PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=679417}

Dom grozy

Penny Dreadful
7,7 33 935
ocen
7,7 10 1 33935
7,5 4
oceny krytyków
Dom grozy
powrót do forum serialu Dom grozy

"Był taki czas, gdy łąka, strumień, gaj, ziemia,
i każda rzecz zwyczajna,
jawiła mi się jak w niebiańskie blaski przyodziana.
Chwała i niecodzienność snu.
Dziś nie jest tak jak w tamte dni.
Gdziekolwiek zwrócę wzrok
czy w dzień, czy w noc,
z rzeczy widzianych niegdyś nie widzę już nic,
ale jest drzewo z wielu jedno.
Jeden łan, na który spoglądałem.
Opowiadają o tym, co minęło.
U stóp mych bratek tę samą snuje rzecz.
Gdzie przepadł dawny marzycielski błysk?
Gdzie jest dziś chwała, gdzie są sny?"

"Oda o przeczuciach nieśmiertelności czerpanych ze wspomnień o wczesnym dzieciństwie" - William Wordsworth

Nie będę się rozwodziła nad tym, iż nie wykorzystano potencjału niektórych postaci, że film nagle został urwany itp., bo to prawda. Chwyciła mnie za serce końcówka, gdzie John Clare recytuje powyższy wiersz. Mimo, że nie jest prawdziwym człowiekiem, okazał się tak bardzo ludzki. Może najbardziej...

Nephi

Zgadzam się w zupełności. Też uważam, że można było jeszcze ciągnąć wątki każdej postaci, bo zostało sporo możliwości. Jednak (z bólem serca stwierdzam) lepiej skończyć na 3 dobrych sezonach z zakończonym głównym wątkiem i piękną ostatnią sceną na podsumowanie, niż tworzyć na siłę :)

ocenił(a) serial na 9
Rever

A ja bym się nie obraziła gdyby zrobili kolejny sezon ;) Właśnie między innymi przez to, że wszystkie 3 nie były dobre (1 - wspaniały, 2 - mniej, ale wciąż rewelacja, a 3 - nie urywał, jedynie początek sezonu i końcówka ostatniego odcinka przywróciły dawny poziom. Środek tego sezonu jakiś taki bez sensu był, przez ten dziki zachód serial stracił klimat, 'ducha'.

ocenił(a) serial na 6
Nephi

A mnie interesuje skąd masz polskie tłumaczenie. To z "Poetów Jezior" czy może ktoś wreszcie zdecydował się wydać jego poezję?

Borys_17

Niestety, ale tłumaczenie robił ktoś dla HBO. Serial już jest zdjęty z internetowej platformy, więc Ci nie przytoczę kto.

ocenił(a) serial na 6
Nephi

Dziękuję za odpowiedź :)

Borys_17

Znalazłam. Tłumaczenie robił Michał Kwiatkowski (ale nie wiem czy to dobry tłumacz).

Dla zainteresowanych, serial znowu jest na platformie HBO GO.

Nephi

Podczas konczacego sie odcinka wlaczylem filmweb w telefonie by ocenic serial. Wyobraz sobie, ze spojrzalem na wiersz, ktory podalas w komentarzu i doslownie w tym samym momencie zaczal sie w serialu :)

benburney

Wow:):)

ocenił(a) serial na 7
Nephi

Napisałaś, że serial nagle się urwał? Wielka szkoda, bo chciałem się za niego zabrać. A niech ich piekło pochłonie.

kryslav

Śmiało się za niego zabieraj. Naprawdę warto. Napisałam, że nagle się urwał, bo nie wykorzystano potencjału wielu postaci, ale zakończono go zgrabnie:)

ocenił(a) serial na 7
Nephi

Oooo, no to fajnie. Dzięki. Skoro jest zakończenie, to od następnego tygodnia biorę go.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones