PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120582}

Emilka ze Srebrnego Nowiu

Emily of New Moon
7,8 106
ocen
7,8 10 1 106
Emilka ze Srebrnego Nowiu
powrót do forum serialu Emilka ze Srebrnego Nowiu

Kuluary angielszczyzny

ocenił(a) serial na 6

oglądam własnie ten serial. Ponieważ znalazłam tylko w orginale, bez napisów, więc w takiej
formie oglądam. Prócz wspomnień z dzieciństwa co wieczór mam gwarancję wyszukanego
angielskiego zwrotu, który nieraz rozbija na łopatki. Wiem już jak jest "parobek", jak kulturanie
zaproponować dolewkę herbaty itp.
Serial kręcono w Kanadzie i słyszę brak brytyjskości w języku, choć brak też hamburgerowego
hamerykańskiego akcentu. Nadal nie potrafię zlokalizować, w czym tkwki kanadyjskość
angielskiego.
Oczywiście wiele sytuacji rozumiem tylko dlatego, że znałam książki niemalże na pamięć, lub nie
do końca wiem o co chodzi, a czasem muszę się wspomóc słownikiem bądź tłumaczem wujka
googla. Ale wraz z upadającym poziomem angielszczyzny warto posłuchać, jak kiedyś brzmiał
język Szekspira.

nefla

mam prosbe. ogladalas moze ten seiral gdzies w internecie? nie bardzo moge znalezc a koniecznie chcialabym obejrzec poniewaz ksiazka mnie zachwycila :D

ocenił(a) serial na 6
Poetka_

Ja ściągnąłem z chomika. I tylko po ang, polskiej wersji nie znalazlam

nefla

znalazlam online tez w wersji angielskiej jakos dam rade, ale szkoda ze tak odbiega od ksiazki i aktorzy sa ze pozal sie panie bosz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones