PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870590}

Era Samurajów: Bitwa o Japonię

Age of Samurai: Battle for Japan
7,2 1 139
ocen
7,2 10 1 1139
Era Samurajów: Bitwa o Japonię
powrót do forum serialu Era Samurajów: Bitwa o Japonię

Na pewno nie zachwyca

ocenił(a) serial na 5

Ileż to razy można delektować się obrazem zamglonego lasu i gór... lecą chmurki, wstaje słońce, czy księżyc...Zapamiętam też nagminne rozkładanie kamieni na mapie.
Gdy mowa o walkach o twierdze, oglądamy potyczkę w lesie. Po pewnym czasie groźne miny aktorów stają się męczące. Tryskająca któryś raz malowniczo krew nie robi już wrażenia. Bieda sceniczna skrzeczy głośno.
Nie wiem dlaczego przytłumiono tak silnie kolory. Poza tym twórcy niewątpliwie lubią majestatyczne zwolnienia. Generowane mapy, choć z ładnie ukształtowanym terenem i oznaczeniami klanów, to bez punktów orientacyjnych.
Podsumowując - kompletny brak widowiskowości. Zastanawiam się, czy częściej widzimy gadające głowy, czy marsowe miny samurajów. Na szczęście, co ważne, przebieg wydarzeń w porządku, czyli merytorycznie można polecić.

Izukar

W kategorii dokument historyczny to rzeczywiście słabizna, każda bitwa była decydująca. I jeszcze te komentarze "historyków" sprowadzające się najczęściej do jednego zdania "to była prawdziwa rzeź" xD W kategorii rozrywka jednak może być

ocenił(a) serial na 5
nietzsche

To też rzucało się w uszy. Co i rusz prawdziwe rzezie i wszystkie najbardziej decydujące.

ocenił(a) serial na 7
Izukar

Też mnie to budowanie napięcia przez te nadęte głowy irytowało, tam samo jak ciągłe ich pokazywanie. Skoro musieli już gadać to trudno, ale naprawdę nie musiałem co rusz oglądać ich mało inteligentne twarze. Zamiast tego mogli gadać w tle w trakcie inscenizacji, choć oczywiście ogladałoby się znacznie lepiej zupełnie bez nich, z samym lektorem.

ocenił(a) serial na 4
Izukar

dokładnie tak

ocenił(a) serial na 2
Izukar

I do tego jakoś mnie kłuje w oczy praktyczny brak Japońskich historyków, widocznie nie znają się na historii swojego kraju (albo nie chcieli brać udziału w takiej mizerii)
...
Dodatkowo dziwi mnie fakt, że nie było żadnej czarnoskórej lesbijki, ale jeszcze nie skończyłem, może będzie w ostatniej części.

ocenił(a) serial na 5
Izukar

Szczerze to te widoczki jeszcze mi nie przeszkadzały - wiadomo, mały budżet itp. Ale gdyby chociaż to co mówią było ciekawe. A tymczasem przeciętny odcinek wygląda tak:
"Oda był genialnym strategiem, można powiedzieć Aleksandrem Wielkim Japonii. To był doskonały dowódca, o zmyśle strategicznym. Jego zdolności taktyczne potwierdza ta bitwa, która była całkowicie przełomowa dla świata(jak i każda inna opisywana w każdym odcinku) bo cośtam cośtam no i przede wszystkim ukazała Odę jako świetnego dowódcę. To przez pryzmat tej bitwy widać jak perfekcyjnym wodzem był Oda. To potwierdziło jego zdolności strategiczne i taktyczne"
I ONI TAK CIĄGLE
Milion razy lepsze są youtubowe kanały, gdzie tłumaczą zwięźle a zamiast ujęć lasu mamy mapki i szczegóły bitew. Np. kings and generals są świetni
https://www.youtube.com/watch?v=6Ks2xj17IjY&ab_channel=KingsandGenerals
Tak samo HistoryMarche, tutaj bitwa z drugiego odcinka bodajże
https://www.youtube.com/watch?v=ZXpCHNYoseA&ab_channel=HistoryMarche
Zamiast O JAK ODA TO WYMYŚLIŁ TO KURDĘ TAK WYMYŚLIŁ, ŻE WYMYŚLIŁ to mamy ze szczegółami(ale bez bzdetów) wyjaśnione co i jak

ocenił(a) serial na 5
kozas15

Fakt :) Dzięki bardzo

Izukar

Czy oby na pewno rozumiesz czym jest dukument fabularyzowany? To seria dokumentalna, a nie typowy film/serial historyczny. Te fabularyzowane elementy produkcji mają ją jedynie uatrakcyjnić, ale nie są głównym celem produkcji. To tylko tło, dodatek! I jako taki spisuje się świetnie. To jak obrazki/zdjęcia w książce, tyle że ruchome. To nie film wojenny rodem z Hollywood z gwiazdorską obsadą!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones