Erynie
powrót do forum 1 sezonu

Zmarnowany potencjał

ocenił(a) serial na 6

Serial niestety zmarnował potencjał powieści Krajewskiego. Jest źle zrealizowany. Są dobre momenty (aktorzy, postaci, niektóre ujęcia). Ale technicznie serial mocno kuleje. Dziury fabularne, nagłe przeskoki w fabule bez wytłumaczenia co się stało, glicze przy cięciach scen i zmianach ujęć, błędy w oświetleniu i postprodukcji. Ciężko się to ogląda nie znając książek. TVP powinno zostać przy M Jak Miłość i nie psuć takich powieści.

ocenił(a) serial na 8
mazz2

Nie o technikę w polskich serialach chodzi bo to zawsze kuleje ale o klimat i wciągającą fabułę. A tu jest bardzo dobrze. Do tego świetny Dorociński. Polecam

shamangalwin

Masz rację, świetnie gra Dorociński, jak i inni aktorzy. Świetne plenery. bardzo mi się podobają ujęcia z Krakowa udające Lwów (Jestem spierniczałym Krakersem ;-) ci co narzekają na słaby dźwięk i niewyraźne dialogi to może po prostu niech czasem umyją sobie porządnie uszy.

ocenił(a) serial na 4
shamangalwin

@shamangalwin
to ty chyba ksiązki nie czytałeś ;)))) brak klimatu, głowny bohater to sybaryta postawny i dostojny , dorociński to nie jest zły aktor ale , ja rozumiem że che wychodzić ze swojego emplois ale ,... abo inaczej spytaj pisarza po wieczorku autorkim bedzies ziwdział co myśli , a jak chcesz coś z klimatem t weż Fiszera , ruski z tego roku , czy wreszcie słowo Pacana , tam klimat asz kapie , po pacańsku ci radze

ocenił(a) serial na 5
mazz2


Postacie a nie postaci! W języku polskim mianownikowa l. mnoga wyrazu „postać” to postacie!!!!! :/

Filip_362

Obie formy są poprawne.

ocenił(a) serial na 5
Agnieszka_Paprzycka

Ja to wiem i ty to wiesz. Jednak większość osób nie ma o tym pojęcia; powtarzają tylko zasłyszaną nowomowę , bez zastanowienia.
I wchodzą później do języka takie debilne słowa, nikomu do niczego niepotrzebne.

Filip_362

skoro obie formy są poprawne, facet może używać wybranej przez siebie. i może teraz cię zaskoczę, to że wybrał jedną nie znaczy, że nie wie o drugiej. twój komentarz jest chory. może warto się wybrać do psychiatry albo przestać pić?

ocenił(a) serial na 9
mazz2

To ciekawe, co piszesz, gdyż Krajewski wypowiadał się o tym serialu w samych superlatywach. Ale przypuszczam, że Twój ból d... wynika z faktu, że serial jest na TVP. Teraz leci na Netflixie, więc możesz ocenić na 10... Acha, nie czytałem książek, a oglądało mi się to gładko.

ocenił(a) serial na 6
amazka

Mnie nic nie boli ale widzę, że ciebie mój komentarz bardzo. To żeby ci podnieść ciśnienie dodam jeszcze, że baaardzo brakuje w tym serialu różnorodności etnicznej i LGBTQ+. Gdyby serial został wzbogacony o te braki wtedy byłoby 12/10. Pozdrawiam :*

mazz2

Przecież jest różnorodność etniczna i LGBTQ+, Książek nie znam a całość jest dla mnie spójna i ogląda się dobrze.

ocenił(a) serial na 8
mazz2

Czasami trzeba się domyśleć, wycignąć wniosek z poprzedniej sceny lub fabuły, ale do tego trzeba minimum inteligencji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones