PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94339}

DBZ

Dragon Ball Z
8,5 82 246
ocen
8,5 10 1 82246
9,0 3
oceny krytyków
Dragon Ball Z
powrót do forum serialu Dragon Ball Z

Szatan Serduszko

ocenił(a) serial na 10

Skąd oni wytrzasnęli tą nazwę?

ocenił(a) serial na 10
Elefirex

Szatan Serduszko - Szatan od tego , że w przeszłości był zły i mordował ludzi oraz był Księciem Demonów , Serduszko od tego , że od treningu z Son Gohanem zmienił Się na lepsze i miał czyste serce co świadczy o przyjaźni z Son Gohanem i innymi wojownikami Z do których należał

ocenił(a) serial na 10
Elefirex

To takie kijowe polskie tłumaczenie z francuskiego ja tam wole oryginalnie "Piccolo"

ocenił(a) serial na 10
rabit088

Dokładnie, francuzi przetłumaczyli Piccolo jako Petit Couer co w dosłownym tłumaczeniu oznacza małe serce, no a polacy zmienili na szatan serduszko...

ocenił(a) serial na 10
Uras

sorry literówka mi się wkradła miało być "petit coeur"...

ocenił(a) serial na 9
Elefirex

Na pewno wolę nazwę "Szatan Serduszko" niż "Songo" kto to k***a wymyślił -.-?

ocenił(a) serial na 10
mati123354

Najzabawniej było, jak się za dzieciaka oglądało DB i Genialny Żółw z taką powagą opowiada o demonie, który terroryzował ziemię i nazywa go Szatanem Serduszko. To było komiczne samo w sobie. Imię jest takie zabawne, przez co parodiuje powagę sytuacji.

Songo zaś wzięło się od Son Go(ku). Nie wiem czemu stwierdzili, że tak będą nazywać głównego bohatera, ale cóż. Przyjęło się.

użytkownik usunięty
Koyousetsu

Songo Ku i Goku to jest to samo, w zasadzie nazwa pochodzi od Hinduskiego bóstwa Hunaman

Rozpoznacie go bez trudu po dumnej „człowieczej” postawie i zadumanej „nieczłowieczej” twarzy. Jeden z takich posągów znajdziecie na Durbar Square w Kathmandu. Stoi na niewysokiej kolumnie i spogląda przed siebie – bóg-wojownik, Wybawiciel od Wszelkich Kłopotów.

Hanuman chodzi najczęściej w postawie wyprostowanej, choć nie obce są mu iście małpie psoty. Zwykle ubiera się w strój wojownika i uosabia odwagę, i żołnierską i cywilną. Jest wsparciem dla wszystkich, którzy stają wobec konieczności stoczenia jakiegoś śmiertelnego boju. Wspiera i pomaga wszystkich, którzy stanęli wobec piętrzących się problemów, które zdają się być beznadziejne

Bohaterska małpa która została bogiem.

Dragon Ball jest całkowitą adaptacją Hanumana.

W indijskiej kulturze podaje się, że Hunaman pochodzi z kosmosu " Goku też jest z innej planety".

Jest to powszechnie znana historia w Hinduiźmie.

ocenił(a) serial na 10

Co Ty brałeś?

użytkownik usunięty
Koyousetsu

Człowieku sam brałeś jak się nie znasz to się nie wypowiadaj, poczytaj coś o journey to the west a potem się wypowiadaj.

ocenił(a) serial na 10

Gościu, Son Goku jest na podstawie chińskiego małpiego króla Sun Wukonga. Nie masz zielonego pojęcia i to Ty się tu nie powinieneś wypowiadać, z już zwłaszcza NIE NA TEMAT. Bo w ogóle nie ma to związku z wątkiem, do którego się przypiąłem.

użytkownik usunięty
Koyousetsu

A Sun Wong jest na podstawie Hinduizmu widać gówno wiesz i w dupie byłeś.

Buddyzm z którego jest wzięta legenda Wukonga została wyciągnięta z Indii a nie Chin gdzie też została zaszczepiona pod inną nazwą.

To tak jak Herkules=Herakles.

Ja podałem pierwszą wersję tego bohatera ale ty oczywiście nie mając zielonego musiałeś pokazać maksimum ignorancji w 1 krótkim zdaniu.

Więcej nie chcę kłócić się na temat faktów których nie muszę udowadniać bo są ogólnodostępne a że ktoś nie czytając rzuca się i chce zabłysnąć.

ocenił(a) serial na 10

Wiesz co ja tutaj widzę?

Że jesteś maluczkim człowieczkiem. Agresywnym dzieciakiem, który jest NIKIM, więc musi się w Internecie zrobić za macho, obrażając innych. Lecz kompleksy, a potem spróbuj korzystać z Internetu. Boś jest zwyczajny cham.

użytkownik usunięty
Koyousetsu

Ciekawe kto zaczął od chama i prostaka a teraz próbuje odwrócić kota ogonem.

Niestety jak mieczem wojujesz od od niego giniesz sam wszedłeś w ten ton i teraz próbujesz się wybielić.

Koyousetsu

zobacz co żeś dwa lata temu pisał
wstydzisz się teraz swojej postawy? zmądrzałeś już czy dalej jesteś ignorantem? :)

ocenił(a) serial na 10
Brzoza_BDG

loooooool

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones