PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859222}
5,7 926
ocen
5,7 10 1 926
Dragon's Dogma
powrót do forum serialu Dragon's Dogma

Zawiodłem się

ocenił(a) serial na 4

Przyznam że nie jestem fanem serii gier z pod tego szyldu, ale na to anime czekałem, zwłaszcza po bardzo udanej "Castlevani".
Ale całe lore Castlevani, jest bez porównania lepsze i bogatsze pod każdym względem, posiada dziedzictwo, którego "Dragon's Dogma" nie posiada.
Główny bohater Eathan, nie wyróżnia się niczym od innych postaci, jest zwykłym szarym człowiekiem, może tak miało być, ale ja wolę jednak gdy główny bohater jest charakterystyczny.
Fabuła baaaaardzo prosta, trzeba zabić smoka by pomścić bliskich... po drodze jest kilka nudnych przygód i i słabych walk z bossami, które nie są w ogolę widowiskowe.
Co do potworów, to ich wygląd był okropny !!, oglądanie w każdym odcinku, nowego źle zrobionego potwora było niezbyt przyjemne, bo we mnie budziły one śmiech.
Podobało mi się za to że każdy odcinek niósł jakieś przesłanie, i pokazywał, że angażowanie się w problemy innych, udawanie bohatera nie zawsze kończy się dobrze, i to akurat było bardzo spoko.
No i zakończenie to zdecydowanie najjaśniejszy punkt tego anime. Można obejrzeć, może komuś kto jest lepiej zaznajomiony z grą, bardziej to anime się spodoba :)

D3Mania

Na razie obejrzałem pilota i nie zachęcił mnie bardzo do kolejnych odcinków. Dialogi są strasznie sztywne i dziwne. No i faktycznie ten smok, szczególnie jak na serial, który ma "dragon" w tytule, no to ten smok tak przeciętnie się prezentował, zbyt komputerowy, za sztywny. Cały pilot miał kija w pupsku.

ocenił(a) serial na 10
D3Mania

Ja to chyba lubie zupelnie inne seriale niz reszta świata. Dom z papieru to dla mnie beznadzieja itp... A co do Castlevania to wlasnie dla mnie byl ten serial zbyt pretensjonalny z tanimi chwytami pod publike. Taki malo życiowy.

Owszem dragons dogma jest krotka ale jest tam duzo prawdy zyciowej podobnie jak w stalowym alchemiku.

Smok mnie przerazal pokazano prawdziwego bilbijnego smoka a jego ogrom - tu praca kamery przerażała zwl w koncowej walce.

Oczywiscie smok byl tutaj metafora mroku ktora ogarnia czlowieka zadnego zemsty i pali wszystko na swojej drodze.

Jedyne z czym sie niezgodze to SPOILER na koncu glowny bohater bronj natury ludzikiej ktora nie jest zepsuta ale środowisko czlowieka zmusza. Jednak sam zmienia sie w smoka wiec widocznir tak mialo byc. Tak jak pow stsry smok jesteśmy naiwni z natury.


Podobalo mi sie tez ze to byl zwykly czlowiek z tlumu ktorego okolicznosci zmusily do stania sie bohaterem

ocenił(a) serial na 10
Czarli_3

No i tak jak powiedzial stary smok - nienawisc nie jest częścią ludzkiej natury egoizm juz tak

ocenił(a) serial na 8
Czarli_3

Serial był na motywach gry i doskonale pokazał jak powstali stają się smokiem. Jedynie co mam wątpliwość co do Hanny gdyż mogła zakończyć cykl no ale wtedy nie byłoby miejsca na kolejne sezony.

D3Mania

Tyle że to nie seria gier.

ocenił(a) serial na 4
SabaManiei

Jak nie seria gier ?, wyszły chyb a 3 gry pod szyldem "Dragon's Dogma" a to już chyba seria. Wystarczająco, by wykreować jakieś uniwersum

D3Mania

No nie. Wyszła tylko jedna gra z dodatkiem Dark Arisen. To wszystko. Mylisz chyba z Dragons Age.

ocenił(a) serial na 4
dziadol_fw

Wiem że Dragon's Age to zupełnie inna gra. Dragon's Dogma Quest, Dragon's Dogma Online, Dragon's Dogma: Dark Arisen, Dragon's Dogma. To wszystkie gry z serii. I tak wiem jeden to spin-off a drugi chyba MMO, ale jednak w tym samym uniwersum.

D3Mania

Dark Arisen jest jedynie poprawioną edycją pierwszego DD, a jedyny nowy content to dungeon Bitterblack Isle. DD Quest była Spin-offem na PSVita. Podobnie jest z DD Online. Wszystkie mają podobną fabułę.

dziadol_fw

To jest seria. Nie siej niepotrzebnego fermentu człowieku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones