PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94339}

DBZ

Dragon Ball Z
8,5 82 276
ocen
8,5 10 1 82276
9,0 3
oceny krytyków
Dragon Ball Z
powrót do forum serialu Dragon Ball Z

A potem gdy przylecial na ziemie mial czarne tak ze jegos troj sie zmienil ale stroj mogl zmienic a
wlosy by przefarbowal ? nie wydaje mi sie.

Napier

Błąd animatorów. Te odcinki były tworzone zanim Vegeta pojawił się w mandze w kolorze, więc dali mu jakieś wymyślone :) Potem wyszedł pewnie jakiś kolorowy art z mangi z prawidłowymi kolorami, więc musieli mu je zmienic.

ocenił(a) serial na 10
Sharriva

Dzieki za info. Bo naprawde juz zaczynalem myslec ze sie przefarbowal gdy lecial w tym statku.

Napier

mnie natomiast zastanawia ziemski księżyc w DBZ... przecież w DB zniszczył go na pierwszym turnieju Genialny Żółw przebrany za Jackiego Chuna...

ocenił(a) serial na 8
decym

W mandze jest mowa o tym, że Kami (Wszechmogący) po trwałym ucięciu ogona Goku odnowił ziemski księżyc. W anime zapomniano o tej wzmiance przez co jest błąd.

Juby_

i to jest zajebista odpowiedź! dziękuję :-* lecę tylko na serialu anime, a mój bagaż doświadczeń to tylko DB 153odcinki i przysiadłem do DBZ... to gówno jest jak zaraza :-/ wciąga jak cholera

ocenił(a) serial na 8
decym

Ja tam widziałem całe DB i DBZ jakieś 3 razy kiedy leciało na RTL7 i TVN7 (no może czasami nie obejrzałem jakiegoś odcinka). Gdy w końcu miałem założonego w domu neta, obejrzeliśmy w sieci (a właściwie ściągnęliśmy i obejrzeliśmy) cały serial (już bez żadnego omijania) jeszcze raz. Było to w drugiej połowie 2007 roku. Później kupiliśmy całą mangę wydaną w Polsce (42 tomy) i już raczej anime nie będę oglądał (zbyt dużo czasu się na to traci). Wolę czytać komiksy, które mimo braku fantastycznej muzyki serialu, są lepsze bo nie ma w nich wielu niepotrzebnych przedłużników.

ocenił(a) serial na 10
Juby_

W anime tz o tym wspominał Goku w Dragon Ball 1 serii. Ze Kami-sama odnowił księżyc po usunięciu jego ogona.

ocenił(a) serial na 8
Napier

Nie ma czegoś takiego! Proszę o link do potwierdzenia, bo jestem pewny, że takie słowa nie padają z ust Goku.

ocenił(a) serial na 10
Juby_

A mange mozna czytac jako dodatek do anime. Nie zgadzam sie czytac mangi a nie ogladac anime .

Napier

dobra.... oglądam DBZ... piccolo zniszczył księżyc (który wszechmocny odbudował/odnowił).... a tu .... w odcinku 18... mamy.... księżyc :-)

decym

wygląda na to że wyjaśni się po drodze.... mam jeszcze coś: czemu do cholery nikt nie pokazał jak genialny żółw i bulma zdobyli pozostałe 4 smocze kule?! ale pierdoły z robotem zasypanym pod ziemią albo z jakimiś dzieciakami niechcącymi iść do sierocińca (fillery?) .... tego jest full. wtf?!

ocenił(a) serial na 10
decym

Ta to sa pierwsze odcinki. Ale potem jest tego malo i bardziej skupiaja sie na walkach, ktore sa epicke. Jestem juz w 150 odcinku DBZ. A jesli tak nie lubisz fillerow to mogles ogladac DB kai tam wszystkie fillery zostaly usuniete i nie ktore sceny zmienili. Ale za to muzyka jak i caly klimat jest do bani. Dlatego DBZ jest lepszy od DBkai

ocenił(a) serial na 8
decym

Dlatego manga jest lepsza. W anime, aby przedłużyć czas odcinków, a także ich ilość, wprowadzane zostały tak zwane "filery". Aby przedłużyć oczekiwanie na przylot kosmicznych wojowników, w anime mamy właśnie filery o tym jak Gohan spotyka robota, poznaje jakiś dzieciaków, i zmienia się (kompletnie bez sensu) w Oozaru, przez co Piccolo musiał zniszczyć księżyc.

A co do księżyca obecnego w odcinku 18, to będzie zwykła pomyłka rysownika tła. W mandze, na pewno tego błędu nie ma.

ocenił(a) serial na 8
Napier

Manga powstała przed anime - TO ORYGINALNE DRAGON BALL. Więc nic mnie nie obchodzi na co ty się zgadzasz. Jak już coś jest dodatkiem to prędzej anime.

ocenił(a) serial na 10
Juby_

No jak wolisz mnie to nie obchodzi, tylko przy czytaniu mangi to nie to samo co ogladanie czegos.

ocenił(a) serial na 10
Juby_

Nie do końca, Manga i Anime powstawały w podobnym czasie i dlatego w Anime jest tyle fillerów, po prostu manga jeszcze nie była gotowa a serial musiał wyjść.

ocenił(a) serial na 8
czejen945

Ale to manga zaczęła wychodzi pierwsza i to ją adaptowało anime.

ocenił(a) serial na 10
czejen945

Mam takie pytanie. Bo jestem w 202 odc, i chcial bym wiedziec czy Vegeta znowu bedzie zly tzn, wyczytalem ze bedzie walczyl z Goku. Czy on bedzie kontrolowany przez kogos? Prosz tylko odp na to pytanie BEZ SPOILEROW.

ocenił(a) serial na 10
Napier

Tak, będzie jeszcze walczył z goku ponieważ będzie kontrolowany, zresztą niedługo się pewnie dowiesz:)
Aha, no i w GT także dojdzie do pojedynku Goku vs Vegeta z tych samych powodów.
Mam nadzieje że nie napisałem za dużo.

ocenił(a) serial na 10
czejen945

OK dzieki.

Napier

mam kolejne pytanie. jestem w 80odc DBZ, ciekawi mnie zależność która już całkowicie mi się pomieszała:
Wszechmogący i Szatan Serduszko oraz Szatan Serduszko Junior... jak to było? dlaczego Wszechmogący ożył jak wskrzeszono Szatana Juniora? Czy Wszechmogący nie powinien już nie żyć kiedy zabito Szatana? Przecież Junior to jego syn... wszystko mi się pomieszało... dziury fabuły? proszę o odpowiedź.

ocenił(a) serial na 10
decym

Wszechmogocy kiedys byl polaczony z Piccolo, wiec jak zginie Piccolo to ginie wszechmogocy, i na odwrot. Bylo ogladac 1 serie to bys wiedzial co i jak.

Napier

oglądałem :-) nie pamiętam tylko dlaczego :-) dlatego że przed śmiercią "urodził" tamtego? jakby piccolo miał syna i zginął to znowu byliby połączeni? nie trzyma się kupy.

ocenił(a) serial na 10
decym

Piccolo Junior jest tak jak by reinkarnacja zlego Piccola.

ocenił(a) serial na 10
Juby_

Jak nie wspomniano w anime o księżycu? Była o tym mowa, pamiętam dobrze.

Napier

Wiem że to było 10 lat temu a ja szukałem odpowiedzi na pytanie czemu król Vegeta nie ma czarnych włosów,bo zawsze ma brązowe w anime. Odpowiedz na twoje pytanie brzmi : zwyczajnie byli przy ognisku i światło z niego padało na niego dlatego pomarańczowy odcień włosów i zbroi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones