Dobry omen
powrót do forum 2 sezonu

Czy sezon 1 dotyczył książki a sezon 2 wymyślony typowy pod homopropagande?

użytkownik usunięty
Wdor57

Tak, pierwszy sezon jest na podstawie książki. W przypadku drugiego, Gaiman twierdził, że mieli z Terrym zarys opowieści , jakieś notatki. Nie ma drugiej książki i oby tak zostało, bo to co zrobili w serialu to profanacja.

Dzięki za odp bo uważam że zarys 2 sezonu był ciekawy co do sprawy archanioła czy chociaż sprawa hioba ale sam finał mega słaby

użytkownik usunięty
Wdor57

Książka to satyra na takie filmy jak choćby "Omen". Drugi sezon, jak dla mnie, o niczym. Pomysł z archaniołem ciekawy, ale co z tego, skoro nie potrafili go rozwinąć, tylko poszli po najłatwiejszej linii. Wtrącenia z Hiobem czy powstaniem kosmosy uważam za najlepsze, takie pratchettowskie. Mam wrażenie, że kiedy zabrakło Terry'ego, zabrakło też pomysłu na ciekawą fabułę. I wyszło to, co wyszło.

To mamy podobne odczucia podrawiam

ocenił(a) serial na 9
Wdor57

:D :D :D

ocenił(a) serial na 10
Wdor57

Już pierwszy sezon różnił się od książki (m.in. Aziraphale i Crowley mieli więcej scen), także nie rozumiem w czym problem. Gaiman od wyjścia serialu określał ich relację jako "love story".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones