PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33088}

Duma i uprzedzenie

Pride and Prejudice
8,2 36 588
ocen
8,2 10 1 36588
7,8 6
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum serialu Duma i uprzedzenie

najlepszy:)

ocenił(a) serial na 10

"Duma i uprzedzenie" jest najlepiej zrealizowanym serialem kostiumowym na podstawie książki
Jane Austen, jaki widziałam. Aktorzy, kostiumy, scenariusz, choreografia a nawet zdjęcia są na
najwyższym poziomie. Niczego w nim nie brakuje!:) Myślę, że śmiało można go zaliczyć także do
jednego z najlepszych seriali brytyjskich.
Serial pod tym samym tytułem z 1980 na BBC, nawet trudno porównać.

ocenił(a) serial na 9
magduszkas

Ten serial to chodząca doskonałość. Nie można się dosłownie do niczego przyczepić, nawet fanatyczni wielbiciele ekranizacji dosłownych na podstawie literatury żadnych uwag w nim nie znajdą.

ocenił(a) serial na 10
akira894

dokładnie tak

ocenił(a) serial na 9
magduszkas

Zgadzam się. Uwielbiam tę powieść, a ta ekranizacja nie popsuła niczego i nie odebrała historii czaru. Austen odmalowała postacie w powieści znakomicie a aktorzy nadążyli za jej piórem, nie odbierając postaciom życia i charakteru. Bardzo mi się to podoba.

ocenił(a) serial na 10
magduszkas

to samo myślę. Dla mnie kultowy. Najlepiej zagrany, najlepiej oddana atmosfera tej epoki, samej Austen, najlepsi aktorzy, miejsca, humor, muzyka... etc etc. Wersja z Keirą - jak dla mnie - masakra jakaś

ocenił(a) serial na 10
Myra_Lester

Zgadzam się. 2005 wersja to masakra. Wszystkim bohaterom zabrali życie. W serialowej wersji Lizzy jest perfekcyjna. Super mimika twarzy, super odegrane dialogi no i dziewczyna po prostu śliczna. Kiera Knightly nigdy nie była w moi typie i uważam ze nie jest ładna a w Dumie i Uprzedzenie grała tak jak by Lizzy klasy zabrakło. Lizzy ma być mądra i z klasą a w filmowej wersji Lizzy zachowywała się tak jak by jej piątej klepki brakowało.

ocenił(a) serial na 10
Anna_240

w punkt

ocenił(a) serial na 10
Anna_240

Ekranizacji D&U było wiele więc twórcy filmu z 2005 chcieli się jakoś wyróżnić stąd te świnie w sieni, panny Bennet to rozczochrane i chude dzierlatki i ta koszmarna pseudohollywoodzka scena oświadczyn w strugach deszczu. Beznadziejna ekranizacja tej książki.
Jedyne co warto zapamiętać z tego filmu to młoda, na początku kariery Rosamund Pike.

Myra_Lester

Najlepsi aktorzy?Kto ich dobierał? 15- letnią Lydię Bennett gra 27-letnia aktorka. Zresztą wszystkie siostry Bennet w serialu wyglądają dojrzale choć bardziej pasuje słowo - staro hehe Przynajmniej Keira miała dokładnie tyle lat ile grana przez nią bohaterka.

ocenił(a) serial na 9
magduszkas

Zgadzam się całkowicie. Genialny

ocenił(a) serial na 3
magduszkas

Jak to jest najlepiej zrealizowany serial kostiumowy, to się boję jakie są najgorsze. Jak można się tym zachwycać? Ja wymiękłam przy 1 odc. Ciągnie się jak flaki z olejem.

Koleja

Po prostu ta książka i jej ekranizacja nie jest dla Ciebie. Akurat to najwierniejsza ekranizacja, a książka cóż, też się ciągnie jak flaki z olejem, ale właśnie w tym jej urok.

ocenił(a) serial na 10
Koleja

Mnie tam się nic nie ciągnie. To film obyczajowy, co ma się tam niby dziać.
Jeśli oczekujesz akcji i jednocześnie chcesz obejrzeć "Dumę i uprzedzenie" to polecam "Duma i uprzedzenie i Zombie" ;)

magduszkas

Genialny serial, nawet dialogi skomponowane zostały tak by wiernie interpretować kwestie z książki. Mój ulubiony serial.

magduszkas

Tylko czemu ta Jane tak koszmarnie brzydka?

ocenił(a) serial na 10
LeiaSkywalker

W serialu uchodzila za piękność ;) przypomina kobiety z epoki Jane Austein. Ale takie pytanie najlepiej skierować do producentki :)

magduszkas

Może masz rację, że taka uroda z epoki. W sumie pomijając urodę, rolę swoją zagrała fajnie. Skromna, wycofana, ale przy tym łagodna i słodka. Natomiast Jennifer Ehle jako Lizzie wspaniała. Dla takiej dziewczyny rzeczywiście można stracić głowę:)

ocenił(a) serial na 10
LeiaSkywalker

Jennifer Ehle rzeczywiście była bardzo dobra, przekonywująco zagrała swoją rolę. W ogóle moim zdaniem każda z aktorek, zaangażowanych do ról sióstr Bennet była trafem w dziesiątkę, także aktorzy grający rodziców.

ocenił(a) serial na 8
magduszkas

Bardzo dobry serial. Jednak pare rzeczy mnie w nim irytowało. Przede wszystkim matka głównej bohaterki.

HotChocolate90

Bo to jest wyjątkowo irytujące babsko:D

ocenił(a) serial na 8
LeiaSkywalker

Tak, powiesiła bym ją na najbliższym drzewie a jej mąż to taki sam frajer. Zresztą nie wiem, jak tacy ludzie ze sobą wytrzymali? W ich małżeństwie w ogóle nie było miłości.

HotChocolate90

I dorobili się 5 córek na dodatek:D. Myślę, że pojęcie małżeństwa w owym czasie różniło się znacznie od wyobrażeń, jakie my mamy. Dlatego ze sobą tyle wytrzymali. Z obowiązku.

ocenił(a) serial na 8
LeiaSkywalker

Wydaje mi się, że przynajmniej jedna z 5 córek nie jest dzieckiem pana Benetta.

LeiaSkywalker

5 córek dlatego ,że chcieli syna jako dziedzica

ocenił(a) serial na 10
HotChocolate90

Ona miała irytować. W książce też irytuje. Czyli jakby na to nie spojrzeć kolejna świetna rola.

LeiaSkywalker

Pomijając urodę z epoki, to jest trafiona wg mnie, to Anglielki nie są najpiękniejszymi kobietami ogólnie, często mają taką końską urodę z dziąsłami na wierzchu podczas uśmiechu, więc odwórczyni roli Jane można uznać za piękność nie tylko w czasach Jane Austen.

ocenił(a) serial na 10
LeiaSkywalker

i ta jej okropna szyja, jedyny zgrzyt w filmie dla mnie

ocenił(a) serial na 8
magduszkas

Rzeczywiście bardzo dobry serial kostiumowy, że tak powiem "z epoki". Najciekawsze, że pierwszy odcinek obejrzałem omyłkowo, myśląc, że oglądam późniejszy film. Oczywiście zaraz się zorientowałem, ale cieszę się z pomyłki :) Swoją drogą filmu nadal jakoś nie obejrzałem. Ciekaw jestem czy lepszy czy gorszy od serialu.

ocenił(a) serial na 10
magduszkas

Główni bohaterowie bardzo dobrze i wiernie odegrali swoje role moim zdaniem,ja już oglądałam ten serial z 10 razy i za każdym razem jestem tak samo pochłonięta tym co oglądam.Colin Firth to cudowny aktor i tutaj tez spisał sie znakomicie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones