PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95231}

Detektyw Monk

Monk
7,4 78 740
ocen
7,4 10 1 78740
7,8 6
ocen krytyków
Detektyw Monk
powrót do forum serialu Detektyw Monk

Ktoś mi wytłuamczy o co chodzi ? :D
Uchodźcy nz Zemenii :D:D Hhaha :d i mówia po polsku :D:D
ZARt , a flaga spreparowana z falgi Chorwacji :D
ALe dobre:D Oglądam Monka , nagle ktos mówi po polsku , mysle se , co jest ? lektor ? :D a tu Zemeniaa :D i hasło Monka , "tam walczą od 600 lat" dokładnie , taka jest Polska . ciągle walcza z wiatrakami i prześladują lużnych gości jak ja czy ty ....

El_Duderino_4

hahahaahahahahahahahahah
Obejrzałem 40 % tego odcinka , i to jest zdecydowanie top 5 najlepszych odcników Monka !!!!
hahaha to nic ze mieszją bałkańskie tradycje z polskich językiem , ale jak to było w tym odcniku "to jest Ameryka" hahaha mówie wam , TEksty w tym odcniku sa lepsze na tym samym poziomie co w Pulp Fiction.
hahahaah polecam gorąco !!!! ide obejrzec reszte !

El_Duderino_4

Dziś leci ten odcinek i tak samo mnie powalił język polski z Zameni, nieźle wymyślili państwo a amerykanie kupili to. Ciekawi, mnie tylko co to za aktorka która mówi po Polsku?

bartoszjan18

Joanna Pacuła ;p

ocenił(a) serial na 9
El_Duderino_4

Tak jak w terminalu była Krakozja. Po prostu nie czulibyście się nisewojo jako mieszkańcy Polski dowiadując sie że nasze państwo z dnia na dzień zniknęło z mapy albo że od 600 lat toczy się u nas wojna i mamy wśród rodaków takiego rzeźnika? :)

Seba13169

ale lipe zrobili. najlepiej ze matka tej Polki mowila chyba po rosyjsku. Miedzynarodowa rodzina :) A co do tego ze Amerykancy sie nabrali na ten falszywy kraj to... tak prawda! Znalazlem gdzies w necie dochodzenie jakie przeprowadzala osoba z USA. Smiech na sali. Oni naprawde mysleli ze taki kraj istnieje i w takim jezyku tam mowia. Osly.

danst24

no to było tandetne w ogole. A myslałam ze to inteligenty kraj. http://forums.usanetwork.com/index.php?showtopic=404865
tu jest pare słów o tym dla zainteresowanych hahaha.

danst24

Scenarzyści się nie postarali. Mogli wymyślić coś oryginalnego albo chociaż być konsekwentni, a tak mamy flagę Chorwacji ze zmienionymi kolorami i wieńcem z data powstania kraju (bodajże 1522), na herbie rodowym (jakaś tęsknota za carską Rosją, chyba że w tym kraju jest sama arystokracja) ukraiński tryzub z dodatkami, polsko-rosyjskie wstawki: przepraszam-izwinitie, you'll get mieszkanie, zemanskij morderca, Czajkowski, nawiązanie do bałkańskich uchodźców, rzezi itp.,nazwisko pisane przy kretyńskiej anglosaskiej transkrypcji Leyla Zlatavich bardziej jednak "jugosłowiańskie" i największy wreszcie absurd - posiłek "pyszne" przygotowywany przy gościu. To niestety drażni. Krakozja i wszelkie Karpatie nie była irytująca.

Z drugiej strony mieszkańcy krajów afrykańskich również mogliby się burzyć wobec np. królestwa Zamundy w "Księciu w Nowym Jorku"

ahasver

strasznie namieszali, fakt. ale i tak się ciesze, że pojawił się polski wątek :D

ocenił(a) serial na 8
danst24

Ciekawe czy Ty być odróżnił/a np. tadżycki od turkmeńskiego... Nawet Niemcy nie odróżniają rosyjskiego od polskiego i nie wynika to z niczyjej głupoty.

Magda6666

,,Nawet Niemcy nie odróżniają rosyjskiego od polskiego i nie wynika to z niczyjej głupoty." 100 lat temu jakoś potrafili

El_Duderino_4

Dla podkreślenia sytuacji chciałbym powiedzieć że dziewczynę gra polka o nazwisku Pacuła

El_Duderino_4

Haha, mnie rozwaliło, że ona mówiła po polsku, jej matka po rosyjsku, nazwisko miała jakby czeskie i jeszcze ta Zemenia xd

P_Halliwell

Dziewczynę z Zemenii gra Joanna Pacuła.

El_Duderino_4

ja dzisiaj dopiero to obejrzałam, odczułam tak dużą konsternację, że postanowiłam sprawdzić o co chodzi .... straszny brak profesjonalizmu, chęci zapewnienia w tym co się przekazuje rzetelności.... bardzo jestem zdegustowana bo uwielbiam ten serial.... no cóż pewnie nie przestanę oglądać przy kolejnej okazji, ale już wiem, że nie można przywiązywać uwagi do całej fabuły bo jest nie rzetelna...liczą się śmieszne sceny.... to też daje obraz podejścia w amerykańskim kinie i sporo do przemyślenia...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones