
po pierwsze - gdybyś był takim żuczkiem z okienka i dał komuś kredyt 'bo jest znany' to szybko byś pożegnał się z pracą.. może gdyby Sam pogadał z kimś z wyższego szczebla to coś by wskórał, ale umowy na reklamę też się nie podpisuje na kolanie.

Co do samego kredytu - dla mnie ma to gigantyczny sens. Po pierwsze - Falcon nie ma ŻADNEJ historii kredytowej i choć może mieć spore zarobki na kontraktach to jakby nie patrzeć wykonuje 'zawód' wysokiego ryzyka, gdzie z dnia na dzień może zginąć na akcji. Nic dziwnego, że szeregowy bankier, do którego poszli, pomimo bycia jego wielkim fanem nic nie mógł z tym zrobić, bo przy próbie sprawdzenia jego zdolności kredytowej odbiłby się w sekundę. Nie ma tu nic do znaczenia rozpoznawalność (sprawdź sobie casus Wiśniewskiego, który pomimo sławy musiał ogłosić upadłość konsumencką i gwarantuję, że nie jest dobrym potencjalnym klientem banku i gdyby wszedł tak z ulicy to żaden agent niższego szczebla by mu kredytu nie udzielił).

ocenił(a) serial na 7
shlizer

Zaczynając swoje wypowiedzi od prób obrażenia innych użytkowników nie oczekujesz chyba odpowiedzi? Znajdź sobie innych chętnych do karmienia trolli.

ocenił(a) serial na 4
Raker_filmweb

Tym bardziej, że jest również oficjalnym, wojskowym weteranem.

ocenił(a) serial na 5
Raker_filmweb

Wanda była o wiele poważniejszym serialem (i lepszym) od tego

Raker_filmweb

Bohaterowie Związku Radzieckiego nie takie mieli problemy, gdy przyszło co do czego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones