Etos
powrót do forum 1 sezonu

Bardzo dobry serial. Szkoda, ze ma tak marna promocje.

ocenił(a) serial na 10
sermonizm

Nie do końca. Ja go obejrzałem bo właśnie w Turcji jest numero uno. Na IMDB wyrabia średnią 9/10 albo wyżej.

Serial do obejrzenia i do obejrzenia jeszcze raz po pomieszkaniu w Turcji trochę.

Zdecydowanie robi różnicę jeśli ogląda się go znając troche chociaż lokalne realia.

ocenił(a) serial na 8
ernestresch

Odniosłam się do polskiego podwórka. Jak na świecie jest inaczej to bardzo mnie to cieszy.

A w idealnym świecie: wysoka ocena = wysoka oglądalność.

ocenił(a) serial na 8
ernestresch

Podbijam. Również mieszkam w Turcji i jest to teraz numero uno na Tureckim Netflixie. Również zgadzam się, że poznanie trochę realli Tureckich dodaje temu serialowi jeszcze dodatkowych punktów. Świetna produkcja.

ocenił(a) serial na 10
luca_digga

Myślę, że obok Gambit Królowej to najlepszy serial netflixa roku 2020 i nie uważam, że nieznajomość tureckich realiów cokolwiek mu ujmuje. Pierwsze, co zrobiło na mnie największe wrażenie to piękne zdjęcia. Niektóre kadry to dzieła sztuki. Bardzo podobają mi się postacie i ich portrety psychologiczne. Reżyser na każdym kroku kontrastuje to co nowoczesne z tym co konserwatywne. Liberalna Pani psychiatra nie może zaakceptować dziewczyny w hidżabie, która obdarza ją sympatią i przynosi paszteciki. Reżyser łamie schemat myślowy, że bycie nowoczesnym znaczy bycie tolerancyjnym. Kolejna Pani psycholog tworzy kontrast z konserwatywną siostrą. Hodża gardzi depresją Ruhiye i twierdzi, że jest nieposłuszna, po czym sam wpada w depresję po śmierci żony. Naucza innych o zasadach islamu, a okłamuje córkę nie mówiąc że jest adoptowana. Córka hodżego żyje jako pobożna muzułmanka, a nocami wymyka się do klubu. Szczególnie podobała mi się historia rodziny Mariyem. Jako głęboko wieżąca rodzina, nigdy nie byli nauczeni by rozmawiać o swoich emocjach i pracować nad traumami, tylko się modlić. Mariyem dusi wszystko w sobie, a jej brat wyrzuca swoją frustrację i gniew na zewnątrz. Nie za bardzo podobało mi się zakończenie historii szwagierki Mariyem bo myślę, że z depresji nie da się tak łatwo wyleczyć ale i tak dla mnie 10/10

weronikasam

Piękny i głęboki wielogodzinny film! Poszukuję takich....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones